KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 2 до теми Розподіл обов’язків у сім’ї

Презентація до уроку з предмету Економіка 5 клас
Тема:Розподіл обов’язків у сім’ї

Сім'я або родина — соціальна група, яка складається з чоловіка та жінки, які зазвичай перебувають у шлюбі, їхніх дітей (власних або прийомних) та інших осіб, поєднаних родинними зв'язками з подружжям, кровних родичів, і здійснює свою життєдіяльність на основі спільного економічного, побутового, морально-психологічного укладу, взаємної відповідальності, виховання дітей
Життя сім'ї — це дуже складні і різноманітні процеси або сторони життя людини: біологічні, економічні, моральні, правові, психологічні, естетичні, релігійні тощо.
Бути добрим чоловіком чи жінкою, дбайливим батьком чи мамою, дідом чи бабусею, бути хорошим сином, онуком, братом тощо — це теж особистісні якості і важливі складові життя людини. І людина, природно, прагне до цього. Нормальна людина не може жити, не усвідомлюючи себе у таких якостях. А тому сім'я — це не тільки суспільна, а й особистісна цінність. Без сім'ї, сімейного, родинного життя особа не може повною мірою реалізувати свою природу, особистісні якості і не може бути повною мірою щасливою.
За відносини в сім’ї мають нести відповідальність дві сторони: чоловік і дружина. А так як сім’я – це живий організм, значить і процес еволюції для неї неминучий.
Кожний член сім’ї одночасно є і учнем і вчителем, так як це творчий процес. А самий зв'язок є новим східцем в навчанні відношення до себе і оточуючих.
На перших етапах розвитку такої взаємодії присутня велика доля агресії, ревності. Все це відбувається тому, що кожний тут прагне влади, монополії.
Simja.jpg
Типи сім'ї

  • нуклеарна (від лат. nucleus ядро) — вперше така назва вжита в 1949 американським соціологом Джорджом Мердоком; це сімейна група, що характеризується незалежністю (відокремлена від близьких та сусідів), нечисельністю (батьки та 1 чи 2 дітей) та динамічністю (може швидко змінювати місце проживання, професію, соціальний статус);
  • розширена (або складна) сім'я — сімейна група, що складається більше як з двох поколінь родичів, які проживають в одному будинку (квартирі) або дуже близько один від одного;
  • повна сім'я, в якій є обидва члени подружжя;
  • неповна сім'я, в якій тільки один із батьків (чоловік або жінка) виховує дітей;
  • реконструйована сім'я, де один з батьків помер, другий взяв новий шлюб або вони розлучилися;
  • сім'я, з якої індивид походить;
  • сім'я, яку індивид збудував;
  • патріархальна сім'я (керівна роль чоловіка, діти і дружина носять призвіще батька);
  • матріархальна сім'я (керівна роль жінки


Ступаючи в шлюб, люди беруть на себе зобов'язання, які повинні дотримуватися, інакше гармонійним відносинам рано чи пізно прийде кінець, а там і до розлучення недалеко. Погодьтеся, коли один робить в сім'ї абсолютно все, а інший безсовісно це приймає, як належне, то про яке щастя може йти мова! Жінки, істоти багатоликі до того ж терплячі. Кожна з нас готова заради улюбленого звалити на себе ношу і тягнути її поки не звалиться. Але коли це відбувається, чоловік з легкістю знаходить заміну і продовжує йти далі, тоді як «домашня кінь» дивується і кляне колишнього, на чому світ стоїть. А, по суті-то, винна вона сама. Так от, щоб цього не сталося з вами, постарайтеся не бути цієї самої конем, на якій тримається весь побут. Для цього потрібно чітко, з самого початку вашого союзу, розподілити обов'язки в родині, хто за що відповідає.


Дружина, чоловік мають право розподілити між собою обов'язки в сім'ї. Дружина, чоловік повинні утверджувати повагу до будь-якої праці, яка робиться в інтересах сім'ї.
Усі найважливіші питання життя сім'ї мають вирішуватися подружжям спільно, на засадах рівності. Дружина, чоловік мають право противитися усуненню їх від вирішення питань життя сім'ї.
 Будь-яка конкретна праця в рамках домашнього господарства буває приємним або осоружним, творчим або рутинною, легким або важким. Ця праця щодня забирає в сім'ї від 3 до 5 годин, які можна було б використовувати для відпочинку, творчих занять і культурно-пізнавальної діяльності.

Що ж являють собою домашні роботи? На думку фахівців, це насамперед: самообслуговування, догляд за житлом, господарським інвентарем, обслуговування інших членів сім'ї.

Як раціонально організувати господарську діяльність родини? Так, при розподілі навантажень і встановлення обсягу виконуваних господарських справ краще виходити із стану здоров'я і завантаженості кожного члена сім'ї. Необхідно враховувати і такі обставини, як склад сім'ї (наявність дітей та осіб, які потребують догляду), матеріальні і житлові умови, професію членів сім'ї. Наприклад, одна й та сама по тяжкості навантаження в одного члена родини може бути відносно (тобто в порівнянні з іншими членами сім'ї) легкого або важкою. І якщо вивільнення одного з них відбувається з загальної згоди і схвалення, то нерівномірність навантаження по веденню домашнього господарства не викликає в цьому випадку напруги у взаєминах. Важливе значення мають і суб'єктивні чинники, в якості яких можуть виступати особисті смаки, інтереси окремих членів сім'ї, готовність до взаємодопомоги або відмову від неї.

В умовах зростаючої демократизації сімейних відносин широке розповсюдження отримав колективний спосіб ведення домашнього господарства, заснований на спільному трудовому внеску чоловіка і дружини. Уже сьогодні значна частина молодих подружжя важкі роботи по будинку виконує спільно, неприємні - по черзі. Проте цей тип господарювання існує скоріше як оптимальна модель, яка поки що повністю не реалізована в сучасній сімейного життя.

Існують і інші види господарювання, які, однак, менш типові для сучасної сім'ї. Молоде подружжя має право, звичайно, вибрати для себе будь-який з існуючих варіантів. Але якщо вони по-справжньому люблять один одного, мріють про сімейне щастя і гідному вихованні своїх дітей, то повинні дотримуватися правила: роби роботу, не чекаючи, що її зробить хтось інший. Природно, що тільки взаємодопомога та кохання, довіра і повага подружжя один до одного сприяють створенню нормального мікроклімату і творчої трудової атмосфери в сім'ї .


Скачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint

Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"


Предмети > Економіка > Економіка 5 клас > Розподіл обов’язків у сім’ї > Розподіл обов’язків у сім’ї презентація уроку