KNOWLEDGE HYPERMARKET


Шкільними стежками.Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: Шкільними стежками. Повні уроки.

Содержание

Тема

Шкільними стежками.

Мета

Навчити поважати і любити школу, вчителів. Цінувати знання які дають вчителі.

Тип уроку

Навчально-пізнавальний

Хід уроку

Найважливіші роки життя

Найважливіші роки свого життя людина проводить у школі. Саме тут вона знаходить справжніх друзів, визначається у виборі своїх захоплень, вперше стикається з життєвими труднощами і радіє своїм першим перемогам. Школа надовго залишається в серці кожної людини світлим етапом життєвого шляху. Ми вчимося в прекрасній школі. Кожен ранок з задоволенням відкриваємо шкільні двері і поринаємо у строкатий, галасливий, галасливий на всі лади світ. Це особливий світ учнів і вчителів, в якому кожен кудись поспішає. Відчуваємо , як переступивши шкільний поріг, опиняємося в цьому потоці і пливемо, дотримуючись свого напрямку. Нас не покидає відчуття, що ми маленька частинка великого організму, який зветься ШКОЛА. У школі подобається все! Подобаються вузькі сходи, круглі дерев'яні поручні, світлі класи, але найбільше - люди. У нас чудові вчителі! Вони не просто проводять уроки, кожен намагається зацікавити своїм предметом. Всі разом і кожен вчитель окремо вчить нас не тільки складати формули, доводити теореми, записувати хімічні реакції, завдяки нашим педагогам, ми осягаємо саму важливу науку: бути чесними, добрими, вміло спілкуватися, по-справжньому дружити.

Світ знань

Школа - це світ знань і відкриттів, це перший і останній дзвінок, це дистанція завдовжки в десять років, це старт і фініш, це довгий лабіринт, в кінці якого знаходяться великі двері ...

Hk5.JPEG

Перші двері нам відкривають наші вчителі, коли ми тільки приходимо до школи. Ми вирішуємо першу в життя задачу, пишемо перший диктант, долаємо перші труднощі. Вчителі наділяють нас тими знаннями, без яких неможливо обійтися в старших класах. Вони терпляче все пояснюють і, якщо у тебе що-небудь не виходить, не сердяться на тебе, а ще раз пояснюють. Вони дуже часто тебе хвалять і радіють твоїм успіхам. Тому перший учитель, напевно, у всіх залишається в пам'яті як самий добрий. І ти з нетерпінням чекаєш кожного разу перше вересня, щоб знову зустрітися зі своїм найкращим учителем і подивитися, як він відкриває шкільні двері вже не для тебе, а для інших маленьких першокласників. Відучившись в чотирьох класах початкової школи, доводиться розлучатися зі своїм першим і головним учителем. І ось ти в актовому залі, серед батьків, вчителів, однокласників.

Hk1.JPEG

Незважаючи на святкову обстановку, тобі дуже сумно - ти згадуєш, скільки всього чудового, важливого і цікавого відбулося за ці роки, і починаєш розуміти, що попереду не одна, а багато невидимих дверей, які тобі належить відкрити. Відразу стає не по собі, хочеться залишитися хоч на трошки в четвертому класі. Але розумієш, що зупинятися на досягнутому не можна, треба впевнено йти вперед, і знаєш, що твої нові вчителі тебе в цьому підтримають. Адже вони для того і працюють у школі, щоб допомогти відкрити потрібні двері і опинитися разом з тобою в світі загадок і відкриттів. Вчителі намагаються поділитися з тобою своїми знаннями, а ти повинен їм у цьому допомагати. Роблячи наступний крок, треба вірити в себе, прикладати багато зусиль, хотіти багато знати. Тоді знання, отримані в школі, стануть путівкою в подальше життя. Коли залишаться одні двері, що ведуть зі шкільного лабіринту у дорослий світ, ти зрозумієш, що шкільні роки закінчилися дуже швидко, немов ти їхав на швидкісній електричці, і що назад дороги немає. Але у вас це ще попереду, і замість слова "прощай" ми говоримо школі: "Здрастуй!"

Hk4.JPEG

Перший шкільний день неможливо забути. Все нове, все цікаве. Так радісно на душі від того, що ти тепер учень, що ти вже дорослий і самостійний. Всі вчителі дуже розумні і хороші люди. Вони намагаються віддати вам свої знання і підготувати вас до дорослого життя. Але ви поки що діти і вам іноді більше хочеться пограти і похуліганити, ніж вчитися. Ми не завжди розуміємо, що вчителі стараються для нас. Ми іноді їх нервуємо та навіть ображаємо. Кожен вчитель вимагає щось своє. Один, щоб не крутилися, інший, щоб не базікали і ще багато всього. Всі уроки дуже цікаві. На кожному з них дізнаєшся щось нове і пізнавальне. Коли вивчаєш нову тему, навіть не помічаєш, як пролетів урок.


Хвилинка для відпочинку.

У носатого Івана,

Одежина дерев’яна.

Він у чистім полі ходить

І по ньому носом водить.

