KNOWLEDGE HYPERMARKET


Червона книга України. Рослини занесені до червоної книги України.

Гіпермаркет Знань>>Географія>>Географія 8 клас>>Червона книга України. Рослини занесені до червоної книги України. Рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України. Вплив господарської діяльності на рослинність. Рослинні ресурси, їх охорона і відтворення.

Червона книга України

Кожен з вас прекрасно розуміє, що Червона книга України являє собою документ, в якому зібрані матеріали про сучасний стан рідкісних рослин і тварин у нашій державі. Але сьогодні ми з вами зупинимося на розгляді цієї книги стосовно тієї части, в якій говориться про рослини, які ростуть в нашій державі та потребують їх захисту.

Червона книга України сигналізує нам про стан рослинного та тваринного світу в нашій країні, знайомить з тими видами флори і фауни, які знаходяться під загрозою зникнення та потребують охорони та захисту.

Завдяки знанням переліку рослин, які занесені до Червоної книги України, кожен з вас може дізнатися про ту чи іншу рослину, яка росте на теренах нашої держави і стати на її захист.

Структура Червоної книги України

Щоб вміти краще орієнтуватися в переліку рослин Червоної книги, необхідно зрозуміти її структуру, так як всі рослини, які занесені до цього важливого документу, діляться на певні категорії.

До таких категорій належать:

• По-перше, це зниклі види рослин, які практично неможливо знайти в тих місцях, де вони повинні поширюватися, але інформація про їх існування, на превеликий жаль відсутня.
• По-друге, це категорія рослин, які знаходяться в зоні ризику та являються зникаючими видами. Щоб забезпечити збереження цих видів, необхідно прикласти всі зусилля, щоб припинити згубні дії, які впливають на стан цих рослин.
• По-третє, існують види рослинного світу, які належать до категорії вразливих. Якщо не звернути увагу на їх збереження, то ця категорія флори може перейти в стан зникаючих видів.
• Наступною категорією рослин Червоної книги, є рідкісні рослини. Це такі рослини, яких залишилося дуже мало і яким загрожує небезпека зникнення. • Існує також категорія рослин, які відносяться до невизначених. Це теж рослини, які знаходяться під загрозою зникнення, але про них немає інформації, що до того, до якої категорії вони відносяться.
• В Червоній книзі України є перелік рослин, які відносяться до категорії недостатньо відомих. Таку назву вони одержали тому, що про ці рослини відсутня інформація і незрозуміло до якої категорії їх можна віднести.
• Крім зникаючих чи рідкісних видів, в цій книзі представлена інформація про відновлені рослини.

Метою цієї надзвичайної книги є попередженням того, що людині слід більш бережно відноситися до оточуючого світу і вживати всіх можливих заходів для збереження, захисту та примноження рослинного і тваринного світу.

Рослини Червоної книги України

Всі рослини, які занесені до Червоної книги охороняються законом нашої держави і їх знищувати заборонено. Тому, перш ніж зірвати квітку, не слід забувати, що ви можете нанести збитку нашій природі, так як серед представників рослинного світу це можуть бути рослини, які занесені до Червоної книги. Нехай краще квітуча рослина залишиться рости та радувати зір оточуючих.

Давайте більш детально спробуємо розглянути деякі рослини, які занесені до Червоної книги України.

Багато росли, занесених до Червоної книги України ростуть в Карпатах. На Закарпатті можна зустріти нарцис вузьколистий. Цю дивовижну квітку з ніжними пелюстками та тонким ароматом можна побачити, відвідавши знамениту долину нарцисів. Ця червонокнижна рослина починає бурхливо цвісти наприкінці травня.


рослини ЧК

Потребує нашої уваги і охорони така болотяна рослина, як латаття біле. Ця лікарська рослина поширена вздовж Дніпра в його західних та південно-західній частинах України, а також в плавнях Інгульця, Південного Бугу та інших річках. Через втручання в природу людського фактору та осушення водоймі, латаття біле було занесене до Червоної книги.


рослини ЧК

На вершинах карпатських гір можна зустріти і таку червонокнижну рослину, як білотка альпійська, в народі називають Шовкова косиця або квітка едельвейсу. Суцвіття цієї квітки нагадує лапу лева. Едельвейс росте на вершинах гір та вапняних скелях. Період цвітіння можна спостерігати починаючи з червня і аж до середини серпня.


рослини ЧК

Ще одним рідкісним представником рослинного світу, який занесений до Червоної книги, є лісова лілія. Ця дивовижна рослина росте в листяних та мішаних лісах України. Але шкода, що лісова лілія в наших ліса останнім часом стала рідкістю. Ця квітуча рослина крім яскравого вигляду має цілющі лікарські властивості та широко використовується в медицині.


рослини ЧК

Таку рослину, як конвалія травнева, поки що можна зустріти майже по всій Україні, за винятком її степової зони. Ці білосніжні пахучі квіти ростуть в лісах, лісових галявинах, узліссях та заплавах річок.


рослини ЧК

Конвалія також потребує нашого захисту, так як являється цінною лікарською рослиною та широко використовується при виготовлені парфумів. А щоб з насіння конвалії виростити дорослу та квітучу рослину, потрібно щоб пройшло не менше, ніж сім чи вісім років.