KNOWLEDGE HYPERMARKET


Криза грецької державності та піднесення Македонії. Повні уроки
Строка 55: Строка 55:
[[Image: trtrhjrltkjhsrtklhbjrtlkhjtrkljhj.jpg]]
[[Image: trtrhjrltkjhsrtklhbjrtlkhjtrkljhj.jpg]]
-
[[Image: trtrhjrltkjkhjtrkljhj.jpg]]
+
[[Image: trhjtrkljhj.jpg]]
Переказують, що тієї ночі, коли він народився, злочинець Герострат спалив храм богині Артеміди Ефеської, який вважався третім чудом світу. Зробив він це для того, щоб прославитись. Трапилось це 21 червня 356 р. до н. е.
Переказують, що тієї ночі, коли він народився, злочинець Герострат спалив храм богині Артеміди Ефеської, який вважався третім чудом світу. Зробив він це для того, щоб прославитись. Трапилось це 21 червня 356 р. до н. е.

Версия 00:54, 20 апреля 2011

Гіпермаркет Знань>>Історія всесвітня>>Всесвітня історія 6 клас. Повні уроки>> Всесвітня історія: Криза грецької державності та піднесення Македонії. Повні уроки

Содержание

Темa уpоку

  • Криза грецької державності та піднесення Македонії.

Метa уpоку

  • нaбуття учнями нових знaнь.

Зaвдaння уpоку

  • pозповiсти учням пpо занепад Греції й розвиток Македонії.
  • пояснити школярам причини падіння Афінської держави.
  • Продовжити знайомство шестикласників із видатною історичною постаттю – Александром Македонським.

Тип уpоку

  • зaсвоєння нових знaнь.

Хiд уpоку

ПІДНЕСЕННЯ МАКЕДОНІЇ. У IV ст. до н. е. зміцніла раніше непомітна країна Македонія, що була розташована на півночі Балканського півострова. Македонські царі засвоїли звичаї греків та їхню культуру.

Найбільшої могутності Македонія досягла за царя Філіппа II. Філіпп був талановитим полководцем. Він створив «македонську фалангу» — стрій солдатів, вишикуваних у 16 рядів і озброєних довгими списами —еарисами. Воїни клали ці списи, завдовжки 6 м, на плечі тих, хто стояв перед ними. Прорвати фронт фаланги було неможливо. Маючи таку сильну армію, Філіпп почав завойовувати Грецію, яка була ослаблена Пелопоннеською війною. Він уміло розпалював сварки між грецькими полісами. А проти тих, хто чинили опір, посилав армію. Багато грецьких полісів визнали владу Філіппа. Таким чином, у IV ст. до н. е. грецькі поліси втрачають свою державну незалежність.

Trtrhjtkljhj.jpg

Філіпп ІІ

АФІНИ - ГОЛОВНИЙ ПРОТИВНИК МАКЕДОНІЇ. Під час Пелопоннеської війни найдужче постраждали Афіни. Тому Афінам важко було воювати з Македонією. Афіняни поділилися на два табори: одні виступали за союз із Філіппом, інші — проти. Перші вірили, що македонський цар покладе край міжусобним війнам і встановить у Греції мир. Другі бажали за будь-яку ціну зберегти незалежність. Серед останніх був знаменитий афінський оратор Демосфен (за походженням наполовину грек, наполовину — скіф). Його гнівні й сміливі промови, спрямовані проти царя Філіппа, стали називати Філіппінами. Слово «філіппіка» вживають і нині у значенні «викривальна промова проти когось». У 338 р. до н. е. біля міста Херонеї відбулася битва греків і македонян. Філіпп переміг, Афіни зазнали поразки. Майже вся Греція потрапила під владу Македонії.

ГРЕЦЬКИЙ БАЙКАР ЕЗОП ПРО НЕЗДОЛАННУ СИЛУ ЄДНОСТІ

Діти селянина часто сварилися між собою. Батько намагався їх втихомирити, але марно; слова не допомагали. Тоді селянин звелів принести в'язанку хмизу і попросив синів по черзі переламати її. Як не старалися хлопці, нічого в них не виходило. Тут батько розв'язав в'язанку і дав кожному по одному прутику. Діти легко переламали всі прутики. Тоді батько сказав: «Ось так і ви, діти, коли будете дружні, вас не подужають вороги, а якщо будете сваритися, то вони вас легко переможуть».

Trtrhjtlkhjtrkljhj.jpg

Езоп

ОРАТОР ДЕМОСФЕН. Від народження Демосфен був слабкий і хворобливий. Батьки його рано померли, а нечесні опікуни забрали собі маєток і гроші. Коли хлопчик виріс, він вирішив повернути своє майно. Та для цього треба було вміти переконливо виступати в суді. Демосфен гаркавив і тому соромився говорити. Щоб виправити цей недолік, він купив цуценя і слідом за ним повторював звук «р-р-р». Крім того, він виходив на берег моря, набирав у рот круглих камінців і під шум прибою вчився чітко вимовляти слова. Невдовзі він став чудовим оратором.

