KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 2 до теми: Товарна марка

Презентація уроку до предмету Економіка, 9 клас
Тема: Товарна марка


В наш час поняття «товарна марка » є невіддільним від поняття «товар». На сьогодні це набуло такого широкого вжитку, що навіть сіль, цукор, сірники пакуються в оригінальні упаковки, а на банани, ківі, мандарини клеять марку фірми-виробника.

Econ (1).jpg
ТОВАРНА МАРКА - ім'я, термін, символ, знак, малюнок або словосполучення, що за призначенням мають допомагати відрізнити один товар від іншого.
       

Товарні марки з’явилися ще в середні віки, коли гільдії ремісників і торговців почали вимагати, щоб кожен виробник позначав свої товари. Це давало змогу контролювати обсяги виробництва, виявляти виробників товарів низької якості.
 У сучасній ринковій екооміці формувати прихильність до товарної марки – це означає підтримувати її стійкий образ і максимізувати збут.
      Econ (2).jpg 
Виділяють наступні особливості товарної марки:

  • пов’язують із характеристиками товару;
  • вигоди (блага від використання товару);
  • цінності – товарна марка відображає систему цінностей виробника;
  • культура – товарна марка є представником певної культури;
  • індивідуальність;
  •  користувач – товарна марка передбачає визначений тип користувачів.

ФІРМОВИЙ ЗНАК (ЕМБЛЕМА) - це символ, малюнок чи особливий відмітний знак, інколи особливий колір або позначення; частина марки, що має візуальне відображення, легко запам'ятовується і упізнається, але яку неможливо вимовити (символи фірм "Пума", "Мерседес" та таке інш.).
ТОВАРНИЙ ЗНАК - фірмове ім’я, фірмовий знак, торговий образ, що захищені  юридично.
Товарний знак — це знак обслуговування, тобто зареєстроване в установленому порядку оригінальне оформлене художнє зображення, яке використовується для виокремлювання товарів та послуг фірми та для реклами. Синоніми товарного знака — фірмовий знак, марка, фірмова марка, емблема. У США налічується понад 300 тис. торгових марок. Щорічно 100 найбільших фірм витрачають майже 25 млрд дол., рекламуючи свої торгові марки.

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас > Товарна марка. > Товарна марка. Презентація уроку