KNOWLEDGE HYPERMARKET


Шпаргалки.Данило Галицький

Шпаргалки з предмету Історія України, 7 клас
Тема:"Політичний і соціально-економічний розвиток Галицького і Волинського князівств."


Данило Романович
Qw518.jpg
Роки життя
Народився    1201
Помер    1264
Похований    Галич
Імена
Хресне ім'я    Іван[1]
Прізвисько    Данило I Галицький
Правління
Князь
волинський (1211—1264)
    галицький (1211-1264)
    київський (1240)
Король
Русі (1253-1264)
Наступник    Лев Данилович
Рід і родичі
Династія    Рюриковичі
Рід    Романовичі
Батько    Роман Мстиславич
Матір    Анна
Дружина    Анна
Сини    Іраклій Данилович
Лев Данилович
Роман Данилович
Мстислав Данилович
Шварн Данилович
Доньки    Доброслава

   Данило Романович
(1201—1264) — князь галицько-волинський і великий князь київський (1240), перший король Русі (1253). Син князя Романа Мстиславича з династії Рюриковичів.
У 1211 був ставлений боярами на князювання в Галичі, але у 1212 вигнаний. У 1221 почав княжити на Волині й до 1229 завершив об'єднання волинських земель. У 1223 брав участь битві на р. Калка проти монголо-татар. У 1238 Данило Романович опанував Галичем, передав Волинь брату Васильку Романовичу, а потім зайняв Київ. Ведучи вперту боротьбу проти вражих княжих чвар і засилля бояр і духовних феодалів, Данило спирався на дрібних службових людей і міське населення. Він сприяв розвитку міст, залучаючи туди ремісників і купців. При ньому були побудовані Холм, Львів, Угровськ, Данилів, відновлений Дорогочин. Данило Галицький переніс столицю Галицько-Волинського князівства з Галича в Холм. Після вторгнення монголо-татарських завойовників в Південно-Західну Русь (1240) і встановлення залежності від татар, Данило робив енергійні заходи для запобігання нових вторгнень, а також проти зростаючої агресії угорських і польських феодалів. У 1245 в битві під Ярославлем галицьким, війська Данила розбили полки угорських, польських феодалів та галицьких бояр, що й завершило майже 40-річну боротьбу за відновлення єдності Галицько-Волинського князівства. Данило Галицький втрутився у війну за австрійський герцогский трон та на початку 50-х рр. домігся визнання прав на нього для свого сина Романа. Розраховуючи на західних союзників для протистояння Орді погодився прийняти від папської курії в 1254 королівський титул. Час князювання Данила Романовича був періодом найбільшого економічного культурного піднесення і політичного посилення Галицько-Волинської держави.


Надіслано Петрук Б.В. вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"

Предмети > Історія України > Історія України 7 клас > Політичний і соціально-економічний розвиток Галицького і Волинського князівств. > Політичний і соціально-економічний розвиток Галицького і Волинського князівств.Шпаргалки