KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 6 до уроку «Тема 5. Інфляція, як макроекономічне явище.»

Презентація уроку до предмету Економіка, 11 клас
Тема «Інфляція, як макроекономічне явище.»
«Інфляція — це податок, що може вводитися без прийняття закону», — зазначив засновник монетаризму Мілтон Фрідман»
Інфляція - тривале зростання загального рівня цін, що, відповідно, є свідченням зниження купівельної спроможності грошей. 
Інфляція – це прояв існування ринкових відносин при сформованій ринковій економіці, жодна ринкова країна не може визнати, що в неї немає інфляції.
Під час інфляції відбувається

  • Знецінювання грошей по відношенню до золота.
  • Знецінювання грошей по відношенню до товару.
  • Знецінювання грошей по відношенню до іноземної валюти.

Econ1 (63).jpg

До причин зростання цін можна віднести наступні:


  1. Диспропорційність - незбалансованість державних видатків і прибутку - дефіцит державного бюджету. Часто цей дефіцит покривається за рахунок використання "друкарського верстату", що призводить до збільшення грошової маси і як наслідок - інфляція.
  2. Iнфляційно небезпечні інвестиції - здебільшого мілітаризація економіки. Військові асигнування ведуть до утворення додаткового попиту, а як наслідок - збільшення грошової маси. Надмірні військові асигнування звичайно є головною причиною хронічного дефіциту державного бюджету, а також збільшення державного боргу для покриття якого випускаються додаткові паперові гроші.

Наслідки інфляції:

  • Інфляція знецінює заощадження. Для тих, хто зберігає гроші в готівковій формі або в банку чи вкладає їх в облігації, кожне підвищення цін зменшує купівельну спроможність грошей.
  • Інфляція зменшує поточне споживання.
  • Внаслідок інфляції поглиблюється майнова нерівність.
  • Інфляція зменшує зацікавленість у продуктивній праці.
  • Інфляція гальмує технічний прогрес. Це відбувається тому, що підприємцеві вигідніше купувати дешеву робочу силу ніж дорожчі і технічно досконаліші засоби виробництва. Нестабільні ціни зменшують підприємців відмовлятися від інвестицій у нові технології.Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 11 клас > Інфляція, як макроекономічне явище. > Інфляція, як макроекономічне явище. Презентація уроку