KNOWLEDGE HYPERMARKET


Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф”.Повні уроки
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Зарубіжна література|Заруб...»)
 
(5 промежуточных версий не показаны.)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Зарубіжна література|Зарубіжна література]]&gt;&gt;[[Зарубіжна література 5 клас. Повні уроки|Зарубіжна література 5 клас. Повні уроки]]&gt;&gt;Зарубіжна література:Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф". Повні уроки<metakeywords>Зарубіжна література 5 клас, Повні уроки,Тема Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф"
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Зарубіжна література|Зарубіжна література]]&gt;&gt;[http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%97%D0%B0%D1%80%D1%83%D0%B1%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0_6_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81._%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D1%96_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%B8 Зарубіжна література 6 клас. Повні уроки]&gt;&gt;Зарубіжна література:Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф". Повні уроки<metakeywords>Зарубіжна література 5 клас, Повні уроки,Тема Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф"
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
Строка 6: Строка 6:
</metakeywords>'''  
</metakeywords>'''  
-
'''Тема:''' Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф”<br><br>'''Мета''': поглиблення знань учнів про міфологію, міфи, про міфологічних героїв, розвивати уміння давати характеристику героя, працювати з текстом, аргументувати стійкий інтерес до культурної спадщини, почуття благородства, кращі моральні якості.<br>'''Тип уроку:''' позакласне читання.<br><br>'''Хід уроку:'''<br>''У міфології люди висловили свої думки щодо своїх діянь, якби вони були богами.''<br>С.Є. Лєц.<br>Чому для нас може бути цікава міфологія? Тому що в міфології, в колективній свідомості людей, що є особливим способом осмислення навколишнього світу, властивому людям на ранніх етапах історичного розвитку, знайшли віддзеркалення певні уявлення людей. І ці вистави можуть мати історичну або якусь іншу основу.<br><br>Сьогодні ми завітаємо в гості до героїв міфів Давньої Греції. Овіяна солоними морськими вітрами, розпечена ясним південним сонцем Елада. Саме так, милозвучно і ласкаво називали свою землю давні греки. Мало в світі народів, які попри свою нечисленність (200-300 тис. чол..) так доленосно вплинули б на історію і культуру всього людства. А вони створили чудо – саме тут народилася і розквітла духовна культура, що пережила віки.<br>Запам’ятайте:<br><br>Грецька міфологія • поява і розвиток міфологічних вистав в Древній Греції, етапах формування міфологічної системи.&nbsp; <br><br>Боги і божества • класифікація надприродних істот грецької міфології: космічні сили всесвіту, пантеон Олімпійських богів, боги підземного світу і ін.&nbsp; Герої і інші персонажі • герої, царі, а також інші, у тому числі малозначні і епізодичні, персонажі грецьких міфів&nbsp; <br>Ми звертаємося до міфів з метою замислитися над своїм життя, як його упорядкувати, як треба вірити в себе, в свої сили, долати перешкоди, протистояти злу, як це робили любимі герої міфів.<br>У міфах відбилися різні нездійсненні для тих часів мрії людства: політ людини, приборкання сил природи, освоєння далеких морів, земель, перемога добра.
+
'''Тема:''' Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф”<br><br>'''Мета''': поглиблення знань учнів про міфологію, міфи, про міфологічних героїв, розвивати уміння давати характеристику героя, працювати з текстом, аргументувати стійкий інтерес до культурної спадщини, почуття благородства, кращі моральні якості.<br>'''Тип уроку:''' позакласне читання.<br><br>'''Хід уроку:'''<br>''У міфології люди висловили свої думки щодо своїх діянь, якби вони були богами.''<br>С.Є. Лєц.<br>Чому для нас може бути цікава міфологія? Тому що в міфології, в колективній свідомості людей, що є особливим способом осмислення навколишнього світу, властивому людям на ранніх етапах історичного розвитку, знайшли віддзеркалення певні уявлення людей. І ці вистави можуть мати історичну або якусь іншу основу.<br>Сьогодні ми завітаємо в гості до героїв міфів Давньої Греції. Овіяна солоними морськими вітрами, розпечена ясним південним сонцем Елада. Саме так, милозвучно і ласкаво називали свою землю давні греки. Мало в світі народів, які попри свою нечисленність (200-300 тис. чол..) так доленосно вплинули б на історію і культуру всього людства. А вони створили чудо – саме тут народилася і розквітла духовна культура, що пережила віки.<br>Запам’ятайте:<br>Грецька [[Міф_про_виникнення_світу_в_різних_народів.Повні_уроки|'''міфологія''']] • поява і розвиток міфологічних вистав в Древній Греції, етапах формування міфологічної системи.&nbsp; <br><br>Боги і божества • класифікація надприродних істот грецької міфології: космічні сили всесвіту, пантеон Олімпійських богів, боги підземного світу і ін.&nbsp; Герої і інші персонажі • герої, царі, а також інші, у тому числі малозначні і епізодичні, персонажі грецьких міфів&nbsp; <br>Ми звертаємося до міфів з метою замислитися над своїм життя, як його упорядкувати, як треба вірити в себе, в свої сили, долати перешкоди, протистояти злу, як це робили любимі герої міфів.<br>У міфах відбилися різні нездійсненні для тих часів мрії людства: політ людини, приборкання сил природи, освоєння далеких морів, земель, перемога добра.  
-
*'''Бліц вікторина:'''
+
*'''Бліц вікторина:'''<br>- Що в перекладі з грецької означає слово «міф»?<br>- Що таке міф, міфологія?<br>На яких уроках ви теж вивчали міфи?<br><br>Греки, як діти, постійно цікавилися навколишнім середовищем, відчували навколо себе розмаїте і могуче життя таємничих сил. Давні греки вірили, що повелитель усього [[Уявлення_про_Всесвіт._Повні_уроки|'''світу''']] є Зевс, який з богами живе на горі Олімп.<br>[[Image:T13bo.jpeg]]
-
 
