KNOWLEDGE HYPERMARKET


МаркТвен (1835-1910).Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 5 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література:МаркТвен (1835-1910). Повні уроки

Тема: МаркТвен (1835-1910) «Пригоди Тома Сойєра» (робота з текстом) ТЛ. Поняття про повість   
Мета: знайомство учнів з життэвим і творчим шляхом МаркаТвена
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
 - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:

  • Доброта - це те, що може почути глухим і побачити сліпий.

T501mt.jpeg

Марк Твен 30 листопада 1835 року — 21 квітня 1910 року
«ДРУГА ПАМ'ЯТКА АМЕРИКИ»
Народився 30 листопада 1835 року в селищі Флоріда (штат Міссурі). Дитинство провів в містечку Ханібал на Міссісіпі. У 1857 році став учнем лоцмана, втіливши свою дитячу мрію "пізнати річку", в квітні 1859 року отримав права лоцмана.
У 1861 році переїхав до брата до Невади, майже рік був старателем на срібних копальнях.


Написавши декілька гуморесок для газети "Терріторіал ентерпрайз" у Вірджінія-Ситі, в серпні 1862 року отримав запрошення стати її співробітником.

T50mt1.jpeg
Марк Твен починав свій похід у літературу гумористом, а закінчив його сатириком,  як веселе молоде вино з роками перетворюється на оцет. Він стартував  американським патріотом, що протиставляє свободу Нового Світу  "раболіпствуючій" Європі, на його думку понівеченою століттями рабства і  феодального, пригноблення, а фінішував атеїстом і памфлетистом, що написав  "Сполучені Штати", що Лінчують, зловісним провісником, що стверджує, що ще до кінця XX століття в США буде встановлена влада інквізиції і настане "століття тьми" тим часом Європа стане республіканською і наука там досягне процвітання.

T50mt2.jpeg

  • Цікаве:Я ніколи не дозволяв, щоб мої шкільні заняття заважали моїй освіті.

Справжнє ім'я Марка Твена - Семюєл Ленгхорн Клеменс. Усиротілий Сем Клеменс в підлітковому віці вимушений був залишити школу і  заробляв на життя учнем складача в місцевих газетах.  

T50mt3.jpeg

Доля рядового робітника його явно не владнувала: у тих же газетах він почав  публікувати свої перші літературні спроби, а вісімнадцяти років відправився  мандрувати у пошуках кращої долі.Після повернення з Європи Марк Твен познайомився з Олівією Ленгдон, дочкою  крупного вугіллеторговця, і вирішив одружуватися. Багатий клан навряд чи був вдоволений  перспективою мати такого родича.

T50mt4.jpeg
У 1870 році брак було узаконено, і  молода пара переїхала до Хартфорд (штат Коннектікут). Цей союз виявився  щасливим і в родинному, і в творчому плані.
1876 року з'явився перший самостійний роман Марка Твена  "Пригоди Тома Сойєра", що приніс йому світову славу. Письменник не приховував  автобіографічне коріння цього твору.

  • Варто знати: Коли сумніваєтесь, говоріть правду.

У Том Сойєрі без зусиль можна  розгледіти "протестантську" натуру самого письменника, що виявлялася з дитинства.  Якщо спробувати дати характеристику головного героя в декількох словах, можна сказати: порушник заборон і "підривник" традицій.

  • Учні, ми з  вамимаємо унікальну можливість переглянути відео документальної хроніки про Ма Твена, яка знята 1909р. Томасом Єдісоним:


Опишіть ваші враження від побаченого.

Американська критика  Побачила в Том Сойєрі "маленького ділка", тобто національний тип Ділового  американця: мрії Тома розбагатіти, уміння отримати вигоду Із забарвлення забору,  махінації з квитками в недільній школі...

T50mt5.jpeg
Останні роки Марка Твена були затьмарені смертю найближчих йому людей: у 1904  році пішла  з життя дружина і вірний друг Олівія, а в 1909-му-році раптово вмирає  друга дочка - Джин. Через декілька місяців, 21 квітня 1910 року, услід за нею  пішов і Марк Твен.

  • Запитання на закріплення нової теми:

Марк Твен – це псевдонім письменника. Назвіть його справжнє ім'я.
 У якому році була видана книга Пригоди Тома Соєйра?
Як звали дружину Марка Твена?

T50mt6.jpeg

  • Домашнє завдання:

Що означає псевдонім Марк Твен?
 З яким небесним тілом пов'язано життя М. Твена?
 Назвіть друга М. Твена, знаменитого ученого.

Список використаних джерел:
Урок на тему : Світ творчості Марка Твена, Ніколаєнко  Н. М., викладача світової літератури Сш. №2 ,м. Вінниця.
Урок на тему : Том Сойєр перлина світової літератури, Колісніченко В. Д.,
Л.Иохова. „Особенности проведение урока литературы ”.
Твен Марк Собрание сочинений в 12 томах.- М.: Гослитиздат, 2008. 759с.
  Твен Марк Соединенные линчующие штаты.- М.: Худож. лит., 2009.- 144с.
  Твен Марк (Сэмюэл Ленгхорн Клеменс) Собрание сочинений в 12 томах.- М.: Гос. изд-во худож. лит-ры, 2001.- 614с.
„Зарубежная литература”, Школьный мир - 2009р.
Зарубежная литература. Хрестоматия.- М.: Современник, 2009.- 639с.
   Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях .6 класс.- Харьков: Изд. группа "Основа", 2009.- 96с.
 Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2008- 944с.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.

----

Над уроком працювали

Ніколаєнко  Н. М.

Колісніченко В. Д.

Пилипенко В.В.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 5 клас