KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 3 до уроку «Монополія. Хто такий монополіст?»


Презентація уроку до предмету Економіка, 6 клас
Тема «Монополія. Хто такий монополіст?»

Монополія — виключне право (виробництва, торгівлі, промислу і т.п.), що належить одній особі, групі осіб чи державі.
Термін “монополія” походить від грецьких слів (“mono” – один, “poleo” – продаю) – наявність одного продавця товару чи послуги на ринку. Це монополія одного підприємства або продавця.
Економіка фотографія111111 (75).jpg
Проникнення монополій у всі сфери суспільного відтворення - безпосереднє виробництво, обмін, розподіл та споживання - призвело до появи більш стійких монополістичних об'єднань, які створювалися на тривалий строк.
Із монополізацією сфери обігу виникли перші, найпростіші із п'яти основних форм монополій -картелі та синдикати.
Картель - це об'єднання декількох підприємств однієї галузі виробництва, учасники якого зберігають власність на засоби виробництва і виготовлений продукт, виробничу та комерційну самотійність, а домовляються про частку кожного у загальному обсязі виробництва, ціни, ринки збуту.
Синдикат - це об'єднання ряду підприємств однієї галузі промисловості, учасники якого зберігають власність на засоби виробництва, але втрачають власність на виготовлений продукт, а значить, зберігають виробничу, але втрачають комерційну самостійність. У синдикатів реалізація продукції здійснюється через спеціально створену загальну збутову контору.
Монополіст –
1) особа, яка здійснює монополістичну діяльність і що має монополією на що-небудь;
2) у широкому сенсі - великий підприємець, хоча і не є формально монополістом у відповідності з антимонопольним законодавством. Монополіст має ринкову владу, контролює ціни, постачання на ринок (монополіст є законодавцем ціни, тобто монополіст призначає ціну і покупець при заданій монопольній ціні може вирішувати, яку кількість товару він може закупити, але в більшості випадків монополіст не може призначати довільно високу ціну, так як у міру росту цін попит знижується, а при падаючих цінах попит зростає).

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Монополія. Хто такий монополіст? > Монополія. Хто такий монополіст? Презентація уроку