+
-
<br>- Що в перекладі з грецької означає слово «міф»?<br>- Що таке міф, міфологія?<br>На яких уроках ви теж вивчали міфи?<br><br>Греки, як діти, постійно цікавилися навколишнім середовищем, відчували навколо себе розмаїте і могуче життя таємничих сил. Давні греки вірили, що повелитель усього світу є Зевс, який з богами живе на горі Олімп.<br>(Показ портретів богів).
+
*'''Це цікаво:'''
*'''Це цікаво:'''
-
Ікар в старогрецькій міфології— син Дедала і рабині Навкрати, відомий своєю незвичайною смертю.
+
Ікар в старогрецькій міфології— син Дедала і рабині Навкрати, відомий своєю незвичайною смертю.  
*'''Бесіда по міфу''' «Дедал і Ікар».
*'''Бесіда по міфу''' «Дедал і Ікар».
-
-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чим прославився Дедал?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чому був змушений покинути Афіни?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чим прославився Дедал, живучи на Кріті?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Про що мріяв Дедал?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чому син не послухав батька?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як загинув Ікар?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що прославляє цей міф? (незгасиме прагнення людиніи до пізнання нового, незнаного, невідомого)
+
{{#ev:youtube|iewDgeYtuG8}}
 +
 
 +
-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чим прославився Дедал?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чому був змушений покинути Афіни?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чим прославився Дедал, живучи на Кріті?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Про що мріяв Дедал?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чому син не послухав батька?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як загинув Ікар?<br> -&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що прославляє цей міф? (незгасиме прагнення людиніи до пізнання нового, незнаного, невідомого)  
 +
 
