KNOWLEDGE HYPERMARKET


Навички малювання птахів. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Малювання>>Малювання 2 клас. Повні уроки>> Малювання:Навички малювання птахів. Повні уроки


Мета:

Створення умов для творчого використання зассвоєних раніше прийомів роботи з художніми матеріалами і засобами образної виразності.

Тип уроку:

навчально-виховний.

папуги

Дітки наш урок ми почнемо із загадки: Як веселка кольорова, Має здібності до мови. Слово пташці цій скажуть, Вона його повторить вмить. (Папуга) Папуги – досить цікаві пташки. Людям відомо 316 видів папуг, що складає 3,8% від загального числа видів птахів. Розміри папуг – від 9,5 см до 1 метра. Забарвлення їх дуже різноманітне, воно може бути одноколірним, чорним або білим, а може бути райдужним. Папуг завжди можна впізнати по характерному масивному дзьобі з гачком на кінці. Дзьоб папуг нерідко називають “третьою ногою”: з його допомогою вони не тільки утримують їжу, але і пересуваються по гілках, часто вниз головою. Дзьоб у них надзвичайно сильний і здатний впоратися з будь-яким матеріалом. Папуги – це дуже живі і галасливі птиці. Більшість видів папуг мешкають на деревах, харчуючись різними плодами, ягодами і насінням.


Сьогодні ми з вами будемо малювати папугу. З попередніх уроків ви знаєте, що перш ніж почати малювати фарбами потрібно зробити малюнок простим олівцем. Приступимо.

Малювання

Молодці у вас гарно виходить.

малювання папуги

малювання папуги

Казка

Зробимо невеличку перерву і послухаємо казку про папугу Каню.

папуга

Жив собі папужка Каня На високій пальмі, В Африці, десь біля Нілу, Між зубастих крокодилів, Між гарненьких негритят, Замазурених дитят!

Спав в бамбуковім гніздечку, Клював ківі, клював гречку, Мав зелений чубчик, Хвилястий тулубчик. Авантюрним був пташам, Товаришував з кошам!

Продовжуємо малювання:

птах

птах

Весела хвилинка:


Фізкультхвилинка:

Забавлялись зайченята (встати, підняти руки вгору, потягнутися) Виглядаючи маму і тата. (руки на пояс, повороти вліво, вправо) Ось так – лапку до лапки (поплескати в долоні) Ось так – шапку до шапки (руки до голови, вгору) Ось так – вусом потрусим (похитати головою) Так, так, так! (пострибати)

папуга

птах

Діти до вас в гості прийшла тітонька Сова, щоб розказати вам про папуг:


Молодці ви вже намалювали папугу, а отже ми можемо тепер розмалювати фарбами. Ми з вами вивчали, що колір акварелі великою мірою залежить від паперу, на якому малюємо. Перед тим, як почати робота з аквареллю, фарби лід злегка намочити чистою водою. Тоді вони трохи розбухають і легко набираються на пензель. Потрібний колір підбирається на палітрі. Вона потрібна бути волого, щоб усі кольори на ній виглядали так, як на папері. Малюють завжди рідко розведеною фарбою. Малюючи аквареллю пензель добре змочують.

папуга

Багато хто купує хвилястих папужок через те, що ті розмовляють. Все вірно. Вони добре не лише розмовляють, але й можуть наслідувати звуки вулиці, інших птахів. Щоб навчити їх розмовляти потрібно докласти зусиль. Запам'ятайте: на пташку не потрібно кричати, якщо немає результатів. Цим ви тільки погіршите ситуацію. У папужок, як і у людей може бути різна ступінь таланту, і з цим нічого не поробиш.

Це корисно знати:

Як саме навчити папугу говорити?

1.Уроки треба проводити в тихому, комфортному місці.

2.Потрібно щоб біля нього не було інших папужок.

3.Нехай спочатку вивчить свою кличку.

4. Починайте з простих двоскладних слів.

5.Вчіть його спочатку одному слову, а не всі зразу. Так можна папужку заплутати.

6.Після того, як сказали слово, дайте папужці кілька секунд щоб він його повторив. Спочатку це може бути просто якийсь звук.

7.Не забувайте похвалити пташку чи дати якісь ласощі.

8.Коли вивчить одне слово, можна вчити наступне.

9.Ускладнюйте уроки поступово, не потрібно робити їх надто довгими.

папуги

Дехто рекомендує записати просту фразу на плеєр і залишити його біля клітки . Після цього папужка повинен "заговорити". Можете спробувати.

Домашне завдання: Придумайте невеличку казку і про птахів і намалюйте до неї ілюстрації.

Список використаних джерел: Конспект урока по ИЗО в 3 классе на тему " Аквариум" (1 урок) Золотухина Марина Анатольевна преподаватель Эколого-биологического лицея №35" г. Майкоп , Республика Адыгея Урок на тему: Рисование по представлению птицы. Васильевой А.В. ОГОУ Смоленская специальная (коррекционная) общеобразовательная школа I и II видов г. Смоленск. Л.Найниш, А.Борисов, В.Горбунова, С.Шибанов «Можно ли научить рисовать любого?»// АLMA MATER, №8, 2009

Искусство в жизни детей: Опыт художественных занятий с младшими школьниками/ А.П.Ершова,Е.А.Захарова, Т.Г.Пеня и др. – М.: Просвещение, 2009г (стр.24-25, 26-29)

Над уроком працювали: Пилипенко В. Васильева А.В. Золотухина Марина Анатольевна Відредаговано та надіслано Пилипенко В. 

Предмети > Малювання > Малювання 2 клас