KNOWLEDGE HYPERMARKET


Веди Біблія Коран.Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 8 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Веди Біблія Коран.Повні уроки


Тема: Веди (від 2 тис. до н. е.), Біблія (від 12 ст. до н. е.), Коран (від 610—632 рр.) як пам’ятки світової літератури.
Мета: познайомити  учнів з релігійними  пам’ятками світової літератури
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
  - виховання інтересу і пошани до культурної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:
Біблія - це релігійний і літературний пам'ятник.

T4b.jpeg

Вона відома всьому людству, перекладена 1800 мов світу. Біблію називають по-різному: Священним Писанням, Словом Божим, Книгою книг, Книгою порятунку, але найпоширеніша назва - Біблія, яке затвердилося у християн ще в IV столітті.Всього в Біблії налічується 77 книг. Вони створювалися поступово впродовж декількох століть (XII ст до н. е.). Автори (а їх було більше 40) займали різне соціальне положення в сучасному для них суспільстві. Моісей, наприклад, був вихований в знатній єгипетській сім'ї; Петро був рибаком; Соломон - царем; Матвій - збирав податки; Павло - равином.

T4b1.jpeg
Біблія створювалася на трьох мовах: староєврейській, арамійській і грецькій.  Складається  вона з різних за формою і змістом книг: 50 з них складають Старий завіт, а 27 - Новий.  Само слово "заповіт" можна пояснити словами "союз", "угода". Цю угоду уклав Бог з людьми: з Адамом і Євою після їх гріхопадіння, потім з Ноєм після усесвітнього потопу і з Аврамом - основоположником єврейського народу. До основних творів Старого завіту відносять "Давидові псалми", "Книгу притч царя Соломона" і "Книгу пророка Ісайї". У "Давидових псалмах" викладені моральні норми вчинків і поведінки гідної людини як основи щасливого життя, звучить зіставлення ним аморальності безбожників і злочинців, що веде до страждань і загибелі.
У "Книзі притч царя Соломона" (Соломон був сином царя Ізраїлю Давида, прославився своєю неперевершеною мудрістю) викладені моральні заповіді християнства.

T4b2.jpeg
Головна мета цієї книги — познайомити читача з основними нормами праведного життя. Автор стверджує, що мудрість полягає в тому, щоб жити по Божих заповідях. Притчі царя Соломона побудовані за принципом зіставлення: мудрість і дурість, правда і брехня, віра і безвір'я, покірливість і гординя, чесність і обман, любов і ненависть, радість і гнів, працьовитість і лінь. Вони містять короткі афоризми, які близькі народній мудрості і мають величезне значення для формування індивідуальності.
У "Книзі пророка Ісайї" зображається життя праведників, зцілених Богом від різних хвороб і потворності, оновлення природи і її розквіт. 
Новий заповіт — це поетична розповідь про народження, духовний подвиг, смерть і воскресіння основоположника християнства Ісуса Христа.
Складається  Новий заповіт з чотирьох Евангелій (від святих Матвія, Марка, Луки, Іоана), однієї історичної книги "Діяння святих Апостолів", 21 послання Апостолів і Апокаліпсису.
Новий заповіт виник завдяки появі Ісуса Христа як угода, поміщена зі всіма народами, а не лише, з єврейським, як Старий. Сам Ісус з'явився в палестинських містах, в Єрусалимі як молодий невідомий вчитель, який творив дива: воскрешав мертвих, зціляв хворих, а головне — проповідував. І слова з його учення були незвичайними. Потім його сталі називати Христос. "Христос" — означає цар. Християни ведуть літочислення з дня створення світу і від дня народження Ісуса Христа появи якого люди чекали тисячоліттями.
Біблія — це невичерпне джерело, яке задовольняє духовне жадання людства. У висловах Христа, в книгах заповітів зібрані знання, які стосуються самих потаєних душевних глибин людини. У цьому і полягає загальнолюдське значення і вічна цінність Біблії.Коран

T4ko.jpeg
Коран нерукотворний. Коран — книга передвічна і зберігається під престолом аллаха; він — саме слово аллаха і, значить, достеменний від кожного слова до буквеного знаку. Сокровенний же сенс Корану доступний не кожному, він прихований і відкривається лише посвяченим. Так, аллах привідкрив завісу своїх таємниць Мухаммеду (та благословить його аллах і вітає), вибравши його пророком і передавши Коран у вигляді одкровення. Інакше, як би він, будучи безграмотним, створив книгу, по своїх достоїнствах і істинності що перевершує всі інші книги світу.

