KNOWLEDGE HYPERMARKET


Ернéст Мíллер ХЕМІНГУÉЙ. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 11 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література: Ернéст Мíллер ХЕМІНГУÉЙ. Повні уроки

Тема: Ернéст Мíллер ХЕМІНГУÉЙ (1899–1961). “Старий і море”. Життєвий і творчий шлях американського письменника, лауреата Нобелівської премії Хемінгуея, особливості його поетики й стилю. Хмінгуеївський „герой кодексу”-сильна самотня людина; її здатність постояти за себе, прагнення незалежності й свободи, цінування дружби й кохання. Новаторство прози Хемінгуея: лаконізм, відвертість сповіді від першлї особи, „принцип айсберга”.
Мета: ознайомити  учнів з життєвим і творчим шляхом Е. Хемінгуея.
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
 - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до літературної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:

T56x1.jpeg

21 липня 1899 року,  в сім'ї 28-річної процвітаючого лікаря Чікаго Кларенса Едмонда Хемінгуея і його дружини Грейс Холл народилось друге дитя, якого назвали Ернестом Міллером.


Втім, друге ім'я майбутнього письменника маловідоме.
Ернест був дуже рухливим дитям і вимагав до себе підвищеної уваги.  Єдине, що могло хоч на якийсь час затримати його увагу, це читання казок і цікавих історій.

T56x.jpeg

     Коли хлопчина підріс, батько почав брати його на рибалку, полювання і взагалі в різні далекі поїздки. Причому лікар-терапевт не був мовчуном: дуже споглядальний від природи, він учив сина помічати будь-які дрібниці.
І зламану гілочку на лісовій стежині, і тонкий слід, залишений раком на піщаній мілині; особливу увагу він приділяв вивченню звичок звірів, поведінці риб. Поза всякими сумнівами – цей перший досвід послужив Ернесту надалі непогану службу.

  • Подумайте і опишіть ваші враження від вислову Хемінгуея:

Всі хороші книги схожі в одному, - коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це сталося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться: хороше і погане, захвати, печалі і жаль, люди і місця, і яка була погода.

T56x2.jpeg

Окрім цього Кларенс Едмонд інколи брав Ернеста  з собою на прийоми (якщо не йшлося про огляд якої-небудь леді). Він вчив сина по щонайменшій гримасі визначати загальний стан людини, так що незабаром той міг читати по лицях не гірше, ніж по підручнику...
Лікарем Ернест не став. Саме тому, щоб спробувати себе в літературному жанр.


Вже в 16 років, коли Хемінгуей - молодший почав друкуватися в шкільній газеті, він став досить популярний. А потім, після перших подорожей по Сполучених Штатах, він зрозумів, що володіє не лише хорошою спостережливістю, але і прекрасною виразністю.

T56x3.jpeg

Звичайно, характер майбутнього письменника дуже загартувала перша світова війна. Добре розвинений фізично і дуже вразливий парубок буквально рвався на фронт, але спершу він зумів влаштуватися кореспондентом в одну з канзаських газет.
Пропрацювавши на цій посаді півроку, він добровольцем вирушає до воюючої Європи і стає водієм американського загону Червоного Хреста на італійсько-австрійському фронті. У липні 1918 року під час чергової поїздки Ернест отримує важке поранення в ногу.  Але він не залишає пораненого італійського солдата, доставляючи його в безпечне місце. За військову відвагу Хемінгуей був двічі нагороджений італійськими орденами. Опинившись в  госпіталі, Хемінгуей закохується в американську сестру милосердя; через десять років ця любовна історія, а також військовий досвід стануть основою його першого значимого роману «Прощай, зброя».

  • Чи згодні ви з наступним висловом? Аргументуйте.