 +
[[Image:T13i.jpeg]]
*'''Головоломка''' «Чарівна лінія».
*'''Головоломка''' «Чарівна лінія».
-
&nbsp;З’єднайте 2 колонки: <br>Гефест – батько Ікара<br>Зевс – цар Мікен<br>Артеміда – кентавр<br>Атлант – верховний бог давньогрецької міфології<br>Хірон – богиня мисливства<br>Прометей – син Зевса і смертної жінки<br>Посейдон – бог вогню і ковальства<br>Аід – титан за походженням, герой за покликанням<br>Еврисфей – титан, брат Прометея<br>Дедал – бог підземного царства<br>Геракл – бог морів і океанів
+
&nbsp;З’єднайте 2 колонки:  
 +
 
 +
[[Image:T13z.jpeg]]<br>Гефест – батько Ікара<br>Зевс – цар Мікен<br>Артеміда – кентавр<br>Атлант – верховний бог давньогрецької міфології<br>Хірон – богиня мисливства<br>Прометей – син Зевса і смертної жінки<br>Посейдон – бог вогню і ковальства<br>Аід – титан за походженням, герой за покликанням<br>Еврисфей – титан, брат Прометея<br>Дедал – бог підземного царства<br>Геракл – бог морів і океанів  
*'''Запам’ятайте:'''
*'''Запам’ятайте:'''
-
Геракл (H r а до l h z) • герой, син Зевса і смертної жінки Алкмени (дружини тірінфського царя Амфітріона). У відсутність Амфітріона (що воював проти племен телебоїв) Зевс, прийнявши його подобу, з'явився до Алкмени; поки тривала їх шлюбна ніч, сонце три доби не піднімалося над землею. Після повернення чоловіка Алкмена народила одночасно двох синів - Іфікла від чоловіка&nbsp; і Геракла від Зевса.
+
Геракл (H r а до l h z) • герой, син Зевса і смертної жінки Алкмени (дружини тірінфського царя Амфітріона). У відсутність Амфітріона (що воював проти племен телебоїв) Зевс, прийнявши його подобу, з'явився до Алкмени; поки тривала їх шлюбна ніч, [[Тема_7._Сонце_–_джерело_світла._Термометр.|'''сонце''']] три доби не піднімалося над землею. Після повернення чоловіка Алкмена народила одночасно двох синів - Іфікла від чоловіка&nbsp; і Геракла від Зевса.  
 +
 
 +
[[Image:T13g.jpeg]]
*Головоломка «Подвиги Геракла»
*Головоломка «Подвиги Геракла»
-
1)&nbsp;&nbsp;&nbsp; Згадай, скільки подвигів зробив Геракл. По ключовим словам та графічним підказкам здогадайся, як вони називалися.<br>2)&nbsp;&nbsp;&nbsp; Відслідкуй послідовність подвигів та занеси їх в таблицю.
+
1)&nbsp;&nbsp;&nbsp; Згадай, скільки подвигів зробив Геракл. По ключовим словам та графічним підказкам здогадайся, як вони називалися.<br>2)&nbsp;&nbsp;&nbsp; Відслідкуй послідовність подвигів та занеси їх в таблицю.  
 +
 
 +
{{#ev:youtube|oV55J7gUBwY}}
*'''Бесіда.'''
*'''Бесіда.'''
-
-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Які вони, герої міфів Давньої Греції?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Назвіть найпопулярніших героїв.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; В чому привабливість Прометея?<br><br>Прометей – велич, сила духу, гідність, самопожертва, турбота про людство, непокора, гідність.<br>З усіх часів вважалося, що кожна освічена людина має знати про Геракла та його подвиги.<br>«Подвиги героя вимірюються лише кількістю здоланих перешкод», - вважав С.Цвейг.<br>Конкурс на кращого розповідача міфу про Геракла.<br>Оцінює експертна група із учнів за таким планом:<br>1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Переказ, близький до тексту.<br>2.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Уміння використання тексту для аргументації своїх висновків.<br>3.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Мовна культура, чистота мови.<br>4.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Повна відповідь.<br>
+
-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Які вони, герої міфів Давньої Греції?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Назвіть найпопулярніших героїв.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; В чому привабливість Прометея?<br><br>Прометей – велич, сила духу, гідність, самопожертва, турбота про людство, непокора, гідність.<br>З усіх часів вважалося, що кожна освічена людина має знати про Геракла та його подвиги.<br>«Подвиги героя вимірюються лише кількістю здоланих перешкод», - вважав С.Цвейг.<br>Конкурс на кращого розповідача міфу про Геракла.<br>Оцінює експертна група із учнів за таким планом:<br>1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Переказ, близький до тексту.<br>2.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Уміння використання тексту для аргументації своїх висновків.<br>3.&nbsp;&nbsp;&nbsp; [[Культура_мовлення._Повні_уроки|'''Мовна культура''']], чистота мови.<br>4.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Повна відповідь.<br>  
 +
 
