KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 2 до теми: Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей. Властивості, різновиди грошей

Презентація до уроку з предмету Економіка, 2 клас.
Тема: Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей. Властивості, різновиди грошей.
Гроші — особливий товар, що є загальною еквівалентною формою вартості інших товарів.Гроші - один з найбільших людських винаходів, це засіб суспільного виразу економічної цінності благ.
В економічній науці традиційно виділяються дві основні концепції походження грошей:
Раціоналістична концепція  виходить з того, що гроші виникли як результат певної раціональної угоди між людьми, через необхідність виділення спеціального інструмента для обслуговування сфери товарного обігу і підвищення ефективності її функціонування.
Еволюційна концепція підкреслює об’єктивний характер виникнення грошей, які виділяються із загальної товарної маси, оскільки вони найбільш придатні для виконання функціональної ролі грошового товару.

Aconomica (23).jpg
Гроші в своєму розвитку виступали в двох видах:
Реальні гроші - це гроші, у яких номінальна вартість (позначена на них вартість) відповідає реальній вартість, тобто вартості металу, із якого вони виготовлені
Знаки вартості– гроші, номінальна вартість яких вище реальної, тобто витраченої на їх виробництво суспільної праці. До них належать:
 1) металеві знаки вартості – золота монета, що стерлася; білонна монета, тобто дрібна монета, виготовлена з дешевих металів, наприклад міді, алюмінію;
2) паперові знаки вартості, зроблені, як правило, з паперу (розрізняють паперові і кредитні
Aconomica (29).jpg
Товарно-продуктово-грошовий етап.З найдавніших часів грішми були різні товари:  худоба , сіль, зерно, хутра  звірів, металеві  сокири, мушлі каурі , черепашки , перли  тощо.
Товарно-металево-грошовий етап
Металеві гроші — це такі гроші, матеріальне тіло яких виготовлено з певного металу, а загальним еквівалентом вони стають завдяки великим витратам виробництва на видобуток цього металу.
Такі споживчі властивості матеріалу, з якого виготовлялись металеві гроші, як однорідність, легка подільність, здатність до тривалого зберігання та висока трудомісткість за невеликої ваги привели до того, що цей вид грошей набув значного поширення. Слід додати, що протягом історії людства різні метали визнавались у різних суспільствах як гроші. Історії відомі мідні, залізні, свинцеві, бронзові, олов’яні та інші металеві гроші.

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»

 

Предмети > Економіка > Економіка 2 клас > Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей. Властивості, різновиди грошей. > Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей. Властивості, різновиди грошей. презентація уроку