Той, хто красується ерудицією або ученістю, не має ні того, ні іншого.
T56x4.jpeg

     Агнеса фон Куровськи,  сестра американського Червоного Хреста, дуже прив'язалася до свого хороброго  "підопічного" - то іронічного, то веселого, завжди якогось несподіваного,  він зовсім не вважав  себе героєм і що соромився своєї короткої  військової  біографії.
Вона була на декілька років старше за нього і відмовилася стати його  дружиною.
У серпні 1933 року Хемінгуей вирушає до Кенії, де перехворів дизентерією. Після повернення в США він купує риболовецький баркас і ходить на ньому в море, а також серйозно захоплюється боксом і в його життя приходить нове відчуття.

T56x5.jpeg
Під час війни він продовжує писати, видає декілька книг, полює на своєму баркасі за німецькими підводними човнами.
Під час Другої світової війни він відновлює журналістську діяльність і приїжджає до Лондона. Хемінгуей жадає брати участь у війні. У боях з нацистами він очолює загін французьких партизан, а під час висадки союзників в Нормандії бере участь в бойових і розвідувальних операціях.
У 1944 році він приїжджає до Лондона для того, щоб написати декілька репортажів про війну, і на сніданку у Ірвіна Шоу зустрічає Мері Уелш (Mary Welsh), яка 2 травня 1945 року стає його четвертою дружиною. Разом з Мері він повертається на Кубу, де пише свою знамениту розповідь "Старий і море" (1952 рік).
T56x6.jpeg

Саме за цей твір через рік він отримує Пулітцеровську премію. Критики помічають, що саме розповідь про старого рибалку вплинула на присудження в 1954 році Хемінгуею Нобелівської премії по літературі.В кінці життя Хемінгуей страждав від гіпертонії, діабету, манії переслідування. Його навіть помістили в психіатричну клініку Майо, де його лікували електрошоком. Муки закінчилися в1961 року, коли його виписали з клініки, де він провів довгих 53 дні.
А через декілька днів після повернення, 2 липня, рано вранці, поки домашні спали, він спустився в підвал будинку – тут знаходилася кімната із зброєю. Вибір Ернеста ліг на рушницю двостволки Vincenzo Bernardelli, прекрасний витвір італійського збройового мистецтва. Письменник зарядив патрони в обидва стволи і піднявся в свій кабінет…
Так трагічно закінчилася історія великого американського письменника, на згадку про якого нащадки назвали "Хемінгуеєм" коктейль, міжнародний рибальський турнір і… сумнозвісну марку рушниці.
"Де б не з'являвся Хемінгуей, його радісно зустрічали, і навіть не позаочі, а в очі називали Папою Хемом!

  • Завдання на закріплення нової теми:

- Розкажіть про головні віхи життєвого і творчого шляху  письменника і місце в ньому розповіді «Старий і море»

  • Домашнє завдання:

  - Підготуйте розповідь про творчість письменника Ернеста Хемінгуея  як одну з вершин американської літератури.


Список використаної літератури:

1. Урок на тему: Вивчення повісті Е.Хемінгуея «Старий і море» Любов Грисенко Викладач Кременчуцького педагогічного училища м. Кременчук
2. Урок на тему : «Э.Хемингуэй. Очерк жизни и творчества. Человек и природа в повести Э.Хемингуэя "Старик и море"» учитель литературы Бут Наталья Александровна и учитель английского языка Котова Наталья Викторовна МОУ «Вейделевская средняя общеобразовательная школа Вейделевского района Белгородской области»
3. Хемингуэй Эрнест Старик и море.- М.: Изд."Маяк", 2009.- 246с.
4. Хемингуэй Эрнест Репортажи.- М.: Издательство московского университета, 2009.- 203с.
5. Хемингуэй Эрнест Прощай, оружие! Рассказы.- М.: Художественная литература, 2008.- 384с.
6. Зарубежная література М.: Просвещение, 2009.- 639с.
7. Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2005.- 944с.

Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.

----

Над уроком працювали

Бут Н. А.

Жоленко Д.Ю.

Котова Н. В.

Пилипенко В.В.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 11 клас