 +
[[Image:T13of.jpeg]]
*'''Запам’ятайте:''' Орфей — одна з найзагадковіших фігур в світовій історії, про яку дійшло дуже мало відомостей, яких можна назвати достовірними, але при цьому дуже багато міфів, казок, легенд.
*'''Запам’ятайте:''' Орфей — одна з найзагадковіших фігур в світовій історії, про яку дійшло дуже мало відомостей, яких можна назвати достовірними, але при цьому дуже багато міфів, казок, легенд.
Строка 42: Строка 52:
*'''Продовжіть розповідь і дайте відповідь на запитання:'''
*'''Продовжіть розповідь і дайте відповідь на запитання:'''
-
-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що сталося на весіллі Орфея та німфи Еврідіки?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що сталося з Еврідікою?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як Орфей пережив смерть коханої?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чому Орфей не зміг вивести із царства мертвих&nbsp; кохану?<br><u>''Прослухайте уривок «Орфей і Еврідіка» музика Глюка.''</u><br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Який характер музики?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що передає музика?<br><br>
+
-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що сталося на весіллі Орфея та німфи Еврідіки?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що сталося з Еврідікою?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як Орфей пережив смерть коханої?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чому Орфей не зміг вивести із царства мертвих&nbsp; кохану?<br><u>''Прослухайте уривок «Орфей і Еврідіка» музика Глюка.''</u>  
 +
 
 +
<u>{{#ev:youtube|iSiCBya1dRA}}</u>''<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Який характер музики?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що передає музика?<br><br> ''
*&nbsp;'''Підбиття підсумку уроку:'''
*&nbsp;'''Підбиття підсумку уроку:'''
-
-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Які людські риси цінували давні греки?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чого навчають нас міфи?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що можно взяти для себе сьогодні з міфів, що можливо виховувати в собі?<br><br>'''Список використаних джерел:'''<br>Урок на тему:&nbsp; "В гостях у героїв давньогрецьких міфів" Меморська Л. М, учитель зарубіжної літератури, Запорізька школа № 100.<br>Самозванцев Андрей Михайлович Мифология Востока.- М.: Алетейа, 2009.- 384с.<br>Радциг С.И. Античная мифология: Очерк античных мифов в освещении современной науки.- М.Л.: Изд-во, 2009.- 188с.<br>Славянская мифология.- М.: Линор &amp; Совершенство, 2008.- 320с.<br>Мифология.- М.: Большая Росийская Энциклопедия, 2008.- 736с.<br>Вейман Роберт История литературы и мифология.- М: Прогресс, 20059.- 343с<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br>
+
-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Які людські риси цінували давні греки?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чого навчають нас міфи?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що можно взяти для себе сьогодні з міфів, що можливо виховувати в собі?<br><br>'''Список використаних джерел:'''<br>Урок на тему:&nbsp; "В гостях у героїв давньогрецьких міфів" Меморська Л. М, учитель зарубіжної літератури, Запорізька школа № 100.<br>Самозванцев Андрей Михайлович Мифология Востока.- М.: Алетейа, 2009.- 384с.<br>Радциг С.И. Античная мифология: Очерк античных мифов в освещении современной науки.- М.Л.: Изд-во, 2009.- 188с.<br>Славянская мифология.- М.: Линор &amp; Совершенство, 2008.- 320с.<br>Мифология.- М.: Большая Росийская Энциклопедия, 2008.- 736с.<br>Вейман Роберт История литературы и мифология.- М: Прогресс, 20059.- 343с<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br>  
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>
+
----
-
[[Category:Зарубіжна_література_5_клас]]
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
-
<br>
+
Меморська Л. М
 +
 
