KNOWLEDGE HYPERMARKET


Перемога над багатствами Снігової королеви. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 5 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література: Перемога над багатствами Снігової королеви. Повні уроки

Тема:  Перемога щирих людських стосунків над багатствами Снігової королеви
Мета: познайомити учнів з казковим світом письменника; показати силу волі і мужність Герди під час пошуків Кая;
 - розкрити проблеми, закладені автором в основу казки;  
- розвивати в учнів  уміння аналізувати прочитане, логічно мислити, узагальнювати і оцінювати літературний матеріал;    
- виховувати пошану до великої сили любові і дружби, уміння цінувати і берегти ці відчуття.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань
Хід уроку:

T24lc.jpeg
Казка Г. Х. Андерсена «Снігова королева». Головні герої казки — звичайний хлопчик і дівчинка. Вони люблять грати і розмовляти, катаються на санках і вирощують квіти. І бабуся їх — звичайна старенька, що турбується про своїх онуків і нескінченно їх любить.
Але повіяло холодом, і у вікно заглянула Снігова королева — таємнича, бездушна, прекрасна.


А ось бешкетуючі учні троля розбили диявольське дзеркало, і підступні осколки потрапляють в очі і серця добрим і чесним людям всієї землі, роблячи їх жорстокими, злими, безсердечними.
маленька розбійниця, принцеса і принц, тварини, що говорять, — це лише частина тих чудес, якими наповнена чудова казкова історія про силу любові і дружби, надії і вірності.

T24lc1.jpeg
Ганс Хрістіан Андерсен писав:«Моє життя – це прекрасна казка».

  • Після перегляду казки дайте відповідь на запитання:

- Як режисер показує зміни, що відбуваються з маленьким розбійником під час зустрічі з Гердою?    Всі, кому зустрічається на дорозі Герда, допомагають їй. Фінка говорить, що Герді «служать люди і тварини». - Як ви думаєте, чому?
- Яка сила жила в серці Герди?
Звертає на себе увагу вже сама композиція казки, що складається з сіми  оповідань.


"Казка в сімох оповіданнях" - такий підзаголовок "Снігової королеви". І це, мабуть, в даному випадку не є випадковістю, свавіллям автора, але вказує на джерело мудрості, з якого в самозаглибленні  довелося почерпнути образи для свого твору Гансу Хрістіану.

T24lc22.jpeg
Багато мандрів і пригод випадає  на долю Герди, але всі непереборні перешкоди рушилися перед силою її любові до Каю. Звичайно, Герда знайшла зачарованого братика.
Всі найважячі основні випробування довелося долати їй самій. Бідна дівчинка залишилася сама на тріскучому морозі, а обличчя її боляче сікли холодні сніжинки - посланці війська Снігової королеви. І вона сміливо йшла вперед. І ось врешті-решт він, Кай! Холодний, чужий, ворожий. І гарячі сльози відчаю і любові потекли по щоках дівчинки. Вони розтопили холодне серце Кая.

T24lc3.jpeg

І це було прекрасно! Оскільки вони йшли дорогою додому, а довкола них розцвітали троянди. Її гарячі слова і сльози розтопили лід в його серці, і холодний палац Снігової королеви, що наскрізь продувається вітрами, звалився, як і її чари. Діти повернулися додому і подорож закінчилася. Їй вдалося пройти там, де відступив би, мабуть, навіть і  прославлений лицар. Ця казка вчить нас, тому що навіть маленькі і слабкі завжди зуміють добитися свого, якщо віритимуть в свої сили і вірність вибраних цілей.

T24lc5.jpeg
Любов Герди створила диво. Вона розтопила крижане серце Кая, зруйнувавши чари Снігової королеви і повернувши йому здатність знов відчувати любов і любити самому. Це приголомшливо зворушливо описано Андерсеном... "Так, радість була така, що навіть крижини пустилися в танок, а коли втомилися, уляглися і склали те саме слово, яке задала скласти Каю Снігова королева; склавши його, він зміг зробитися сам собі паном..."
В казці показано, що лише любов, сильніше за яку нічого не немає на світі, здатна розкрити брами у вічність. Тоді і розум наш підкориться велінням серця!


Адже лише живий зв'язок з вічністю, з Богом, Який  є  Сама Любов, дає нам сили здолати всі спокуси Люцифера. Тоді ми зможемо, нарешті, спрямуватися на свою духовну суть, у вічно-юне Царство Духу, Царство Світла і Радості, існуюче  високо над  всім матеріальним, скороминущим. Причому дорогу цьому прокладає та, що володіє здатністю до тонших і глибших відчуттів жіночність!

T24lc6.jpeg

  • Завдання на закріплення нової теми:

- Які казки називають літературними?
- Які літературні казки ви можете назвати?
 - Вам сподобалася казка «Снігова королева»?

  • Домашнє завдання:

Прочитати казку Андерсена (по вибору);
Написати твір-мініатюру «Чому мене навчив Андерсен?».


  • Список використаних джерел:
  1. Урок на тему : Багатство казок Ганса Хрістіана Андерсена , Олійник В. Д., викладача світової літератури Сш. №10 ,м. Коростень.
  2. Урок на тему : Казки Ганса Хрістіана Андерсена, Колісніченко В. Д.,  викладача світової літератури Сш. №2 ,м. Калуш.
  3. Брауде Л. Ю. Жизнь и творчество Ханса Кристиана Андерсена.Л, 2008
  4. Муравьева И. И. Ханс Кристиан Андерсен. М: Молодая гвардия, 2009
  5. Степанова М. Сказка его жизни. //Дошкольное воспитание. - 2008, - № 4,-  с. 61-62
  6. Хаббард М. Полет лебедя. Повесть, основанная на жизни Ханса Кристиана Андерсена. М: Терра–Книжный клуб, 2009.


Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В. 


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 5 клас