KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Повторення вивченого про типи мовлення
(Новая страница: «Конспект уроку до предмету Українська мова, [http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%A3%D...»)
 
(6 промежуточных версий не показаны.)
Строка 1: Строка 1:
-
Конспект уроку до предмету [[Українська мова|Українська мова]], [http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0_7_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81 7 клас] <br>'''''Тема: «[[РМ 2. Повторення вивченого про типи мовлення|РМ 2. Повторення вивченого про типи мовлення]][[Пряма мова. Діалог|Пряма мова. Діалог]]'''''<b>»</b>''<br> ''  
+
Конспект уроку до предмету [[Українська мова|Українська мова]], [[Українська мова 7 клас|7 клас]] <br>'''''Тема: «[[Повторення та узагальнення вивченого. Частини мови|Повторення та узагальнення вивченого. Частини мови]]'''''<b>»</b>''<br> ''  
<br>  
<br>  
-
'''Тема уроку:'''&nbsp; Повторення вивченого про текст.<br>'''Мета: <br>'''-поглибити знання учнів про текст;<br>- збагачувати словниковий запас учнів;<br>- розвивати усну та письмову мову;<br>- виховувати мовну культуру.<br>
+
'''Тема уроку:'''&nbsp; Частини&nbsp;&nbsp; мови.<br>  
-
<br><u>'''Хід уроку'''</u><br>
+
'''Мета:'''<br>- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;<br>- поглибити знання про частини мови,їх значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль;<br>- вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;<br>- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;<br>- виховувати любов до рідного слова.<br>  
-
<br>І Організація учнів до уроку
+
'''Обладнання:''' індивідуальні картки,ребуси<br>  
-
<br>ІІ Актуалізація опорних знань учнів<br>'''1. Зіставна характеристика'''<br>1. З однієї квітки змія бере отруту, а бджола –мед.Кошовий отаман мав не завжди залізну,а часом, і очеретяну булаву, що була символом його влади. У народі кажуть: «Де волошки, там хліба трошки»<br>2. Чимало легенд&nbsp; і повірїв повязано з рослинами.Давню славу має євшан-зілля. Хто мав при собі цю траву,той ніколи не забував про рідну землю.Згадка про неї наповнювала людину силою і неабиякою наснагою.<br>Де текст? Чому?<br>Текст – це звязне висловлювання ,що має певий зміст<br>Ознаки тексту: зв язаність,завершеність,основна думка.Структурні особливості :зачин,осн.частина,кінцівка.<br>
+
'''Тип уроку: '''узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок<br>  
-
ІІІ&nbsp; Основна частина уроку<br>'''1. Визначити тему, мікротеми, основну думку тексту'''
+
<br><u>'''Хід уроку'''</u><br>
-
<br>Гора Коваль<br>Демерджи — це найкрасивіша гора в Криму. Так вважають місцеві жителі. Вони кажуть: «Скільки годин має день, стільки разів змінюється її колір. Наче веселка переливається на її схилах. Удень, коли все заливає сонячне Світло, на горі видно великі масиви каміння, паче велетень відірвав їх від вершини та склав в купу. Зі сторони долини можна побачити кам'яні колони та казкові фігури — чи то людей, чи тварин. Стоять ці незвичайні статуї та ніби просять; «Дізнайтеся, хто ми є, як ми потрапили сюди». Про них старожили розповідають чимало легенд. Одну з них ви зараз дізнаєтеся.<br>Давно-давпо заполонили кримську землю орди завойовииків-кочівпиків. І дійшли вони до гори, яку місцеві люди називали Фунна<br>Чимало майстрів жили в селищі біля гори, працювали вони в своїх маленьких кузнях.<br>Тому й гору часто називали Демерджи, що в перекладі означає «коваль». Вирішили в кузнях завойовники зброю собі кувати. Багато зброї вони зробили. Протягом цілого дня гриміла гора, танцювало полум'я. Це полум'я сушило землю. Висихали джерела, міліли річки, перестав родити виноград, гинули сади. І не витримала сива гора такого лиходійства. Здригнулася вона, похитнулася, розкрилося її жерло, і провалилися в його розпечену безодню прибульці. Коли затихло полум'я, побачили люди надзвичайне видовище: на схилі гори височіли кам'яні статуї жорстоких завойовників. Відтоді цю тору тільки так і називають — Демерджи, що означає «коваль».<br><br>
+
<br>І Організація учнів до уроку<br>  
-
[[Image:Jfdgffthg2.jpg|320px|українська мова]]
+
<br>ІІ Актуалізація учнів дло уроку<br>'''1. Робота&nbsp; з картками'''<br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко<br>Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br><br>Картка 2<br>Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї&nbsp;&nbsp; і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка&nbsp; поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець&nbsp; все це скарби України.  
 +
<br>'''2. Опитування.'''<br>— Який розділ мовознавства вивчає частини мови?<br>— Що таке орфографія?<br>— Який зв'язок між морфологією&nbsp; і орфографією
-
'''2. Зв’язок речень у тексті '''<br>Послідовний – нове попереднього речення стає даним у наступному. &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Паралельний в усіх реченнях нова інформація<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>'''3. Робота з підручником.'''<br>Прочитайте&nbsp; два тексти М. Кучеренко. У реченнях текстів знайдіть«дане» і «нове».<br>а)&nbsp;&nbsp;&nbsp; Частину Києва, Поділ, кілька сторіч тому населяли майстрові . шевці, бондарі, ковалі, стельмахи, гончарі, кравці, кожум'яки. Вони об' єднувалися в цехи. Кожен цех до 14 вересня, свята Семена, мав виготовити свічку. Ремісники влаштовували на майдані вертепне дійство «Свіччинне весілля».<br>б)&nbsp;&nbsp;&nbsp; Майстрові люди — шевці, бондарі, ковалі, стельмахи, гончар:, кожум'яки — населяли в минулому київський Поділ. Тут 14 вересня на Семена, відбувалося «Свіччине весілля». До цього свята кожний цех виготовляв&nbsp; велику свічку.<br>Від&nbsp; порядку слів залежить логічний наголос «нового» у тексті<br>1) Після дощу затекла в нас хата.Спершу на стелі зробилась жовта райдужна пляма.<br>2) Хата в нас затекла після дощу.Жовта райдужна пляма спершу зробилася на стелі.<br>ІV&nbsp; Підсумок уроку<br>V Домашнє завдання
+
<br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.'''
 +
 
