KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація до теми: Національне споживання та національне заощадження

Презентація уроку до предмету Економіка, 11 клас
Тема: Національне споживання та національне заощадження

World-Economy1 (9).jpg

Зв’язок між споживанням та доходом називають функцією споживання. Крива графіка на рис. 2, що проходить через точки А, B, C, …, G, є функцією споживання. Для кожного розміру національного доходу визначається розмір споживання С домогосподарства. Споживання зростає разом із збільшенням національного доходу.   У точці А споживання перевищує розмір національного доходу, у точці В воно точно відповідає обсягу національного доходу, а починаючи з точки С споживання становить частину національного доходу.
Зміни у споживанні, які спричиняються змінами в доході, називають граничною схильністю до споживання (ГСС).Гранична схильність до споживання — це величина додаткового споживання, що його спричиняє одна додаткова гривня доходу.  Схильність до споживання означає бажаний рівень споживання. Отже, ГСС — це додаткове споживання, що виникає з додаткової гривні доходу. Це визначення можна записати так:

Гранична схильність до споживання коливається в межах від 0 до 1.


Національне кінцеве споживання включає:

  • витрати на кінцеве споживання домашніх господарств;
  • витрати на кінцеве споживання органів державного управління;
  • витрати на кінцеве споживання некомерційних організацій, що обслуговують домашні господарства.

Національне заощадження — це частка наявного доходу (ВНДн), яку не використано на кінцеве споживання і яку можна спрямувати на цілі фінансування нагромадження, тобто вона є джерелом фінансування інвестицій. Інше джерело інвестування — це капітальні трансферти, тобто одночасні надходження перерозподільчого характеру. Заощадження та капітальні трансферти утворюють джерела фінансування національних інвестицій.


Сума видатків з національного доходу на споживання плюс сума використання національного доходу на заощадження повинні дорівнювати обсягу національного доходу країни. Правда, в реальній дійсності така рівність досягається не завжди. Але за теорією слід виходити з того, що національний дохід дорівнює сумі споживання й заощадження:НД = С + З.

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 11 клас > Національне споживання та національне заощадження > Національне споживання та національне заощадження. Презентація уроку