KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 2 до теми: Організації, що захищають споживачів
User11 (Обсуждение | вклад)
(Новая страница: «'''Презентація до уроку з предмету [http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D0%BA%D0%B0_9_%D0%...»)
Следующая правка →

Версия 08:01, 23 июня 2012

Презентація до уроку з предмету Економіка 9 клас
Тема: Основні учасники ринкових відносин (терміни і поняття використані у преамбулі Закону України «Про захист прав споживачів»).


Нині, коли Україна має намір стати членом Європейського Союзу, питання захисту прав споживачів виноситься на одне з перших місць у державній політиці. У розвинутих державна споживча політика визначає загальну економічну політику і є індикатором задоволеності населення діями й рішеннями влади.Прийняття законодавства  про захист прав споживачів було зумовлене величезним розширенням асортименту товарів і послуг; різноманіттям, складністю і динамічністю технологій виробництва. Водночас громадянин-споживач опиняється в нерівних умовах порівняно зі своїми контрагентами на ринку – продавцями, виробниками, виконавцями. Ця нерівність зумовлюється не тільки економічними обмеженнями споживачів порівняно із суб'єктами господарювання, але і, як правило, відсутністю у споживачів спеціальних знань у галузі економіки, прав, техніки, технологій тощо.
На жаль, жадаючи отримати прибуток, продавець (виробник, виконавець) не завжди пам'ятає, що товар, який він реалізує (виготовляє), повинен відповідати нормативно-правовим актам, які діють в Україні.

Кожен громадянин нашої країни практично щодня стає споживачем, купуючи товари в роздрібній торговій мережі. Для того, щоб споживач у разі порушення своїх прав міг звернутися за їх захистом, треба щоб він знав про те, які саме права в нього є.Захист прав  споживачів – не тільки важливий правовий інститут, це й обов'язок демократичного суспільства і держави. У всіх економічно розвинутих країнах йому приділяється велика увага, він спирається на детально розроблену законодавчу базу.  Правовий захист прав споживачів повинен бути спрямований на те, щоб дії виробників (виконавців, продавців) стосовно них ставилися у жорсткі рамки, і будь-яка дія виробників ,що обертається для споживачів і суспільства тим або іншим збитком, ставала якщо неможливою, то принаймні карною.

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано Биковим О.Я., вчителем Економіки.

 

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас > Основні учасники ринкових відносин > Основні учасники ринкових відносин. Презентація уроку