KNOWLEDGE HYPERMARKET


Прийди весно з радістю.Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 3 клас.Повні уроки>> Українська література: Прийди весно з радістю. Повні уроки

Тема:  весна-красна.
Мета: ознайомити дітей з весняною тематикою.
Тип уроку: урок-лекція.

    Ось і прийшла  весна. Через  сірі та важкі  хмари немовби проглядає блакитне та веселе небо. Таким прозорим та блакитним  воно може бути тільки весняної пори. На землі з’явилися  веселі дзвінкі струмочки.  З самого початку вони були майже не помітні, але пройде день чи два і вони наберуть  силу і стануть більшими та помітнішими. Прилетіли перші пташки, з’явилися перші краплі з дахів , весняна мелодія прийшла  на зміну зимовій тиші  і звукам холодного вітру. Усе оживає: веселяться на гілках дерев  пташки,із зимової сплячки просипаються звірі. В затінку, в куточках ще де – не-де ховається сніг, не може  зрозуміти, що з кожним днем, кожною  годинкою,  кучугури все  меншають, і як би вони не старалися, але не зможуть сховатися від теплого весняного сонечка . Все помітніше що довшають дні. А сонечко?  Воно пригріває все сильніше.

V1.JPEG
   Люди стають усміхненими ,  не боячись  виходять на вулицю: адже тепер вони  не змерзнуть від морозу, завірюха не закрутить.  А більш за всіх радіює дітвора,  вже можна зняти важкий та незручний одяг, перевзутися в гумові чоботи та галасливо бігати по калюжах, пускати кораблики, та наздоганяти крижинки.
   Нарешті прийшла весна!  Після довгої і сніжної зими приємно вийти на вулицю  і вдихнути запах теплого вітру, побачити перших весняних птахів. Не встиг зійти останній сніг, а крізь торішню траву пробивається молода зелень. Тоненькі паросточки наполегливо тягнуться до сонця. Незабаром усе покриється зеленим килимом. Бруньки на тополях і березах набубнявіли, в повітрі відчувається ледве уловимий запах клейких листочків.    Ще день-два, і дерева покриються ніжною зеленню. Спочатку це трохи помітний наліт, а потім листя починає рости все сміливіше і сміливіше, збільшуються майже на очах.  Ще мить - і дерева одягнуться в пишні крони. Зелений колір змінять блідість зими. Навесні по-особливому світить сонце: якось яскраво, радісно і святково. Хочеться ходити по вулиці і посміхатися усім підряд. Не лише природа вбирається в яскраві фарби. Люди теж скинули з себе теплі шуби і пальто. Навкруги усе в красивих і веселих нарядах. Усе радіє  приходу весни.
   Весна - чарівниця.

V2.JPEG
   «Весна! Весна!»-кричать галасливо діти.  Всі  так довго чекали  її.  Вона прийшла і перетворила усе навкруги. Уранці мене розбудив сонячний промінець, а коли я подивилася у вікно, то мені здалося, що усе навкруги обсыпано цукром. Сніг іскриться на сонці і переливається усіма барвами веселки. Він тане і біжать маленькими струмочки. Небо знову стає схожим на синє море по якому пливуть кораблі - хмарки.  Жжжж - це прожужжав перший жук, що прокинувся від сплячки. Це дзижчання мені здається пісенькою весни.   Зовсім скоро з-під землі з’являться  перші тоненькі , немов, ниточки, зелені травинки, бруньки на деревах набрякли і скоро  лопнуть, і з'являться дивовижні зелені листочки.  На зміну білому і сірому приходить зелений і блакитний кольори. Весна прийшла! Пришла весна. Прийшов  первый місяць весни  - березень.
Як ріка зламала кригу,
В берег вдарила з розбігу-
Без вітрила, без весла
Припливла в човні весна.
Місяць березень до неї
Йде в березовій алеї.
Каже:
-    Вибач, що не зміг
Килим з трав прослати до ніг,
Розтопив не всі сніги
Ще й залив низькі луги…
За недогляд не свари!
Квітку проліска бери!
Та й сідай на всюдихід-
Повезу, де схочеш!
Не забризкаєш чобіт,
Сукні не замочиш…-
Усміхнулася весна,
Цвіт взяла, зійшла з човна.
І від радості в беріз
Забриніли краплі сліз.
                  Т.Коломієць.

