|
|
(3 промежуточные версии не показаны) |
Строка 3: |
Строка 3: |
| '''Тема:''' Джеймс ДЖОЙС (1882–1941). Життєвий і творчий шлях письменника. Джойс — ірландський письменник-модерніст, його світоглядні й естетичні позиції. Характерні риси поетики модерністських творів Джойса: “потік свідомості”, елемент пародійності й іронізму, яскраво виражена інтертекстуальність. Психологічне есе “Джакомо Джойс”, його автобіографічний характер.<br>'''Мета: '''познайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Джеймса Джойса, з характерними рисами поетики творчості ипсьменника.<br> - розвиток аналітичного мислення учнів;<br> - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.<br>'''Тип уроку:''' навчально - виховний<br>'''Хід уроку:''' | | '''Тема:''' Джеймс ДЖОЙС (1882–1941). Життєвий і творчий шлях письменника. Джойс — ірландський письменник-модерніст, його світоглядні й естетичні позиції. Характерні риси поетики модерністських творів Джойса: “потік свідомості”, елемент пародійності й іронізму, яскраво виражена інтертекстуальність. Психологічне есе “Джакомо Джойс”, його автобіографічний характер.<br>'''Мета: '''познайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Джеймса Джойса, з характерними рисами поетики творчості ипсьменника.<br> - розвиток аналітичного мислення учнів;<br> - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.<br>'''Тип уроку:''' навчально - виховний<br>'''Хід уроку:''' |
| | | |
- | [[Image:T7djq.jpeg]]<br>Величезний інтерес для дослідників "темних сторін" любові представляє життя і творчість знаменитого британського письменника ірландського походження Джеймса Джойса (1882-1941), автора блискучих і малозрозумілих романів "Улісс", "Портрет жудожника в юності", "Дублинці".<br>Джойсом захоплювався Набоков. Точніше, захоплювався "Уліссом", а до "Поминання по Фаннегану" відносився зневажливо. Шановні діти, давайте спробуємо послухати англійською мовою біографію цього поета: | + | [[Image:T7djq.jpeg]]<br> |
| + | |
| + | Величезний інтерес для дослідників "темних сторін" любові представляє життя і творчість знаменитого британського письменника ірландського походження Джеймса Джойса (1882-1941), автора блискучих і малозрозумілих романів "Улісс", "Портрет жудожника в юності", "Дублинці".<br>Джойсом захоплювався Набоков. Точніше, захоплювався "Уліссом", а до "Поминання по Фаннегану" відносився зневажливо. Шановні діти, давайте спробуємо послухати [[Англійська мова|'''англійською''']] мовою біографію цього поета: |
| | | |
| {{#ev:youtube|OrKDRpDEPDI&feature}} | | {{#ev:youtube|OrKDRpDEPDI&feature}} |
Строка 11: |
Строка 13: |
| Свого часу радянська критика вибрала Джойса символом модернізму і віддала його масовій атаці на з'їзді письменників в 1934 році. Це той з'їзд, на якому соціалістичний реалізм був проголошений офіційним художнім принципом радянського мистецтва. | | Свого часу радянська критика вибрала Джойса символом модернізму і віддала його масовій атаці на з'їзді письменників в 1934 році. Це той з'їзд, на якому соціалістичний реалізм був проголошений офіційним художнім принципом радянського мистецтва. |
| | | |
- | [[Image:T7dj.jpeg]]<br>Джойс дуже далекий від реалізму, але тоді, коли він сформувався як художник, на нього зробили великий вплив російські реалісти Толстой і Достоєвський. Про пізню розповідь Толстого чи "Багато людині землі потрібно" Джойс говорив своїй дочці, що це найбільша розповідь зі всіх на землі написаних. "Брати Карамазови" Достоєвського справили на нього глибоке враження, особливо лінія "батьків і дітей" і образ Грушеньки, "повії і діви непорочної одночасно". Вікторина: Прослухайте вірш англійською мовою, перекладіть і виразно прочитайте. | + | [[Image:T7dj.jpeg|650px]]<br> |
| + | |