У Демосфена була ще одна погана звичка: під час промови він, хвилюючись, пересмикував плечем. Щоб позбутися цього, Демосфен підвісив на шворці до стелі меч, якраз над своїм плечем. Коли він забувався, меч боляче колов його. Так Демосфен позбувся негарної звички.

Пізніше, коли Греція опинилася під владою македонців, Демосфена заочно засудили до смертної кари за його виступи проти царя Філіппа. Демосфен утік з Афін і сховався на одному з островів у храмі Посейдона. Храми в давнину слугували притулком для втікачів, і ніхто не мав права схопити там людину. Але знайшовся зрадник, який упізнав Демосфена. Він почав переконувати оратора, щоб той поїхав разом з ним до македонців. Вони, мовляв, не зроблять йому нічого поганого. «Зачекай трохи, — сказав Демосфен зрадникові.— Я напишу листа родичам». Із цими словами Демосфен узяв сувій папірусу й очеретинку для письма. Раптом він прикусив кінчик пера і впав на землю мертвим. В очеретині було заховано сильну отруту. Демосфен проковтнув її, щоб не датися живим у руки ворогів.

ЮНІСТЬ АЛЕКСАНДРА МАКЕДОНСЬКОГО. Македонський цар Філіпп став володарем усієї Греції. Він вирішив помститися персам за всі кривди, завдані грекам, і почав готуватися до війни з Персією. Та розпочати війну Філіппу не судилося. Несподівано його вбили в палаці під час бенкету. Царем став його син Александр. На той час йому було лише двадцять років.

Trtrhjrltkjhsrtklhbjrtlkhjtrkljhj.jpg

Trhjtrkljhj.jpg

Переказують, що тієї ночі, коли він народився, злочинець Герострат спалив храм богині Артеміди Ефеської, який вважався третім чудом світу. Зробив він це для того, щоб прославитись. Трапилось це 21 червня 356 р. до н. е.

Trtrhbjrtlkhjtrkljhj.jpg

Герострат

Александр був сміливий та енергійний, хоча й запальний юнак. Він здобув гарну освіту. Його вчителем був знаменитий грецький учений Арістотель. Історик Плутарх писав: «Александр схилявся перед Арістотелем і любив учителя, за його власними словами, не менше, ніж рідного батька. Він повторював, що Філіппові зобов'язаний тим, що живе, а Арістоте-лю — тим, що живе гідно, як належить людині».

Александр дуже пишався своїм походженням: він вважав, що його предком був сам легендарний герой Геракл. Ще змалку Александр мріяв про подвиги. Із сумом він казав друзям: «Батько все зробить без мене, і для нас не залишиться жодного славного подвигу!».

Александр Македонський став знаменитим завойовником стародавнього світу.

Завдання: перегляньте й проаналізуйте відео


Уровок із фільму-спектаулю «Езоп»


Гора Олімп розташована на північному сході Фессалії і в давнину слугувала природним кордоном між Грецією та Македонією


Життя і смерть македонського царя Філіпа ІІ

Пеpевip себе

1. Що допомогло Філіппу завоювати Грецію?

2. Чому частина афінян підтримувала македонців?

3. До чого закликав Демосфен?

4. Де і коли Греція втратила незалежність?

5. Хто успадкував владу Філіппа?

Домaшнє зaвдaння:

1. Охарактеризуй Демосфена як людину і громадянина.

2. Чому Греція зазнала поразки у війні з Македонією?

3. Назви риси характеру Александра, які допомогли йому стати видатною людиною.


Список викоpистaних джеpел:

1. Уpок нa тему «Занепад Греції й розвиток Македонії». Ковaлик В. О. – зaступник диpектоpa Новоaндpiївського нaвчaльно-виховного комплексу, с. Новоaндpiївкa Кipовогpaдськa облaсть.

2. О. I. Шaлaгiновa, Б. Б. Шaлaгiнов. Iстоpiя стapодaвнього свiту 6 клaс, 2009.

3. Охpедько О. Е. Всесвiтня iстоpiя. 6—7 клaси: Нестaндapтнi уpоки.— Х.: Вестa: Вид-во «Paнок», 2008. — 192 с. — (Бiблiотекa твоpчого вчителя).

4. historic.ru


Відpедаговано і надіслано Сичем Д. Д.Над уpоком пpацювали

Ковалик В. О.
Сич Д. Д.Поставить вопpос о совpеменном обpазовании, выpазить идею или pешить назpевшую пpоблему Вы можете на Обpазовательном фоpуме, где на междунаpодном уpовне собиpается обpазовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного пpеподавателя, но и сделаете весомый вклад в pазвитие школы будущего. Гильдия Лидеpов Обpазования откpывает двеpи для специалистов  высшего pанга и пpиглашает к сотpудничеству в напpавлении создания лучших в миpе школ.

Предмети > Всесвітня історія > Всесвітня історія 6 клас