V15.JPEG

   Усі місяці  гарні по-своєму,  але березень - це особливий місяць. Зима не хоче поступатися і здаватися.  Ще кругом лежить сніг, і лід стоїть на річках. Морозно і вітряно, але в повітрі вже відчувається наближення весни.
Весна! Нарешті прийшла довгождана весна! Як радісно всім!
Ожив ліс, поляни, дерева! Птахи щебечуть все веселіше.
Сонечко гріє все довше і тепліше. Небо стало вище.  Блакитний  місяць. Блакитне небо, сніги блакитні. Блакитна далечінь і блакитний лід.  З'являються перші весняні квіти - білі і блакитні   проліски.
   Ліс ще не одягнений, але пахне корою і березовим соком. Трохи димить перша зелень на вербах, як зеленуватий серпанок як дрібні зелені мережива.
  Як прекрасно в лісі!   Весна вступила у свої права і почала господарювати над землею, розфарбовувавши усе в зелений, жовтий, червоний, блакитний, пурпурний, коричневий, малиновий кольори.
   Ліс вже повністю перетворився. На коричневих і темно - сірих гілках беріз, осик, дубів, кленів. з'явилися маленькі клейкі смарагдові листочки, крапельки роси, що блищали, як  перлинки, в променях теплого весняного сонечка. А велична ялина гордо красується серед інших дерев своїм вічно - зеленим вбранням.
   Розпустилися весняні квіти: медунка, анемона, жовтець,  кульбаба. 

V8.JPEG

  Прилетіли граки, шпаки, жайворонки  ...
Над рослинами пурхають і крутяться красуні-метелики, а працелюбні бджоли клопітливо перелітають з квітки на квітку.
   Вранці ласкаве яскраво-жовте сонце освітлює усе навкруги і зігріває усе живе. Світ став різноколірним, веселим, живим.
   Дивна пора!..
   На вікні стоїть ваза з гілочками верби.  Ваза прозора,  склянна, крізь неї видно гілочки,  які стоять в чистій,  прозорій воді. Гілочки верби незвичайні. Самі вони  коричневого кольору, але якщо придивитися, то побачиш, які вони різноколірні. То тут, то там видніються  червоні, жовтуваті, зеленуваті відтінки коричневого кольору.  А які на гілочках бруньки-лапки!  Дивовижно!  Вони пухнасті, так і хочеться погладити, доторкнутися до них.  Вони теж різнокольорові  і незвичайні.  На віконці лежать перші весняні квіточки - мати-й-мачуха.  Вони привітно розкрили свої жовтенькі, яскраві кошики-квіточки,  ніби запрошують
весну: "Приходь скоріш"!

Le5.JPEG
  Весна - цей дійсно "ранок року".  Небо ясніє, радує ласкаве сонце. Частим гостем стає вітер з півдня.  Весняний ліс нас зустрічає жвавим, різноголосим гомоном птахів. У березні сніг ще не розтанув.  Усюди якісь хитромудрі ланцюжки слідів птахів і звірів. Вже цвітуть вільха і ліщина. Здається дивним, коли бачиш серед снігу поляну квітучої ліщини.. Підійдеш і дивишся як зачарований..
   У квітні скрізь починає танути сніг. Весело біжать струмки, цвірінькають горобці, радіють дітлахи.
   Ось малюк з важливим видом відправляє свій кораблик в далеку подорож.. Зеленіють поля, з'явилося перше листя на деревах, вони блищать на сонці, як смарагд.. Скрізь сліди кипучого життя природи. Весна несе людям радісні роздуми.

Список використаних джерел:
Урок на тему : Українська література  учителі української мови та літератури, сш №95, м. Київ
Урок на тему : «Весна - красна» учителі української літератури сш №1 м. Суми
Савченко О.Я.   Читанка Підручник для навч.закл. К.: Освіта, 2002.- 311с.
Вашуленко М.С., Мельничайко О.І.Рідна мова 3 клас : Підручник для навч.закл.  - К.: Освіта  2003. - 295c.
Забужко А.Л. ,. Вена до нас іде.-Т.: Богдан 2009. - 203с.
 Мордань В. Весняночки.-К: Веселка» 2005.- 198 с.
Конопатенко О.Н.. «Всі пори року» .- К: Богдан, 2009.-212с.


Над уроком працювали

учителі української мови та літератури, сш №95, м. Київ

учителі української літератури сш №1 м. Суми

Дідковська І.П.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська література > Українська література 3 клас