KNOWLEDGE HYPERMARKET


Пригоди та екзотика в романі.Повні уроки
Строка 33: Строка 33:
*'''Домашнє завдання:'''
*'''Домашнє завдання:'''
-
Напишіть твір на тему: Пригоди в романі «Робінзон Крузо»<br>'''Список використаних джерел:'''<br>Урок - подорож&nbsp; на острів Робінзона Крузо<br>Власенко А. В., учитель світової літератури Мелітопольська школа Запорізької обл.<br>1. Антология мировой философии. T.I, -М., 2009.<br>2. Даниэль Дефо. РобийЗОИКрузо. /Прим. К.Атаровой/ -М., 2008.<br>3. Папсуев В.В. Даниэль Дефо - романист. К пробле¬ме генезиса романа нового времени в английской литературе ХУШ века. - М., 2003.<br>4. Шевель А.В. Лексические и структурно-композици¬онные особенности текста английского романа начала XVIII века. /На материалах произведений Д.Дефо./ -Львов, 2007.<br>5. Шевель А.В. Структурно-композиционные особенности романов Д.Дефо. - Львов, 2005.<br>6. Урнов Д.М. Дефо. - М., 2008.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
+
Напишіть твір на тему: Пригоди в романі «Робінзон Крузо»<br>'''Список використаних джерел:'''<br>Урок - подорож&nbsp; на острів Робінзона Крузо<br>Власенко А. В., учитель світової літератури Мелітопольська школа Запорізької обл.<br>1. Антология мировой философии. T.I, -М., 2009.<br>2. Даниэль Дефо. Робинзон Крузо. /Прим. К.Атаровой/ -М., 2008.<br>3. Папсуев В.В. Даниэль Дефо - романист. К пробле¬ме генезиса романа нового времени в английской литературе ХУШ века. - М., 2003.<br>4. Шевель А.В. Лексические и структурно-композици¬онные особенности текста английского романа начала XVIII века. /На материалах произведений Д.Дефо./ -Львов, 2007.<br>5. Шевель А.В. Структурно-композиционные особенности романов Д.Дефо. - Львов, 2005.<br>6. Урнов Д.М. Дефо. - М., 2008.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br>----
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
Власенко А. В.
 +
 
 +
Пилипенко В.В.
 +
 
 +
----
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
 +
 
 +
 
[[Category:Зарубіжна_література_6_клас]]
[[Category:Зарубіжна_література_6_клас]]

Версия 09:51, 11 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 6 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Пригоди та екзотика в романі.Повні уроки

Тема: Пригоди та екзотика в романі.
Мета: аналіз особливостей  художнього методу Даніеля Дефо в зображені пригод в романі Робінзон Крузо.
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
  - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:

T35pr.jpeg
Секрет небувалого успіху роману про пригоди Робінзона Крузо полягає, безумовно, у виборі теми: пристрасть героя до подорожей - яскрава прикмета часу, коли на карті ще були незаповнені місця під написом типу ; "Нерозкриті землі".


Проте не лише тематика, але і - перш за все - спосіб її зображення до цього часу  ваблять читачів до цієї книги. Зацікавленість її полягає в авантюрній, поетизованій природі основної сюжетної лінії роману.
Даніель Дефо, як великий письменник, розширив для нащадків кордону естетичного сприйняття дійсності, знайшов свою сферу дивного, що багато в чому передбачило успіх його твору. "Дивно, що майже ніхто не замислювався над тим, яку безліч дрібних робіт треба зробити, щоб виростити, зберегти, зібрати, приготувати і випекти звичайний шматок хліба",- роздумує робінзон Крузо. Зрозуміло, що сукупність всіх цих "дрібних робіт" і є праця, в даному випадку піднесена, перш за все, як насущна необхідність для виживання на незаселеному острові. Але чи обтяжує вона героя? Вражаюче, але не дивлячись на прямі вказівки автора на те, що "виявившись в самих диких умовах життя", робінзон Крузо щодня "приходив у відчай", у читача не створюється враження безвихідності і безнадійності ситуації, що склалася.


Для створення позитивного ефекту Д.Дефо винаходить цілу систему художньо-образотворчих засобів, що прославляють сам процес праці з рівня фізичного на рівень духовний.

