KNOWLEDGE HYPERMARKET


Астрономія
Астрономiя уроки.jpeg

Содержание

Астрономія як наука і предмет у школі

Астрономія – це така наука, яка вивчає Всесвіт з усіма небесними тілами, їх характеристиками та взаємозв'язком між ними. Цікавитись астрономією люди почали дуже давно, ще при появі перших цивілізацій. А після того, як з'явився перший телескоп, інтерес до цієї науки пішов стрімко в гору.

В ХХ сторіччі астрономію поділили на два основних напрямки: на наглядову и теоретичну.

Наглядова астрономія приділяє увагу отриманню даних про небесні тіла за допомогою спостереження і подальшим аналізом всіх даних. Теоретична астрономія займається складанням математичних та комп'ютерних моделей, їх описами та поясненнями процесів і явищ, які трапляються з небесними тілами.

Головним завданням цієї науки є дослідження небесних тіл, так як вони мають дуже важливе значення та практичну цінність для людства. Адже небесні тіла мають сильний вплив на нашу планету. До таких впливів належать магнітні бурі, сонячне та місячне затемнення, місячні фази та падіння метеоритів. Завдяки дослідженням космосу, людині вдавалося запобігти багатьом негативним явищам, які могли б обрушитися на Землю. Крім цього, науковці ведуть пошуки планет, на яких може існувати життя і т.д.

                                                                    Knop 1 - копия.jpeg Обери свій клас і вивчай астрономію онлайн за звичайною шкільною програмою!

Існують три основні розділи астрономії:

 • Астрометрія – вивчає небесні тіла та визначає їх розташування і координати. Вона складається з двох частин: фундаментальної астрономії і сферичної.
 • Небесна механіка вивчає структури небесних тіл та їх поведінку.
 • Теоретична астрономія розповідає про методи досліджень небесних тіл та їх координат.

Крім основних розділів астрономія знайомить ще й з такими науками, як:

 • Астрофізика, яка вивчає будову та властивості небесних світил;
 • Зоряна астрономія розповідає про розподіл зірок, їх рух тощо.
 • Космохімія вивчає хімічний склад планет та його поширення в Космосі.
 • Космогонія займається вивченням походження Землі.
 • Космологія розповідає про закономірності, які зустрічаються у Всесвіті.

Дуже важливо враховувати в процесі навчання зв'язок між цими розділами та підрозділами механіки, так щоб сформувати правильну думку про науку і отримати необхідні знання.

                                                                    Knop 1 - копия.jpeg Найцікавіші уроки  підвищеного стандарту з астрономії для тебе саме тут!

Чи потрібно вивчати у школі астрономію?

 • По-перше, цей предмет потрібно вивчати в школі для того, щоб школярі розуміли астрономічні явища, які вони спостерігають в повсякденному житті. До цих явищ належать: зміна пори року, дня і ночі, метеорити, сонячні і місячні затемнення, та інше з чим людина може зустрітися в своєму житті.
 • По-друге, щоб зрозуміти, як працюють закони фізики у Всесвіті, так як астрономія має тісний зв'язок з такою наукою, як фізика.
 • По-третє, з практичних причин, так як це є знайомство із космічною сферою діяльності людини, яка швидко розвивається, це наука, економіка, оборона, зараз практично всі розвинені країни витрачають досить великі гроші на космічні дослідження та на їх практичне використання. Це запуски супутників, систем космічного зв'язку, космічного моніторингу та багато іншого.

Навчання з Гіпермаркетом Знань

Астрономія – це цікава наука, але щоб викликати інтерес до її вивчення потрібно правильно підійти до цього процесу. В Гіпермаркеті Знань є багато корисної та цікавої інформації, яка дозволить вивчати ефективно цей предмет.

Статті, презентації, кейси, практикуми та реферати на астрономічні теми дозволять дізнатися, що собою являє Всесвіт, що таке сузір'я, які особливості мають окремі планети та багато іншого та цікавого матеріалу.

За допомогою он-лайн уроків ви ознайомитесь з астрономічними предметами, завданнями астрономії та її історією, дізнаєтесь як ця наука розвивалась в часі.


Переконайся, що  саме тут зібрані найкращі шкільні уроки з астрономії:
Зоряні величини. Визначення відстаней до небесних світил

Приймачі випромінювання. Застосування в телескопобудуванні досягнень техніки і технологій

Небесні світила й небесна сфера. Сузір’я.