Не стрижений, не чесаний –

Гострим ножем затесаний. (Олівець)

Біла грядка – Чорні зернятка.

Посіяла по порядку –

Та й маю загадку.

Хто зернятка знає,

Той відгадає. (Аркуш, літери)

Великий будинок у місті стоїть,

Та завжди, як вулик бджолиний, шумить.

Як чаша, він повний знаннями,

Ласкавий будинок цей з нами. (Школа)

Hk2.JPEG

Загадки – добавлянки

Є чарівник у школі в нас.

Ану, впізнайте, хто він?

Озветься – тиша йде у клас.

Озветься ще раз – гомін.

Щоб не спізнитись на урок,

Нам голос подає… (Дзвінок)

Біля школи на перерві

Дітлахів гурти веселі.

Одні бігають, стрибають,

Інші щось розповідають,

Дехто весело сміється,

Бо у них все удається.

Раптом продзвенів дзвінок.

Всі побігли на … (Урок)

Вона вкладається в книжки,

Щоб не шарпать сторінки,

Цей предмет-відгадка

Називається… (Закладка)

Чистенькі віконця

Сміються до сонця.

Діточки довкола.

Наша люба … (школа)

Hk3.JPEG
Пролетять роки, ми всі покинемо стіни школи і будемо згадувати роки проведені в школі.

Згадка про школу.

Школа ... Яким теплом, яким світлом, якою ніжністю і радістю наповнюється серце кожного, коли він чує це просте коротеньке слово. Це вибух емоцій, смуток, збудження, дитячі наївні мрії і образи. Втім, навіть образи згадуються, як прикрі зворушливі дрібниці. Вся наша життя пов'язане зі школою. Згадувати себе починаємо саме з першого шкільного дзвінка, з першого букета для своєї самої першої вчительки, з перших шкільних друзів. Школа ... Там усе вперше. Перший урок, перша п'ятірка, перший теплий погляд, кинутий на тебе однокласником, перший твір, першу догану, перший боязкий поцілунок, перше кохання ... Все перше, перше, перше ... Чим старше ти стаєш, тим ближче і рідніше тобі все, що пов'язано зі школою.Тільки подорослішавши, ставши грамотним, незалежною людиною, ти, нарешті, розумієш, що все те, що є у тебе, тобі дала саме вона - твоя стара, твоя призабута школа. Це вона навчила тебе писати й читати, виконувати завдання, які рік від року ставали все важче і важче. Це вона відкрила перед тобою тисячі доріг і допомогла вибрати одну, по якій ти пішов впевнено до своєї мети. Моя мила школа ... Це вчителі, які ділилися з тобою своїми знаннями, віддаючи частинку своєї душі, вкладаючи в тебе всю доброту свого серця, всю енергію і тепло. Це товариші, з якими ти пліч опліч пройшов десять таких різних, таких чудових років! Це теплі рідні стіни, які зігрівали тебе, втішали в години образ і раділи разом з тобою у хвилини твоїх маленьких перемог. Спасибі тобі, рідна!Спасибі за те, що не забуваєш своїх пташенят, скликаючи щороку на зустрічі. Спасибі за тепло, за радість, за знання, які ми отримали в твоїх стінах. Спасибі всім тим, хто щодня приходить, щоб віддати всього себе іншим. Нехай не вичерпається до тебе любов , хай завжди звучить у коридорах завзятий сміх, а в класах - м'яка зачаровує тиша. Нехай твої спортивні зали завжди випускають здорових і сильних людей, здатних прославити тебе на роки. Хай під гучні оплески в твоїх актових залах народжуються нові таланти: поети і письменники, співаки та музиканти, актори і режисери ... Нехай всі, хто покидає тебе, носять гордо й радісно звання Людина! Адже саме до цього великого званню ти і вела нас довгих десять років. Спасибі тобі, рідна школа! Низький уклін від усіх тих, кого ти зробила Людиною!

Запитання до уроку.

1. Що саме в вашому розумінні школа?

2. Що дають нам вчителі?

3. За що ви полюбляєте школу?

4. Розкажіть як вам запам’ятався перший день в стінах школи? Що було цікавим?

5. Про яку професію по закінченню школи ви мрієте ?


Список використаних джерел:

Урок на тему : «Шлільними стежками» учитель початкових класів Гаврилова Тетяна Олексіївна, ЗОШ №7 м. Коростень Житомирської обл.. Урок на тему : «Любіть школу»» учитель української літератури Безлучко Т.О. Миколіївська гімназія № 4. Кращий подарунок: Загадки, вірші, оповідання.-Х:ПП «Поляков В.К» 2009. - 384с. Коломієць М.О. Шкільними стежками. .: Ранок, 2009.- 356с. Савченко О.Я. Читанка, Підручник для навч.закл. К.: Освіта, 2002.- 311с. Вашуленко М.С., Мельничайко О.І.Рідна мова 2 клас : Підручник для навч.закл. - К.: Освіта 2003. - 295c.Відредаговано і надіслано Дідковська І.П.

---

Над уроком працювали

Гаврилова Т.О.

Безлучко Т.О.

Дідковська І.П.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська література > Українська література 2 клас