 +
Пилипенко В.В.
 +
 
 +
----
 +
 
 +
<br>  
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
 +
 
 +
<br>
 +
 
 +
<br>
 +
 
 +
<br>
 +
 
 +
[[Category:Зарубіжна_література_5_клас]]

Текущая версия на 12:04, 15 августа 2012

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 6 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література:Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф". Повні уроки

Тема: Урок позакласного читання. „Мій улюблений міф”

Мета: поглиблення знань учнів про міфологію, міфи, про міфологічних героїв, розвивати уміння давати характеристику героя, працювати з текстом, аргументувати стійкий інтерес до культурної спадщини, почуття благородства, кращі моральні якості.
Тип уроку: позакласне читання.

Хід уроку:
У міфології люди висловили свої думки щодо своїх діянь, якби вони були богами.
С.Є. Лєц.
Чому для нас може бути цікава міфологія? Тому що в міфології, в колективній свідомості людей, що є особливим способом осмислення навколишнього світу, властивому людям на ранніх етапах історичного розвитку, знайшли віддзеркалення певні уявлення людей. І ці вистави можуть мати історичну або якусь іншу основу.
Сьогодні ми завітаємо в гості до героїв міфів Давньої Греції. Овіяна солоними морськими вітрами, розпечена ясним південним сонцем Елада. Саме так, милозвучно і ласкаво називали свою землю давні греки. Мало в світі народів, які попри свою нечисленність (200-300 тис. чол..) так доленосно вплинули б на історію і культуру всього людства. А вони створили чудо – саме тут народилася і розквітла духовна культура, що пережила віки.
Запам’ятайте:
Грецька міфологія • поява і розвиток міфологічних вистав в Древній Греції, етапах формування міфологічної системи. 

Боги і божества • класифікація надприродних істот грецької міфології: космічні сили всесвіту, пантеон Олімпійських богів, боги підземного світу і ін.  Герої і інші персонажі • герої, царі, а також інші, у тому числі малозначні і епізодичні, персонажі грецьких міфів 
Ми звертаємося до міфів з метою замислитися над своїм життя, як його упорядкувати, як треба вірити в себе, в свої сили, долати перешкоди, протистояти злу, як це робили любимі герої міфів.
У міфах відбилися різні нездійсненні для тих часів мрії людства: політ людини, приборкання сил природи, освоєння далеких морів, земель, перемога добра.

  • Бліц вікторина:
    - Що в перекладі з грецької означає слово «міф»?
    - Що таке міф, міфологія?
    На яких уроках ви теж вивчали міфи?

    Греки, як діти, постійно цікавилися навколишнім середовищем, відчували навколо себе розмаїте і могуче життя таємничих сил. Давні греки вірили, що повелитель усього світу є Зевс, який з богами живе на горі Олімп.
    T13bo.jpeg
  • Це цікаво:

Ікар в старогрецькій міфології— син Дедала і рабині Навкрати, відомий своєю незвичайною смертю.

  • Бесіда по міфу «Дедал і Ікар».


-    Чим прославився Дедал?
-    Чому був змушений покинути Афіни?
-    Чим прославився Дедал, живучи на Кріті?
-    Про що мріяв Дедал?
-    Чому син не послухав батька?
-    Як загинув Ікар?
-    Що прославляє цей міф? (незгасиме прагнення людиніи до пізнання нового, незнаного, невідомого)

T13i.jpeg

  • Головоломка «Чарівна лінія».

