KNOWLEDGE HYPERMARKET


Рікі Тікі Таві.Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 5 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література: Рікі Тікі Таві. Повні уроки

Тема: Природа і людина — це частки одного цілого. Р. Кіплінг. «Рікі-Тікі-Таві»

Содержание

Мета:

продовжити знайомство учнів із творчістю Р. Кіплінга та його казкою «Рікі-Тікі-Таві»
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
  - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.

Тип уроку:

урок позакласного читання
Хід уроку:

T39rtv.jpeg
Робота над новим матеріалом.
Англійський письменник, поет, публіцист. Лауреат Нобелівської премії по літературі. Найбільшою популярністю користуються дитячі твори Кіплінга, хоча ними творчість письменника далеко не вичерпується.
Своє ім'я Редьярд Кіплінг отримав, як вважають, на честь англійського озера Редьярд, де познайомилися його батьки. 
Поводження з дітьми в пансіоні, в якому Кіплінг провів 6 років (1872–1878) було дуже суворим, якщо не сказати жорстоким. Пізніше Кіплінг говорив, що із задоволенням би спалив будинок Холлоуєвів (господарі пансіону) і посипав попелище золою.

T39rtv1.jpeg
У 1907 р. Кіплінг отримує Нобелівську премію по літературі «за спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача». До цього часу Кіплінг написав тринадцять томів розповідей, чотири романи, три книги розповідей для дітей, декілька збірок путніх заміток, нарисів, газетних статей і сотні віршів. Незабаром після здобуття Нобелівської премії творча активність Кіплінга починає знижуватися. Під час першої світової війни Кіплінг з дружиною працює в Червоному Хресті. В цей час письменник переживає важкий удар – в 1915 р. загинув його єдиний син, що пішов добровольцем на війну.
Ще не уміючи читати, хлопці знають історію про Кішку, яка гуляє сама по собі, про надмірно цікавого Слоненяти, про безстрашного мангуста Рікі-Тікі-Таві. А значить, всі з раннього віку знайомо з чудовим англійським письменником і поетом Редьярдом Кіплінгом. Це він вигадав дивну історію про хлопчика Мауглі,  вигодуваного в джунглях вовчихою і що виріс у вовчій зграї.


Літературна доля Кіплінга склалася не зовсім звичайною. Слава до письменника найчастіше приходить в кінці життя, як підсумок його літературної діяльності, а незрідка і після смерті. Але у цього "маленького пілігрима" (як він сам себе називав через свій невеличкий зріст), що народився в Бомбеї в 1865 році, дванадцять років прожив в Індії і об'їздив багато країн, все склалося інакше. У двадцять три роки Кіплінг став відомий в своїй країні, в двадцять чотири — прославився мало не на весь світ і попав в розряд класиків.
Рікі-Тікі-Таві це розповідь про велику війну, яку вів Рікі-Тікі-Таві у ванні великого будинку в селищі Сигаулі.  Дарзі, птиця-кравець, допомагала йому, і Чучундра, мускусний щур - той, що ніколи не вибіжить на середину кімнати, а все крадеться біля самої стіни, - давав йому поради. Але по-справжньому воював він один.Рікі-Тікі-Таві це мангуст (невелика хижа тварина з витягнутим гнучким тілом і короткими ногами, водиться в тропічних країнах. )  І хвіст, і хутро були у нього, як у маленької кішки, а голова і всі звички — як в ласочки. Очі у нього були рожеві, і кінчик його неспокійного носа теж був рожевий.


Рікі міг почухатися, де надумається, все одно якою лапкою: чи передньою, чи задньою. Він умів  розпушити свій хвіст,тоді хвіст ставав схожим на круглу довгу щітку. І його бойовий клич, коли він мчався у високих травах, був ріккі-тікі-тікі-тікі-чк! Він жив з батьком і матір'ю у вузькій ущелині. Але одного дня влітку сталася повінь, і вода понесла його уздовж придорожнього рову. Він брикав і борсався, як міг. Нарешті йому удалося вхопитися за пучок трави, що пливе, і так він тримався, поки не позбувся свідомості. Опритомнів він на гарячому пригріві в саду, посередині доріжки, понівечений і брудний.


T39rtv2.jpeg


Завдання.


Прочитайте виразно:
Какой-то мальчик в это время сказал:
 — Мертвый мангуст! Давай устроим похороны!
 — Нет, — сказала мальчику мать, — возьмем-ка его и обсушим. Может быть, он еще живой.
 Они внесли его в дом, и какой-то большой человек взял его двумя пальцами и сказал, что он вовсе не мертвый, а только захлебнулся в воде. Тогда его завернули в вату и стали обогревать у огня. Он открыл глаза и чихнул.
 — А теперь, — сказал Большой Человек, — не пугайте его, и мы поглядим, что он станет делать.
 Нет на свете ничего труднее, как испугать мангуста, потому что он от носа до хвоста весь горит любопытством. «Беги Разузнай и Разнюхай» — начертано на семейном гербе у мангустов, а Рикки-Тикки был чистокровный мангуст он всмотрелся в вату, сообразил, что она не годна для еды, обежал вокруг стола, сел на задние лапки, привел свою шерстку в порядок и вскочил мальчику на плечо.
Рікі-Тікі-Таві через деякий час усвідомлює, що йому доведеться битися з двома кобрами: Нагом і його подругою Нагеною, які украй невдоволені його появою в саду.

T39rtv4.jpeg
 Вони мають намір убити всіх людей: чоловіка з дружиною та їх сина Теді, розраховуючи, що тоді мангусту нічого буде робити в їх саду, В першу ніч Рікі-Тікі у ванні батьків Теді вбиває Нага. На наступний ранок знищує всі яйця кобри, з яких ось-ось повинні вилупитися маленькі змійки, а за самою Нагеною кидається в її нору і там розправляється з нею. Так маленький Рікі-Тікі-Таві рятує цілу сім'ю від вірної загибелі.
Талант  сьогодення,  хоча і  глибоко  суперечливого художника перш за все  полягає  в  більшій  або  меншій  долі правдивості. Хоча Киплінг багато  приховував  з тієї страшної правди, яку він бачив, хоча він і ховався від  волаючої  правди  за  сухими, діловими описами, але у ряді випадків - і дуже  важливих  -  він  говорив цю правду, хоча інколи і не договорював її до кінця. В усякому разі, він давав її відчути.


T39rtv5.jpeg


Завдання на закріплення нової теми:


Яка країна вплинула на творчість Редьярд Кіплінг?
Який твір Редьярда Кіплінга ви знаєте?
Що вам найбільше сподобалось в біографії Редьярда Кіплінга?
Список використаної літератури:


Урок на тему : Редьярд Кіплінг життєвий і творчий шлях, Решетняк С. М., викладача світової літератури Сш. № 17 ,м. Ужгород.
Урок на тему : Літературне насліддя Редьярда Кіплінга, Тирнег В. Д., викладача світової літератури Сш. №2 ,м. Калуш.
Киплинг Редьярд Сочинения в трех томах.- М: Радуга, 2009.- 576с.
Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.-
М.: Просвещение, 2009.- 639с.
Яковлев Александр Николаевич Реализм - земля перестройки.- М.:
Изд-во полит. лит-ры, 2000.- 544с.
 Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.- М.:
Просвещение, 2009.- 639с.
 Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях .6 класс.- Харьков: Изд. группа "Основа", 2009.- 96с.
 Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2009.- 944с.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Над уроком працювали

Решетняк С. М.

Тирнег В. Д.

Пилипенко В.В.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 5 клас