T4k1.jpeg
Коран  виявився першим крупним арабським твором в прозі, і в Мухаммада не було зразків. Його джерелами могли бути лише добре відомі йому короткі мовлення і заклинання арабських шаманів-жерців. Слідуючи їм, він користувався римою і всілякими клятвеними формулами. Рима Мухаммада явно завантажена:за ради рими він перекручує нормальний порядок слів в речені, роблячи фразу малозрозумілою, підпорядковує їй думку.
Давайте послухаємо читання Корану:Коран, не дивлячись на величезне культурне значення, на обов'язкове заучування і постійне обов'язкове цитування, майже не зробив власне літературного впливу. Навіть римована проза, що пишно розвинулася потім, йшла по зовсім іншим шляхом; релігійна лірика набула деякого значення лише на грунті символізму, якого зовсім немає в Корані. Думка  арабського ученого і поета С. Бустані, ніби впливКорану зробив подальшу арабську лірику вдумливішою, задушевнішою і м'якшою, звичайно невірно; це прямий наслідок соціальної і побутової обстановки, яка змінилася.
Веди

T4V.jpeg
Веди – прадавній пам'ятник індійської релігійної літератури, який складався  впродовж ряду століть (кінець II - початок I тисячоліття до н.е.). Веди складаються з 4 збірок. Рігведа - збори гімнів міфологічного і космологічного вмісту; Самаведа - збірка співів, що повторює тексти Рігведи і доповнюючий їх ритуально-обрядовими інструкціями;


Яджурведа - опис ритуалів вед, правил здійснення жертвопринесень; Атхарваведа - збірка магічних заклинань і формул. Бели породили багаточисельну літературу, що тлумачила і коментувала їх: брахмани (теологічне обгрунтування практики вед); араньяки (містичне тлумачення філософських доктрин і текстів Вед); упанішади (філософське тлумачення суті всесвіту).

T4V1.jpeg

На основі Вед склалася релігійна традиція вед, багато образів і філософські концепції якої увійшли згодом в такі релігійно-філософські системи, як брахманізм, індуїзм, джайнізм, буддизм.

  • Запитання на закріплення нової теми:

З яких книг складається Біблія?
Хто написав Коран?
Пам’ятником релігійної літератури, якої країни , є Веди?

  • Домашнє завдання:

Проаналізуйте спільні та відмінні риси Біблії, Корану та Веди
Список використаної літератури:
АВТОРСКАЯ ПРОГРАММА ФАКУЛЬТАТИВНОГО КУРСА " ХРИСТИАНСКИЕ СЮЖЕТЫ И ОБРАЗЫ В РУССКОЙ ЛИТЕРАТУРЕ" Учитель Игнатенко Любовь Ивановна "Средняя общеобразовательная школа № 16 Белоглинского района"
"Христианские сюжеты и образы в русской литературе""Средняя общеобразовательная школа № 16 Белоглинского района"Учитель Игнатенко Любовь Ивановна
Хорошилова А. В.Усі уроки зарубіжної  літератури. 8 клас. — Х.: Вид. група «Основа», 2008. — 368 с.: іл. — (Серія «12-річна школа»).
Артамонов С.Д. Литература средних веков. М.,2008.
Всемирная галерея. Древний Восток. СПб., 2008.
•  Иллюстрированная история религии. В 2 т. М., 2008.
•  Искусство стран и народов мира. Т. 1-5. М., 2005.
Каган М. С. Философия культуры. СПб., 2006
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


----

Над уроком працювали

Пилипенко В.В.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 8 клас