KNOWLEDGE HYPERMARKET


Найбільше озеро на планеті

     Найбільше озеро на планеті через його величезні розміри навіть називають  Каспійським морем. Площа цього велетня 371 тис км2, що більше половини території України. До Каспію несуть води понад 130 річок, але жодна не витікає, тому озеро є солоним. До того ж Каспійське море є третім за глибиною озером світу: у його південній частині дна прогинається на 1025 м.


      Найглибше озеро світу – Байкал. Це тріщина земної кори глибиною 1620 м. В озері міститься близько 20% поверхневих прісних вод світу. Ця кількість здатна задовольнити потреби у прісній воді всього людства протягом 20 років.


      Найвищу солоність води серед озер світу має Мертве море. Тут вона становить 260-270%о, а в окремі роки – навіть 310%о. Крім деяких видів бактерій тут немає живих істот. Звідси й назва озера.

     Найбільше за площею високогірне озеро світу – Тітікака. Воно лежить на висоті 3812 м і має площу понад 8 тис км2. Назву озеру дали інки – “олов’яна скеля”. Вони насправді видобували багато олова на одному з островів посеред озера. Ходили легенди, що на дні Тітікаки сховані скарби інків. Для їх пошуків опускалися на дно. Проте даремно. Однак, вдалося виміряти температуру води: вона протягом року є однаковою + 110С. Вода є солонуватою, тому тут живуть представники океанічної фауни, зокрема деякі види акул.

Предмети > Географія > Географія 6 клас > Озера, озерні улоговини та їх утворення > Озера, озерні улоговини та їх утворення. Фішки для допитливих