KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 6 на тему: Форми торгівлі. Ярмарок.Розпродаж. Аукціон

Презентація уроку до предмету Економіка, 3 клас
Тема: Ярмарок, розпродаж . Дефіцит, затоварювання

Ekilpu (21).jpg

Торгівля — процес обміну товарами, послугами, цінностями і грошима. У широкому значенні — вид підприємницької діяльності, пов'язаний з купівлею-продажем товарів.

Торгівля виникла з появою розподілу праці як обмін надлишками продуктів, виробів, що вироблялись. Обмін спочатку носив натуральний характер; з виникненням грошей виникли передумови для встановлення товарно-грошових відносин.

Розрізняють гуртову і роздрібну торгівлю.

Оптова (гуртова) торгівля — процес придбання великих партій товару з метою подальшого використання в виробництві чи реалізації товару в роздрібній торговій мережі. Роздрібна торгівля – це процес обміну товарів на гроші(чи інший еквівалент вираження ціни товару) з метою задоволення потреб споживачів та отримання прибутку. Основними формами є: Ярмарок; Аукціон; Розпродаж. Ярмарок (з нім. Jahrmarkt — річний ринок) - періодичні торги та місця, де відбувалася за визначеного часу гуртова й роздрібна торгівля різними товарами; продавці й покупці з'їжджалися на ярмарок з різних сторін, у тому числі й з-за кордону. Окрім основного призначення, обмін товарами та покупка необхідних речей, ярмарки мали свої особливості.

Давні ярмарки відбувалися під храмові свята або святочні сезони; звідси й назва багатьох з них. Вони були одночасно й суспільно-культурними подіями, сприяли спілкуванню людей з далеких околиць та родинно-товариським зв'язкам. Ярмарки мали свій фольклор; на них відбувалися ярмаркові вистави, зокрема лялькові, музикальні виступи та різні атракціони, переважно на імпровізованих естрадах. Найвідомішою в Україні була Сорочинська ярмарка. Аукціон ( нім. Auktion, від лат. auctio — збільшення ) — вид продажу товарів чи послуг з публічних торгів у заздалегідь призначений час і в певному місці. Товар чи послуга, виставлені на аукціон, продаються тій особі чи організації, яка запропонувала найвищу ціну.

На аукціоні можуть продаватися об’єкти нерухомості, антикваріат, витвори мистецтва тощо.

Крім добровільних, аукціони можуть бути примусовими — за рішенням судових органів.

Ekilpu (13).jpg

Добровільні організуються власниками товарів з метою найвигіднішого їх продажу. Примусові влаштовуються відповідними органами з метою стягнення боргів, тощо. Дуже поширеними у наш час є інтернет аукціони, завдяки яким, ви маєте змогу здійснити покупку, в той же час знаходячись вдома. Розпро?даж — у роздрібній торгівлі — надання знижок клієнтам, переважно, сезонна. Тобто, коли покупець має змогу купити необхідний товар за ціною нижчою, ніж було представлено раніше. У західних країнах розпродаж проводять за розкладом кожних півроку перед зміною колекції у роздробі і перед Різдвом. При цьому розпродаж може супроводжуватись акційними пропозиціями: наприклад, якщо ви купуєте діловий костюм, то можете безкоштовно чи за символічну оплату отримати сорочку. Подарунком може бути також м'яка іграшка, дорогий аксесуар — все залежить від класу магазину і фантазії його власника. Ярмарки допомагають становленню і підтримці ринкових контактів, обміну товарами і інформацією. Як і аукціони, вони дають змогу вирішити усі питання на місці проведення, узгодивши усі умови. Завдяки розпродажам люди мають змогу купувати необхідні речі за ціною, знижка на які дозволяє це зробити. В той же час на аукціонах можна підняти ціну на поставлений товар.


Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint

Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  

Предмети > Економіка > Економіка, 3 клас > Ярмарок, розпродаж . Дефіцит, затоварювання > Ярмарок, розпродаж . Дефіцит, затоварювання. презентація уроку