KNOWLEDGE HYPERMARKET


«Мауглі».Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 5 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література: «Мауглі». Повні уроки

Тема: Підготовка до написання твору-характеристики улюбленого персонажа з повісті «Мауглі»
Мета: розширити знання учнів про історію створення Мауглі.
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
  - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:

T35im6.jpeg
Почнемо з того, що до появи гучної казкової історії про Мауглі, ми повинні познайомиться з тією людиною, яка написала цю казку, з автором книги. Ім'я всім відоме Джозеф Редьярд Кіплінг. Народився він, як вже зрозуміло з його книг, в Індії, в місті Бомбеї в 1865 році 30 грудня, майже під новий рік.
Його батьки були досить відомого походження і соціально значимі в товаристві того часу.

T35im.jpeg

Мати була з сім'ї відомих лондонців, батько фігурував як високий фахівець з історії мистецтва Індії, також займав місце директора музею. У 13 років Киплінг поступає в Девонське училище, де готується до вступу в Оксфорд.
Проте його зір, а точніше короткозорість не дозволила здійснити його мрію стати офіцером.


Що ви зрозуміли з біографії письменника представленої мовою оригіналу?Після закінчення училища Джозеф їде назад додому до Індії, де влаштовується працювати в місцеву газету, помічником редактора газети «Цивільна і військова газета». Саме у цій газеті і починається виявлятися його талант і уміння писати.

T35im2.jpeg
Завдяки цьому вже через рік він переходить в іншу газету, і укладає там контракт на написання нових статей. У 1889 році Кіплінг повертається до Англії, минувши при цьому Японію і Північну Америку, де вже на той час досить знаменитий. Автор Мауглі подорожує по Америці, створює безліч творів. У 1892 році він одружується, потім через деякий час вони розоряються із-за банківського краху. 1894-1895 – виходять дві «Книги джунглів», в цьому роки Кіплінг знайомить нас всіх зі своїм відомим героєм Мауглі.

T35im1.jpeg
Там же чудові, захоплюючі історії Кіплінга, описи тварин, які якимсь чином ріднять ці історії з тваринним епосом. Тоді як Джозеф знаходиться зі своєю сім'єю в Нью-Йорку, запаленням легенів захворює його дочка і він, внаслідок чого вона вмирає, що стає величезною втратою для письменника. У 1902 році він знаходиться в Південній Америці, де виконує роль політичного і військового консультанта.
У 1907 році Кіплінг отримує Нобелівську премію по літературі, також отримує винагороди від університетів Торонто, Афін, Парижа, Страсбурга. Після чого літературна діяльність падає. Під час першої світової війни гине його єдиний син. Кіплінг помер в Лондоні в 1936 році 18 січня.
Джозеф Редьярд Кіплінг написав Книгу джунглів в 1894 -1895 року. Ця книга складається з двох частин. Деякі з розповідей роповідають про Мауглі, його життя серед диких тварин в джунглях.


Там йдеться мова  про його появу в джунглях, його становленні, про його способи виживання. Мауглі підстерігає багато труднощів в Книзі джунглів, проте все завершується прекрасно.

T35im4.jpeg
Після виховання в умовах джунглів, все ж в кінці Мауглі повертається в зграю, під назвою людство, де він вже стає справжнім ватажком своєї нової сім'ї.
Історія хлопчика, якого ще в ранньому дитинстві, у віці двох років усиновила зграя вовків. Цю історію знають всі діти світу. Вона входить до складу книги джунглів автором, якою є Кіплінг. Але, не дивлячись на це, ці розповіді про Мауглі, про його пригоди знайшли самостійне життя. Ці розповіді були перекладені на безліч мов. І є дуже відомою у всьому світі. Звичайно ж, історія хлопчика підкуповує своєю властивою кіплінговським героям зворушливістю.

Та варто відзначити, що сам автор у всіх своїх розповідях про пригоди і зростання Мауглі не втрачає своєї серйозності, від самого початку до останнього слова про Мауглі Киплінг залишається найважливішим і найстрогішим спостерігачем і розповідачем. Адже історія про хлопчика – це не просто історія з життя диких звірів. Тут ховається також багато законів нашого життя, життя в суспільстві. У цій історії він розкриває такі питання, як питання честі, сміливості, розуму, обов’язку, моральності. Всі ці питання Киплінг оголяє за допомогою звірів і Мауглі. І найцікавіше, що він їх піднімає і оголяє самим звичною мовою, яка доступна будь-якій дитині.

  • Чиї це слова:

«Коли я прийду , то покладу  на Скелю Ради  Шер-Ханову шкуру.» (Мауглі)

  • Охарактеризуйте образи героїв казки:

Мауглі
Розумний, спритний…  (продовжіть)
Шер-Хан
Сильний, підступний… (продовжіть)
Багіра
Кмітлива, невловима….(продовжіть)
Балу
Великий, добрий….(продовжіть)

T35im5.jpeg
Але ще одна заслуга  Кіплінга в тому, що він все ж не повністю ототожнює звірів з людьми. І той світ, в який потрапляє Мауглі, описаний так достовірно, кажучи про те, що нам оповідає людина, що знає не з чуток про джунглі і про їх закони. Книга також говорить, що автор не простої спостерігач, він небайдуже дивиться на живу природу. Це ще більше вабить в тих образах, що створив Кіплінг. Історія хлопчика розповідає нам багато що про життя самих джунглів.

  • Бесіда.

- що ви взали про джунглі з казки Мауглі?
- чим світ тварин схожий на світ людей?
- наведіть приклади відповідності світу звірів і світу людей?
- що є в образі Мауглі від тварини, а що від людини?

  • Завдання на закріплення нової теми:

Що вам запам’яталось з історії створення казки Мауглі?
який літературний прийом використовує автор для зображення світу людей і звірів?
- як протиставляється світ людей світу Джунглів у казці?

  •  Домашнє завдання:

В чому , на вашу думку, полягає виховне значення казки «Мауглі»?
Список використаної літератури:
Урок на тему:  Розробка уроку світової літератури "Основні персонажі казки "Мауглі" та їх характеристика. Закони Джунглів і світ людей". Бадицька О. М., учитель світової літератури, Івано-Франківська школа № 25.
Киплинг Редьярд Сочинения в трех томах.- М: Радуга, 2009.- 576с.
Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.-
М.: Просвещение, 2009.- 639с.
Яковлев Александр Николаевич Реализм - земля перестройки.- М.: Изд-во полит. лит-ры, 2000.- 544с.
 Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.- М.:Просвещение, 2009.- 639с.
 Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях .6 класс.- Харьков: Изд. группа "Основа", 2009.- 96с.
 Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2009.- 944с.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.

----

Над уроком працювали

Бадицька О. М.

Хорошун К.Е.

Пилипенко В.В.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 5 клас