KNOWLEDGE HYPERMARKET


Шпаргалки.Володимир Святославич

Шпаргалки з предмету Історія України, 7 клас
Тема:"Київська держава за часів правління Володимира Великого"


Володимир Святославич
Qw515.jpg
 
св. Володимир разом зі своїми синами
Борисом та Глібом. Ікона XV ст.

Князь Київський
Початок правління:    11 червня 978
Кінець правління:    15 липня 1015
Інші титули:    князь Новгородський
Попередник:    Ярополк Святославич
Наступник:    Святополк Володимирович
Дата народження:    958?
Місце народження:  Бутово під Псковом
Дата смерті:    15 липня 1015
Місце смерті:    Берестове
Дружина:    Рогніда, Адель
Діти:    Ізяслав, Ярослав Мудрий, Святополк Володимирович, Мстислав Володимирович (Хоробрий)
Батько:    Святослав Ігорович
Мати:    Малуша
Qw516.jpg
Пам’ятник Володимиру
Святославовичу
 в Лондоні

Князь Володимир Святий. Новогород, фреска XV ст.
Qw517.jpg
Короткі відомості
Народився не пізніше 963 р., бо близько 978-979 р. у нього вже була дружина Олова. До прийняття християнства Володимир утримував великі гареми. 300 наложниць у нього було у Вишгороді, 300 — у Білгороді, 200 — у Берестові. Але літописці фіксували тільки «законні шлюби» князя і нащадків від них. У 970 р. він був посаджений батьком у Новгороді, де від його імені управляв брат його матері Добриня. Перший шлюб Володимира можна датувати зимою 978/979 рр. Зимою 980 р. після невдалих переговорів про союз з полоцьким князем, котрий мав бути скріплений шлюбом Володимира з Рогнедою, Добриня виступив проти Полоцького князівства. Полоцьк було взято. Сім'я Рогволода була знищена, а Рогнеда, зґвалтована на очах у батька і братів, стала дружиною Володимира. Володимир дав Рогнеді слов'янське ім'я Горислава. Від неї у нього було кілька дітей. Після прийняття християнства Рогнеда відмовилась скористатись своїм правом заміжжя. Вона виїхала з старшим сином Ізяславом в родинну Полоцьку землю, де стала черницею під іменем Анастасії і померла близько 1000 р. З літа 980 р. третьою дружиною Володимира стала вдова Ярополка Святославича. Коли від цього зв'язку народився Святополк, супротивники Володимира говорили, що він «от двою отцю, от Ярополка и от Володимера.» Подальша доля «грекині» невідома. У 981 р. «йде Володимер на Ляхи и взя грады их Перемышль, Червен и иныа грады, иже есть под Русью». Успіх Володимира пов'язаний також з тим, що йому вдалося порозумітися з окремими з хорватських племінних князів. У 985 р. Володимир Святославич виступив проти Волзької Булгарії. Війна тривала з перемінним успіхом і скоро обидві сторони погодились на мир. Умови його влаштовували більше Булгар, бо булгари клялися, що «тогда не буди межди нами мира, егда камень начнет по воде плавати, а хмель погрязнути». Мир з Булгарією був скріплений черговим шлюбом.
Головним же результатом Херсонеської війни (осінь 987 - весна 988 рр.) було не тільки прийняття християнства на Русі (988 р.), але й союз з Візантією, скріплений шлюбом з принцесою Анною, дочкою імператора Романа II (959-963 рр.). Анна народилася у 963 р. і померла у 1011 р.
Володимир Святославич першим з київських князів став карбувати власні монети. Златник Володимира важив 4,2 г і був рівний по вартості візантійській номісмі та мусульманському динару. Це була високохудожня монета з гербом-тамгою тризубом, портретом князя і словесною легендою. На зворотному боці було зображення Христа Спасителя. Такими ж були і ранні срібники з легендою «Володимир на столі — а се його срібло». Пізніші срібники на звороті замісь зображення Христа Спасителя мали тільки тризуб.
Володимир-Василь Святославич помер 15.07.1015 р. у своїй приміській резиденції Берестові. Останки Володимира були вночі таємно перевезені до Києва і захоронені в мармуровому саркофазі у збудованій ним Десятинній церкві.
Портрет Володимира Святославича зображено на банкноті номіналом 1 гривня.


Надіслано Петрук Б.В. вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"

Предмети > Історія України > Історія України 7 клас > Київська держава за часів правління Володимира Великого > Київська держава за часів правління Володимира Великого.Шпаргалки