|
|
(1 промежуточная версия не показана) | Строка 5: |
Строка 5: |
| '''Тема уроку:''' Частини мови.<br> | | '''Тема уроку:''' Частини мови.<br> |
| | | |
- | '''Мета:'''<br>- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;<br>- поглибити знання про частини мови,їх значення,морфологічні ознаки та синтаксичну роль;вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;<br>- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;виховувати любов до рідного слова.<br> | + | '''Мета:'''<br>- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;<br>- поглибити знання про частини мови,їх значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль;<br>- вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;<br>- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;<br>- виховувати любов до рідного слова.<br> |
| | | |
| '''Обладнання:''' індивідуальні картки,ребуси<br> | | '''Обладнання:''' індивідуальні картки,ребуси<br> |
Строка 21: |
Строка 21: |
| <br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.''' | | <br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.''' |
| | | |
- | '''<br>2.Акродиктант. Пояснити орфограми в словах'''<br>Іменник Прикметник Числівник Дієслово Займенник<br>Ворскла некрасивий одиннадцять лишатися абиякий<br>Ірпінь одягнений багато економити вони<br>Рига зеленіший недовчити деякий<br> різкий екзаменувати аніякий<br> залишатися ні в кого<br> ніхто<br> який-небудь<br>- Підкреслити першу літерув кожному слові<br>Ключ: Вірно зроблене завдання<br>'''3. Морфологічні розбори виділених слів.'''<br>У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.<br>'''4. Відмінювання числівника 1768 ( як кількісний)''' | + | '''<br>2. Акродиктант. Пояснити орфограми в словах'''<br>Іменник Прикметник Числівник Дієслово Займенник<br>Ворскла некрасивий одиннадцять лишатися абиякий<br>Ірпінь одягнений багато економити вони<br>Рига зеленіший недовчити деякий<br> різкий екзаменувати аніякий<br> залишатися ні в кого<br> ніхто<br> який-небудь<br>- Підкреслити першу літерув кожному слові<br>Ключ: Вірно зроблене завдання |
| | | |
- | '''<br>5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.'''<br>Закарпаття, Верховна Рада,журнал «Барвінок»,гайвороння,марево,паливо,фізико-математичний,південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій,міні-спідниця,пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,<br>п ятсотий,абищо,хтозна-чим,будь у кого;несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий,,нестача<br> | + | <br>'''3. Морфологічні розбори виділених слів.'''<br>У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий. |
| + | |
| + | <br>'''4. Відмінювання числівника 1768 ( як кількісний)''' |
| + | |
| + | '''<br>5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.'''<br>Закарпаття, Верховна Рада, журнал «Барвінок», гайвороння, марево, паливо, фізико-математичний, південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій, міні-спідниця, пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,<br>п ятсотий, абищо, хтозна-чим, будь у кого; несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий, нестача<br> |
| + | |
| + | <br> |
| | | |
| '''6 Іменники 2 відміни в Р.в.'''<br>Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,<br>перпендикуляра | | '''6 Іменники 2 відміни в Р.в.'''<br>Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,<br>перпендикуляра |
Текущая версия на 10:29, 5 декабря 2012
Конспект уроку до предмету Українська мова, 7 клас Тема: «Повторення та узагальнення вивченого. Частини мови»
Тема уроку: Частини мови.
Мета: - систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія; - поглибити знання про частини мови,їх значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль; - вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови; - розвивати вміння аналізувати мовний матеріал; - виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: індивідуальні картки,ребуси
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок
Хід уроку
І Організація учнів до уроку
ІІ Актуалізація учнів дло уроку 1. Робота з картками Картка 1 Перепиши речення, поставивши розділові знаки Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати
Картка 2 Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені): Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї і самі мелодії пісень. Твори Шевченка поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів. Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників.. Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець все це скарби України.
2. Опитування. — Який розділ мовознавства вивчає частини мови? — Що таке орфографія? — Який зв'язок між морфологією і орфографією
ІІІ Основна частина уроку 1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.
2. Акродиктант. Пояснити орфограми в словах Іменник Прикметник Числівник Дієслово Займенник Ворскла некрасивий одиннадцять лишатися абиякий Ірпінь одягнений багато економити вони Рига зеленіший недовчити деякий різкий екзаменувати аніякий залишатися ні в кого ніхто який-небудь - Підкреслити першу літерув кожному слові Ключ: Вірно зроблене завдання
3. Морфологічні розбори виділених слів. У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.
4. Відмінювання числівника 1768 ( як кількісний)
5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми. Закарпаття, Верховна Рада, журнал «Барвінок», гайвороння, марево, паливо, фізико-математичний, південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій, міні-спідниця, пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий, п ятсотий, абищо, хтозна-чим, будь у кого; несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий, нестача
6 Іменники 2 відміни в Р.в. Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка, перпендикуляра
ІV Підсумок уроку V. Домашнє завдання
Додатки до уроку
Картка 1 Перепиши речення, поставивши розділові знаки 1. Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко 2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати
Картка 2 Запишіть речення схематично: Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї і самі мелодії пісень. Твори Шевченка поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і ненавистю до експлуататорів. Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів токарів фрезерувальників.. Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець все це скарби України.
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 7 клас > Повторення вивченого про типи мовлення > Повторення вивченого про типи мовлення. Конспект уроку і опорний каркас
|