| + | Джойс дуже далекий від реалізму, але тоді, коли він сформувався як художник, на нього зробили великий вплив російські реалісти Толстой і Достоєвський. Про пізню розповідь [[Лев ТОЛСТÓЙ (1828–1910). Повні уроки|'''Толстого''']] чи "Багато людині землі потрібно" Джойс говорив своїй дочці, що це найбільша розповідь зі всіх на землі написаних. "Брати Карамазови" Достоєвського справили на нього глибоке враження, особливо лінія "батьків і дітей" і образ Грушеньки, "повії і діви непорочної одночасно". Вікторина: Прослухайте вірш англійською мовою, перекладіть і виразно прочитайте. |
| | | |
| {{#ev:youtube|qBh1d7R2n6Y}} | | {{#ev:youtube|qBh1d7R2n6Y}} |
Строка 35: |
Строка 39: |
| - Що ви відчули, читаючи? <br>- Що уявляли під час читання?<br> - чи є щось позитивне в тому, про що розповідається в творі? Негативне? Чому ви так думаєте?<br> - Де відбувається зміна в ходу подій?<br> - Як ви думаєте, що станеться далі? | | - Що ви відчули, читаючи? <br>- Що уявляли під час читання?<br> - чи є щось позитивне в тому, про що розповідається в творі? Негативне? Чому ви так думаєте?<br> - Де відбувається зміна в ходу подій?<br> - Як ви думаєте, що станеться далі? |
| | | |
- | [[Image:T7dj3.jpeg]]<br>В мініатюрі «Джакомо Джойс»глибоко розкривається напружений, динамічний, багатий розмаїтими відтінками плин почуттів самого героя. Для нього кохання - це і «хресна путь», і свято відродження юних почуттів, і гіркота усвідомлення того, що молодість уже промайнула.<br>Вміщеного у мініатюрі життєвого матеріалу, як зазначають дослідники, цілком вистачило б для багатосторінкового реалістичного роману. Втім, розкриваючи процес розвитку кохання від перших його кроків до фіналу, письменник спресовує місяці та роки у миті - завершені й самоцінні. Ці розірвані миттєвості вводяться у широкий культурний контекст, завдяки чому досягається ефект сполучення плинного з вічним, а через нього - дивовижна єдність того, що трапилося «тут і тепер» (вислів Джойса), з тим, що відбувається «завжди й усюди». | + | [[Image:T7dj3.jpeg]]<br> |
| + | |
| + | В мініатюрі «Джакомо Джойс»глибоко розкривається напружений, динамічний, багатий розмаїтими відтінками плин почуттів самого героя. Для нього кохання - це і «хресна путь», і свято відродження юних почуттів, і гіркота усвідомлення того, що молодість уже промайнула.<br>Вміщеного у мініатюрі життєвого матеріалу, як зазначають дослідники, цілком вистачило б для багатосторінкового реалістичного роману. Втім, розкриваючи процес розвитку кохання від перших його кроків до фіналу, письменник спресовує місяці та роки у миті - завершені й самоцінні. Ці розірвані миттєвості вводяться у широкий культурний контекст, завдяки чому досягається ефект сполучення плинного з вічним, а через нього - дивовижна єдність того, що трапилося «тут і тепер» (вислів Джойса), з тим, що відбувається «завжди й усюди». |
| | | |
| [[Image:T7dj4.jpeg]]<br><br>У цьому творі Джойсом були апробовані також елементи техніки «потоку свідомості».<br><br>«Потік свідомості» - один із провідних прийомів літератури модернізму. Термін належить американському філософу В. Джемсу, який вважав, що свідомість - це потік, ріка, в котрій думки, переживання, спогади постійно перебивають одне одного, спонтанно перетинаються. Перескажіть що ви зрозуміли з прослуханого. | | [[Image:T7dj4.jpeg]]<br><br>У цьому творі Джойсом були апробовані також елементи техніки «потоку свідомості».<br><br>«Потік свідомості» - один із провідних прийомів літератури модернізму. Термін належить американському філософу В. Джемсу, який вважав, що свідомість - це потік, ріка, в котрій думки, переживання, спогади постійно перебивають одне одного, спонтанно перетинаються. Перескажіть що ви зрозуміли з прослуханого. |
Строка 41: |
Строка 47: |
| {{#ev:youtube|27osBqi8j4Q&feature}} | | {{#ev:youtube|27osBqi8j4Q&feature}} |
| | | |
- | «Потік свідомості» в художній літературі імітує безпосередню передачу хаотичного процесу мислення людини.<br>Кошти для існування Джойс отримував, погоджуючись на практично будь-яку роботу і з вдячністю приймаючи грошові подарунки від шанувальників його таланту. | + | «Потік свідомості» в художній літературі імітує безпосередню передачу хаотичного процесу мислення людини.<br>Кошти для існування Джойс отримував, погоджуючись на практично будь-яку [[Тема 27. Праця – перша потреба. Заробітна плата – основне джерело доходів родини. Різний розмір заробітної плати|'''роботу''']] і з вдячністю приймаючи грошові подарунки від шанувальників його таланту. |
| | | |
- | [[Image:T7dj5.jpeg]]<br>У 1907 році, коли Джойс опублікував збірку віршів "Камерна музика" (втім, назву можна перевести і як "Музика з нічного горщика"), з ним стався перший напад хвороби, яка згодом привела до майже повної сліпоти. У 1914 році побачила світ збірка розповідей "Дублінці", а два роки опісля був надрукований роман "Портрет художника в юності". Слава до Джойса прийшла після публікації в 1922 році знаменитого роману "Улісс" - роман про сучасне життя, але за сюжетом, заснованим на "Одіссеї" Гомера. | + | [[Image:T7dj5.jpeg]]<br> |
| | | |
- | [[Image:T7dj6.jpeg]]<br>Початок другої світової війни застав Джойса в Парижі. Коли нацисти вторглися до Франції, він з сім'єю тікав до Швейцарії, де незабаром і помер.<br>У Росії, точніше, в Радянському Союзі, одним з самих пристрасних захисників Джойса був режисер Ейзенштейн. Він мав намір перенести внутрішній монолог Джойса в мистецтво кіно і "в манері Джойса" зберегти за допомогою кінокамери внутрішнє життя натовпу на Червоній площі. | + | У 1907 році, коли Джойс опублікував збірку віршів "Камерна музика" (втім, назву можна перевести і як "Музика з нічного горщика"), з ним стався перший напад хвороби, яка згодом привела до майже повної сліпоти. У 1914 році побачила світ збірка розповідей "Дублінці", а два роки опісля був надрукований роман "Портрет художника в юності". Слава до Джойса прийшла після публікації в 1922 році знаменитого роману "Улісс" - роман про сучасне життя, але за сюжетом, заснованим на "Одіссеї" Гомера. |
| + | |
| + | [[Image:T7dj6.jpeg]]<br> |
| + | |
| + | Початок [[Друга світова війна|'''другої світової війни''']] застав Джойса в Парижі. Коли нацисти вторглися до Франції, він з сім'єю тікав до Швейцарії, де незабаром і помер.<br>У Росії, точніше, в Радянському Союзі, одним з самих пристрасних захисників Джойса був режисер Ейзенштейн. Він мав намір перенести внутрішній монолог Джойса в мистецтво кіно і "в манері Джойса" зберегти за допомогою кінокамери внутрішнє життя натовпу на Червоній площі. |
| | | |
| *'''Завдання на закріплення нової теми:''' | | *'''Завдання на закріплення нової теми:''' |
Строка 53: |
Строка 63: |
| *'''Домашнє завдання:''' | | *'''Домашнє завдання:''' |
| | | |
- | Дайте відповідь на запитання: Як розробляється тема митця у романі «Портрет митця замолоду»? Пдкріпіть свою думку тезами з роману.<br> Які новації запровадив письменник у романі «Улісс»? Аргументуйте свою відповідь тезами з роману.<br><br>'''Список використаної літератури:''' | + | Дайте відповідь на запитання: Як розробляється тема митця у романі «Портрет митця замолоду»? Пдкріпіть свою думку тезами з роману.<br> Які новації запровадив письменник у романі «Улісс»? Аргументуйте свою відповідь тезами з роману.<br><br>'''''Список використаної літератури:''''' |
| | | |
- | <meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type"></meta><meta content="Word.Document" name="ProgId"></meta><meta content="Microsoft Word 12" name="Generator"></meta><meta content="Microsoft Word 12" name="Originator"></meta><link href="file:///C:\Users\Alex\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_filelist.xml" rel="File-List"></link><link href="file:///C:\Users\Alex\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_themedata.thmx" rel="themeData"></link><link href="file:///C:\Users\Alex\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_colorschememapping.xml" rel="colorSchemeMapping"></link><!--[if gte mso 9]><xml>
| + | <!--[if gte mso 10]> |
- | <w:WordDocument>
| + | |
- | <w:View>Normal</w:View>
| + | |
- | <w:Zoom>0</w:Zoom>
| + | |
- | <w:TrackMoves/>
| + | |
- | <w:TrackFormatting/>
| + | |
- | <w:PunctuationKerning/>
| + | |
- | <w:ValidateAgainstSchemas/>
| + | |
- | <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>
| + | |
- | <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>
| + | |
- | <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>
| + | |
- | <w:DoNotPromoteQF/>
| + | |
- | <w:LidThemeOther>RU</w:LidThemeOther>
| + | |
- | <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian>
| + | |
- | <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript>
| + | |
- | <w:Compatibility>
| + | |
- | <w:BreakWrappedTables/>
| + | |
- | <w:SnapToGridInCell/>
| + | |
- | <w:WrapTextWithPunct/>
| + | |
- | <w:UseAsianBreakRules/>
| + | |
- | <w:DontGrowAutofit/>
| + | |
- | <w:SplitPgBreakAndParaMark/>
| + | |
- | <w:DontVertAlignCellWithSp/>
| + | |
- | <w:DontBreakConstrainedForcedTables/>
| + | |
- | <w:DontVertAlignInTxbx/>
| + | |
- | <w:Word11KerningPairs/>
| + | |
- | <w:CachedColBalance/>
| + | |
- | <w:UseFELayout/>
| + | |
- | </w:Compatibility>
| + | |
- | <m:mathPr>
| + | |
- | <m:mathFont m:val="Cambria Math"/>
| + | |
- | <m:brkBin m:val="before"/>
| + | |
- | <m:brkBinSub m:val="--"/>
| + | |
- | <m:smallFrac m:val="off"/>
| + | |
- | <m:dispDef/>
| + | |
- | <m:lMargin m:val="0"/>
| + | |
- | <m:rMargin m:val="0"/>
| + | |
- | <m:defJc m:val="centerGroup"/>
| + | |
- | <m:wrapIndent m:val="1440"/>
| + | |
- | <m:intLim m:val="subSup"/>
| + | |
- | <m:naryLim m:val="undOvr"/>
| + | |
- | </m:mathPr></w:WordDocument>
| + | |
- | </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml>
| + | |
- | <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true"
| + | |
- | DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99"
| + | |
- | LatentStyleCount="267">
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="0" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 7"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 8"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 9"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 7"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 8"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 9"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="35" QFormat="true" Name="caption"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="10" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="1" Name="Default Paragraph Font"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="11" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="22" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="20" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="59" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Placeholder Text"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="1" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light List"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Revision"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="34" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="29" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="30" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="19" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="21" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="31" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="32" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="33" SemiHidden="false"
| + | |
- | UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="37" Name="Bibliography"/>
| + | |
- | <w:LsdException Locked="false" Priority="39" QFormat="true" Name="TOC Heading"/>
| + | |
- | </w:LatentStyles>
| + | |
- | </xml><![endif]--><style><!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:204; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-520092929 1073786111 9 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]>
| + | |
| <style> | | <style> |
| /* Style Definitions */ | | /* Style Definitions */ |
Строка 380: |
Строка 92: |
| mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} | | mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} |
| </style> | | </style> |
- | <![endif]--><span style="font-size: 11pt; line-height: 115%; font-family: "Calibri","sans-serif";">Урок на | + | <![endif]-->''<span>1. Урок на</span>'' тему : Улисс” Дж. Джойса<span style=""> </span>Кабанова И.В. <span style=""> </span>преподавателя Зарубежной<span style=""> </span>литературы. <br>2. Урок на тему : Життєвий і творчий шлях Джеймс ДЖОЙСа , Вікоренко Н. М., викладача світової літератури Сш. №2 ,<br>м. Херсон. <br>3. Джойс Джеймс, Шоу Бернард, Голсуорси Джон, Мэнсфилд Кэтрин, Кэри Джойс, Грин Грэм Маленькая комедия нравов.- Санкт-Петербург: Издательство Союз, 2009.- 128с.<br>4. Джойс Джерри и Мэрианна Мун Microsoft Windows 2000: Проблемы и решения.- М.: ЭКОМ, 2009.- 400с.<br>5. „Зарубежная литература”, Школьный мир - 2008р.<br>6 .Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях - Харьков: Изд. группа "Основа", 2009.- 96с.<br>7. Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2007.- 944с.<br>8. Анна Столяренко, Ольга Демьяненко „Проектные технологии на уроках литературы”. - Школьный мир №45<br>9. Л.Иохова. „Особенности проведение урока литературы на этапе пропедевтики учебы”.''<br><br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> '' |
- | тему : Улисс” Дж. Джойса<span style=""> </span>Кабанова И.В. <span style=""> </span>преподавателя Зарубежной<span style=""> </span>литературы. </span><br>Урок на тему : Життєвий і творчий шлях Джеймс ДЖОЙСа , Вікоренко Н. М., викладача світової літератури Сш. №2 ,<br>м. Херсон. <br> Джойс Джеймс, Шоу Бернард, Голсуорси Джон, Мэнсфилд Кэтрин, Кэри Джойс, Грин Грэм Маленькая комедия нравов.- Санкт-Петербург: Издательство Союз, 2009.- 128с.<br>Джойс Джерри и Мэрианна Мун Microsoft Windows 2000: Проблемы и решения.- М.: ЭКОМ, 2009.- 400с.<br>„Зарубежная литература”, Школьный мир - 2008р.<br> Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях - Харьков: Изд. группа "Основа", 2009.- 96с.<br> Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2007.- 944с.<br>Анна Столяренко, Ольга Демьяненко „Проектные технологии на уроках литературы”. - Школьный мир №45<br> Л.Иохова. „Особенности проведение урока литературы на этапе пропедевтики учебы”. <br><br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> | + | |
| | | |
- | Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].
| + | ---- |
| + | |
| + | '''<u>Над уроком працювали</u>''' |
| + | |
| + | Кабанова И.В. |
| + | |
| + | Вікоренко Н. М. |
| + | |
| + | Пилипенко В.В. |
| + | |
| + | ---- |
| + | |
| + | <br> |
| | | |
- | Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
| + | Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br> |
| | | |
| [[Category:Зарубіжна_література_11_клас]] | | [[Category:Зарубіжна_література_11_клас]] |
Величезний інтерес для дослідників "темних сторін" любові представляє життя і творчість знаменитого британського письменника ірландського походження Джеймса Джойса (1882-1941), автора блискучих і малозрозумілих романів "Улісс", "Портрет жудожника в юності", "Дублинці".
Джойсом захоплювався Набоков. Точніше, захоплювався "Уліссом", а до "Поминання по Фаннегану" відносився зневажливо. Шановні діти, давайте спробуємо послухати англійською мовою біографію цього поета:
Свого часу радянська критика вибрала Джойса символом модернізму і віддала його масовій атаці на з'їзді письменників в 1934 році. Це той з'їзд, на якому соціалістичний реалізм був проголошений офіційним художнім принципом радянського мистецтва.
Джойс дуже далекий від реалізму, але тоді, коли він сформувався як художник, на нього зробили великий вплив російські реалісти Толстой і Достоєвський. Про пізню розповідь Толстого чи "Багато людині землі потрібно" Джойс говорив своїй дочці, що це найбільша розповідь зі всіх на землі написаних. "Брати Карамазови" Достоєвського справили на нього глибоке враження, особливо лінія "батьків і дітей" і образ Грушеньки, "повії і діви непорочної одночасно". Вікторина: Прослухайте вірш англійською мовою, перекладіть і виразно прочитайте.
Тема батьків і дітей взагалі все життя хвилювала самого Джойса.
Джойс навіть брав уроки російської мови, щоб в оригінаі читати російських письменників. Читач має право запитати - про що "Улісс", хоч би у загальних рисах. Але для розповіді про цей твір не має нічого, що ми звикли виносити з белетристики в широкому сенсі цього слова Тут сама мова як би живе своїм життям.
В мініатюрі «Джакомо Джойс»глибоко розкривається напружений, динамічний, багатий розмаїтими відтінками плин почуттів самого героя. Для нього кохання - це і «хресна путь», і свято відродження юних почуттів, і гіркота усвідомлення того, що молодість уже промайнула.
Вміщеного у мініатюрі життєвого матеріалу, як зазначають дослідники, цілком вистачило б для багатосторінкового реалістичного роману. Втім, розкриваючи процес розвитку кохання від перших його кроків до фіналу, письменник спресовує місяці та роки у миті - завершені й самоцінні. Ці розірвані миттєвості вводяться у широкий культурний контекст, завдяки чому досягається ефект сполучення плинного з вічним, а через нього - дивовижна єдність того, що трапилося «тут і тепер» (вислів Джойса), з тим, що відбувається «завжди й усюди».
«Потік свідомості» в художній літературі імітує безпосередню передачу хаотичного процесу мислення людини.
Кошти для існування Джойс отримував, погоджуючись на практично будь-яку роботу і з вдячністю приймаючи грошові подарунки від шанувальників його таланту.
У 1907 році, коли Джойс опублікував збірку віршів "Камерна музика" (втім, назву можна перевести і як "Музика з нічного горщика"), з ним стався перший напад хвороби, яка згодом привела до майже повної сліпоти. У 1914 році побачила світ збірка розповідей "Дублінці", а два роки опісля був надрукований роман "Портрет художника в юності". Слава до Джойса прийшла після публікації в 1922 році знаменитого роману "Улісс" - роман про сучасне життя, але за сюжетом, заснованим на "Одіссеї" Гомера.
Схарактеризуйте життєвий шлях письменника; назвіть його найвідоміші твори. У чому полягала причина тривалого невизнання Дж. Джойса на його батьківщині?
Що таке «потік свідомості»?
Опишіть характерні риси реалізму в літературі.
Розвиток реалізму в літературі Англіі і Росії,назвіть загальні та відмінні риси.
Видатні письменники цієї єпохи.
Дайте відповідь на запитання: Як розробляється тема митця у романі «Портрет митця замолоду»? Пдкріпіть свою думку тезами з роману.
Які новації запровадив письменник у романі «Улісс»? Аргументуйте свою відповідь тезами з роману.
Список використаної літератури:
Кабанова И.В.
Вікоренко Н. М.
Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.