 З’єднайте 2 колонки:

T13z.jpeg
Гефест – батько Ікара
Зевс – цар Мікен
Артеміда – кентавр
Атлант – верховний бог давньогрецької міфології
Хірон – богиня мисливства
Прометей – син Зевса і смертної жінки
Посейдон – бог вогню і ковальства
Аід – титан за походженням, герой за покликанням
Еврисфей – титан, брат Прометея
Дедал – бог підземного царства
Геракл – бог морів і океанів

  • Запам’ятайте:

Геракл (H r а до l h z) • герой, син Зевса і смертної жінки Алкмени (дружини тірінфського царя Амфітріона). У відсутність Амфітріона (що воював проти племен телебоїв) Зевс, прийнявши його подобу, з'явився до Алкмени; поки тривала їх шлюбна ніч, сонце три доби не піднімалося над землею. Після повернення чоловіка Алкмена народила одночасно двох синів - Іфікла від чоловіка  і Геракла від Зевса.

T13g.jpeg

  • Головоломка «Подвиги Геракла»

1)    Згадай, скільки подвигів зробив Геракл. По ключовим словам та графічним підказкам здогадайся, як вони називалися.
2)    Відслідкуй послідовність подвигів та занеси їх в таблицю.


  • Бесіда.

-    Які вони, герої міфів Давньої Греції?
-    Назвіть найпопулярніших героїв.
-    В чому привабливість Прометея?

Прометей – велич, сила духу, гідність, самопожертва, турбота про людство, непокора, гідність.
З усіх часів вважалося, що кожна освічена людина має знати про Геракла та його подвиги.
«Подвиги героя вимірюються лише кількістю здоланих перешкод», - вважав С.Цвейг.
Конкурс на кращого розповідача міфу про Геракла.
Оцінює експертна група із учнів за таким планом:
1.    Переказ, близький до тексту.
2.    Уміння використання тексту для аргументації своїх висновків.
3.    Мовна культура, чистота мови.
4.    Повна відповідь.

T13of.jpeg

  • Запам’ятайте: Орфей — одна з найзагадковіших фігур в світовій історії, про яку дійшло дуже мало відомостей, яких можна назвати достовірними, але при цьому дуже багато міфів, казок, легенд.

Одним з найзнаменитіших міфів — міф про любов Орфея і Еврідіки. Кохана Орфея, Еврідіка вмирає, душа її прямує в підземний світ до Аїду, і Орфей, веденою силою любові до своєї коханої, спускається за нею. Але коли мета вже здавалося б була досягнута, і він повинен був з'єднатися з Еврідіко., його долають сумніви.

  • Продовжіть розповідь і дайте відповідь на запитання:

-    Що сталося на весіллі Орфея та німфи Еврідіки?
-    Що сталося з Еврідікою?
-    Як Орфей пережив смерть коханої?
-    Чому Орфей не зміг вивести із царства мертвих  кохану?
Прослухайте уривок «Орфей і Еврідіка» музика Глюка.


-    Який характер музики?
-    Що передає музика?

  •  Підбиття підсумку уроку:

-    Які людські риси цінували давні греки?
-    Чого навчають нас міфи?
-    Що можно взяти для себе сьогодні з міфів, що можливо виховувати в собі?

Список використаних джерел:
Урок на тему:  "В гостях у героїв давньогрецьких міфів" Меморська Л. М, учитель зарубіжної літератури, Запорізька школа № 100.
Самозванцев Андрей Михайлович Мифология Востока.- М.: Алетейа, 2009.- 384с.
Радциг С.И. Античная мифология: Очерк античных мифов в освещении современной науки.- М.Л.: Изд-во, 2009.- 188с.
Славянская мифология.- М.: Линор & Совершенство, 2008.- 320с.
Мифология.- М.: Большая Росийская Энциклопедия, 2008.- 736с.
Вейман Роберт История литературы и мифология.- М: Прогресс, 20059.- 343с
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Над уроком працювали

Меморська Л. М

Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.




Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 5 клас