 +
'''<br>2. Акродиктант. Пояснити орфограми в словах'''<br>Іменник&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; &nbsp; Прикметник&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp; Числівник&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Дієслово&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp; Займенник<br>Ворскла&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; некрасивий&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; одиннадцять&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; лишатися&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; абиякий<br>Ірпінь&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; одягнений&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; багато&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; економити&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; вони<br>Рига&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; зеленіший&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; недовчити&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; деякий<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; різкий&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; екзаменувати&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; аніякий<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; залишатися&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ні в кого<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ніхто<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; який-небудь<br>- Підкреслити першу літерув кожному слові<br>Ключ: Вірно зроблене завдання
 +
 
 +
<br>'''3. Морфологічні розбори виділених слів.'''<br>У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці&nbsp;&nbsp; кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.  
 +
 
 +
<br>'''4. Відмінювання числівника&nbsp; 1768 ( як кількісний)'''
 +
 
 +
'''<br>5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.'''<br>Закарпаття, Верховна Рада, журнал «Барвінок», гайвороння, марево, паливо, фізико-математичний, південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій, міні-спідниця, пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,<br>п ятсотий, абищо, хтозна-чим, будь у кого; несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий, нестача<br>
 +
 
 +
<br>
 +
 
 +
'''6 Іменники 2 відміни в Р.в.'''<br>Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,<br>перпендикуляра
 +
 
 +
<br>ІV Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br>
 +
 
 +
[[Image:Jfdgfftfdbfhg2.jpg|320px|українська мова]]
 +
 
 +
<br> '''Додатки до уроку'''
 +
 
 +
[[Image:Jfdgfftfdbfh.jpg|320px|ребуси]]
 +
 
 +
<br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>1. Тату&nbsp; я&nbsp; хочу сполоснутись&nbsp; пропищало гусенятко<br>2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br>
 +
 
 +
<br>
 +
 
 +
Картка 2<br>Запишіть речення схематично:<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї&nbsp;&nbsp; і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка&nbsp; поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю&nbsp; до&nbsp; знедолених і ненавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів&nbsp; а саме слюсарів&nbsp; токарів&nbsp; фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець&nbsp; все це скарби України.
<br>  
<br>  
Строка 24: Строка 51:
'''''Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.'''''  
'''''Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.'''''  
-
[[категория: Повторення вивченого про типи мовлення. Конспект уроку і опорний каркас]]
+
[[Category:Повторення_вивченого_про_типи_мовлення._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Текущая версия на 10:29, 5 декабря 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 7 клас
Тема: «Повторення та узагальнення вивченого. Частини мови»


Тема уроку:  Частини   мови.

Мета:
- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;
- поглибити знання про частини мови,їх значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль;
- вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;
- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;
- виховувати любов до рідного слова.

Обладнання: індивідуальні картки,ребуси

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок


Хід уроку


І Організація учнів до уроку


ІІ Актуалізація учнів дло уроку
1. Робота  з картками
Картка 1
Перепиши речення, поставивши розділові знаки
Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко
Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати

Картка 2
Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):
Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.
Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.
Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..
Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.


2. Опитування.
— Який розділ мовознавства вивчає частини мови?
— Що таке орфографія?
— Який зв'язок між морфологією  і орфографією


ІІІ Основна частина уроку
1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.


2. Акродиктант. Пояснити орфограми в словах

Іменник                         Прикметник                       Числівник            Дієслово             Займенник
Ворскла                        некрасивий                       одиннадцять      лишатися            абиякий
Ірпінь                             одягнений                         багато                 економити           вони
Рига                              зеленіший                                                      недовчити           деякий
                                      різкий                                                            екзаменувати      аніякий
                                                                                                            залишатися         ні в кого
                                                                                                                                         ніхто
                                                                                                                                         який-небудь
- Підкреслити першу літерув кожному слові
Ключ: Вірно зроблене завдання


3. Морфологічні розбори виділених слів.
У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці   кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.


4. Відмінювання числівника  1768 ( як кількісний)


5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.

Закарпаття, Верховна Рада, журнал «Барвінок», гайвороння, марево, паливо, фізико-математичний, південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій, міні-спідниця, пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,
п ятсотий, абищо, хтозна-чим, будь у кого; несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий, нестача


6 Іменники 2 відміни в Р.в.
Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,
перпендикуляра


ІV Підсумок уроку
V. Домашнє завдання

українська мова


Додатки до уроку

ребуси


Картка 1
Перепиши речення, поставивши розділові знаки
1. Тату  я  хочу сполоснутись  пропищало гусенятко
2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати


Картка 2
Запишіть речення схематично:
Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.
Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю  до  знедолених і ненавистю до експлуататорів.
Наше училище випускає різноманітних спеціалістів  а саме слюсарів  токарів  фрезерувальників..
Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 7 клас > Повторення вивченого про типи мовлення > Повторення вивченого про типи мовлення. Конспект уроку і опорний каркас