Гіпермаркет Знань>>Хімія>>Хімія 8 клас>>Хімічні властивості середніх солей: взаємодія з металами, кислотами, лугами, іншими солями Почнемо з лабораторних дослідів. Відбувається тільки така реакція, коли активніший метал витісняє менш активний метал з розчину його солі, внаслідок чого утворюється нова сіль і новий метал. Na2SО4 + Ba(OH)2 = 2NaOH + BaSO4 ↓ Висновок. Солі реагують з розчинними основами — лугами. Реакція відбувається лише у водному розчині. Це означає, що для реакції треба брати не сухі кристалічні солі, а їх водні розчини. При цьому у водних розчинах речовини обмінюються своїми складовими, внаслідок чого утворюється нова сіль і нова основа. Дослід 3. В одну пробірку помісти (обережно!) кусочок мармуру СаС03, а в іншу — розчин натрій карбонату Na2C03 (1 мл). В обидві пробірки додай трохи розбавленої хлоридної кислоти НСІ. Що спостерігається? Зроби висновок. Висновок. Солі реагують з кислотами. Для реакції можна брати як суху сіль, так і її водний розчин. Відбувається реакція обміну, внаслідок якої утворюється нова сіль і нова кислота. Оскільки карбонатна кислота Н2СО3 дуже нестійка, вона відразу ж розкладається на свій оксид — вуглекислий газ СО2 і воду. Пам'ятай! Реакція між сіллю і кислотою відбуватиметься лише тоді, коли:
Дослід 4. У дві пробірки налий розчину натрій карбонату об'ємом по 0,5 мл. В одну з пробірок долий стільки ж розчину барій нітрату, а в іншу — цинк хлориду. Що спостерігається? Чому? Зроби висновок. Зверни увагу на умови, за яких ці реакції відбуваються. Висновок. Солі взаємодіють одна з одною. У водному розчині відбувається реакція обміну, внаслідок якої утворюються дві нові солі. Пам'ятай! Реакція між двома солями відбуватиметься тільки тоді, коли обидві солі взято у розчині, а одна з новоутворених солей випадатиме в осад. 6*. Як здійснити такі перетворення: Ва → Ва(ОН)2 → Ba(N03)2 → ВаСO3 → ВаСІ2 Zn → ZnSO4 → ZnCI2 → Zn(OH)2 → Na2[Zn(OH)4] Напиши відповідні рівняння реакцій. 7*. Як трьома різними способами добути: а) купрум(ІІ) хлорид; б) магній ортофосфат? Напиши відповідні рівняння реакцій. 8*. Обчисли масу осаду, який утвориться, якщо до розчину натрій сульфату масою 200 г з масовою часткою солі 7,1 % добавити розчин барій хлориду. 9*. Залізну пластинку масою 50 г занурено в розчин купруму(ІІ) сульфату. Коли вона вкрилася міддю, її маса збільшилась на 1,5 г. Обчисли масу заліза, що перейшло в розчин, і масу міді, що осіла на пластинці. 10*. Дано два розчини масою по 800 г кожний. В одному розчині міститься барій хлорид кількістю речовини 0,4 моль, а в іншому — калій хлорид кількістю речовини 0,6 моль. Визнач масову частину солі в кожному розчині. 11*. До розчину купрум(ІІ) сульфату масою 62 г з масовою часткою CuSO4 5 % додали розчин барій хлориду масою 31,2 г з масовою часткою ВаСІ2 20 %. Розчин профільтрували. Які речовини та якої маси перейшли у фільтрат? Н.М. Буринська, Хімія, 8 клас
Зміст уроку
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: