KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 2 до теми Потреби та можливості. Блага. Ресурси

Презентація до уроку з предмету Економіка 2 клас
Тема: Першочергові та другорядні потреби

Konom (2).jpg

Усі речі, які ми потребуємо поділяються натовари і послуги.
Економісти називають блага економічними, якщо вони обмежені та мають певну цінність для людей. Такими прикладами є знаряддя праці, устаткування, інстру­менти,  виробничі, промислові та сільсько­господарські приміщення, засоби транспорту і зв'язку, землю, ко­рисні копалини, робочу силу.
Інші ресурси, які необмежені називають безкоштовними благами. До них відноситься сонячне світло, вода, вітер та ін.
Рідкість економічних ресурсів треба розуміти так, що кількість їх фіксована і має певні межі. Безумовно, рівень рідкості різних видів ресурсів неоднакова. Деякі з них дійсно мають досить обмежений обсяг (наприклад, благородні метали ).


Запаси інших значні, але вони у природі не відновлюються, і люд­ство знає, що настане такий час, коли запаси будуть повністю вичер­пані (нафта, газ, вугілля, залізна руда тощо).
Використання економічних ресурсів, особливо первинних, у будь-якій сфері виключає можливість одночасного використання їх в іншій сфері. Наприклад, конкретну ділянку землі можна використати лише в одній сфері.Наприклад, для вирощування сільськогосподарської продукції.


Засоби виробництва мають певне галузеве призначення. Наприклад, текстильний верстат не можна використовувати в хлібопекарній, добувній або деревообробній промисловості.
У реальному економічному житті на один ресурс може бути кілька потреб, наприклад,з винограду робити вино чи виноградний сік.Тому треба робити вибір.


Скачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"

 

Предмети > Економіка > Економіка 2 клас > Першочергові та другорядні потреби > Першочергові та другорядні потреби презентація уроку