T35pr1.jpeg
У науковій літературі творчості Дефо присвячені багато чисельні книги, монографії, статті, есе і так далі Проте при всій великій кількості робіт єдиної думки, що до Дефо, з приводу особливостей структури роману, його алегоричного сенсу, міри стилістичного оформлення сформовано не було.
Роман Дефо стоїть на стику багатьох жанрів, природним чином узагальнюючи їх і подібним синтезом утворюючи нову форму, чим представляє особливий інтерес.

T35pr2.jpeg
Значущості роману додає і той факт, що як герой Дефо вперше вибрав самого звичайного, наділеного господарською жилкою завоювання життя. Такий герой з'явився в літературі вперше, так само як вперше була описана щоденна трудова діяльність.



Книга Дефо, з'явившись серед іншої вельми багато чисельної літератури про подорожі, яка захлеснула Англію того часу: справжніх і вигаданих звітів про кругосвітні плавання, мемуарів, щоденників, путніх заміток купців і мореплавців, - відразу зайняла в ній очолюючи положення, акумулюючи в собі багато її досягнень і літературні прийоми.

T35pr3.jpeg
Сюжет роману "робінзон Крузо" ділиться на дві частини: у одній описуються події, пов'язані з суспільним життям героя, перебуванням на батьківщині; друга частина усамітнене життя на острові. Оповідання ведеться від першої особи, підсилюючи ефект правдоподібності, автор з тексту повністю вилучений. Проте, хоча по жанру роман був близький описовому жанру реального випадку (морської хроніки), назвати сюжет чисто хронікальним не можна. Багаточисельні міркування робінзона, його розмови з Богом, повтори, описи відчуттів, які володіють ним, навантажуючи оповідання емоційною і символічною складовими, розширюють рамки жанрового визначення роману.

T35pr4.jpeg

  • Прочитайте виразно:

После полудня волны совсем улеглись, и отлив был такой сильный, что четверть мили до корабля я прошёл по сухому дну.
Тут снова у меня заныло сердце: мне стало ясно, что все мы теперь были бы живы, если бы не испугались бури и не покинули свой корабль. Нужно было только выждать, чтобы шторм прошёл, и мы благополучно добрались бы до берега, и я не был бы теперь вынужден бедствовать в этой безлюдной пустыне.
При мысли о своём одиночестве я заплакал, но, вспомнив, что слезы никогда не прекращают несчастий, решил продолжать свой путь и во что бы то ни стало добраться до разбитого судна. Раздевшись, я вошёл в воду и поплыл.

Недаремно  роману "робінзон Крузо" було присвоєно безліч жанрових значень: пригодницький просвітницький роман (В Дібеліус); авантюрний роман (М. Соколянський); роман виховання, трактат про природне виховання (Жан Жак Руссо); духовна автобіографія (М. Соколянський, Дж. Гюнтер); острівна утопія, алегорична притча, "класична ідилія вільного підприємництва", "белетристичне перекладення локковськой теорії суспільного договору" (А. Елістратова).



Головною метою автора ставилася найбільш вдала верифікація, тобто додання своїм творам максимальної достовірності.
Піднесення загальнолюдських цінностей, просування ідей наполегливого пізнання природи, торжества вільного людського спілкування, праці, розуму, енергії і волі до життя додають твору Данієля Дефо «робінзон Крузо» надзвичайну поетичність і переконливість, складають основну таємницю його чарівності і безсмертя.

T35pr5.jpeg

  • Домашнє завдання:

Напишіть твір на тему: Пригоди в романі «Робінзон Крузо»
Список використаних джерел:
Урок - подорож  на острів Робінзона Крузо
Власенко А. В., учитель світової літератури Мелітопольська школа Запорізької обл.
1. Антология мировой философии. T.I, -М., 2009.
2. Даниэль Дефо. Робинзон Крузо. /Прим. К.Атаровой/ -М., 2008.
3. Папсуев В.В. Даниэль Дефо - романист. К пробле¬ме генезиса романа нового времени в английской литературе ХУШ века. - М., 2003.
4. Шевель А.В. Лексические и структурно-композици¬онные особенности текста английского романа начала XVIII века. /На материалах произведений Д.Дефо./ -Львов, 2007.
5. Шевель А.В. Структурно-композиционные особенности романов Д.Дефо. - Львов, 2005.
6. Урнов Д.М. Дефо. - М., 2008.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.

----

Над уроком працювали

Власенко А. В.

Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 6 клас