KNOWLEDGE HYPERMARKET


Пізнавальне значення світової літератури.Повні уроки
Строка 60: Строка 60:
Пилипенко В.В.  
Пилипенко В.В.  
 +
 +
Паб Н. Д.
 +
 +
Назаренко Н. М.
----
----

Версия 08:16, 11 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 6 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Пізнавальне значення світової літератури.Повні уроки

Тема:  Пізнавальне значення світової літератури: зображення в ній життя, побуту, звичаїв, світогляду, духовних і моральних цінностей різних народів світу.
Мета: знайомство учнів з пізнавальним значенням  літератури.
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
 - виховання інтересу до літератури.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:
Поет народжується, вже збагачений досвідом всього людства. Изольда Курц
У періоді всієї своєї вікової історії наш народ створив високохудожню літературу. Вона знаходиться на гідному місці в світовій культурі.

T1l.jpeg
Художня література володіє величезною суспільно-політичною, виховною і пізнавальною роллю. Тому що в ній представлена історія всього народу, його боротьба за свою волю, за своє удачливе і щасливе життя, за битву проти національного, а також соціального гніту.


У літературі чесно і справедливо відображується суспільна дійсність: різні періоди життя всього народу, прагнення і, звичайно, надії людей.
Художня література – це різновид мистецтва, що є найпотужнішим засобом пізнання людини, інструментом, який впливає на дійсність, що відбувається. Література формує розум людини, його волю і психіку, його відчуття і людський сильний характер, а саме – формує особистість людини.

  • Відгадайте загадку:

Означає слово це  Те, що шукають всі поети.  Букв порядок змінний   (Рима)

T1l1.jpeg
Творець літератури узагальнює різні життєві випадки і явища, потім будує типові образи, і при цьому показує своє особисте відношення до даних подій або випадку. Значення письменника і його творчості, а, отже, і літератури позначаються в тому, наскільки правдиво і правильно відображують і висловлені інтереси і мрії людей. Художня творчість призначається для того, щоб служити народові. У літературних творах ми пізнаємо минулі, нинішні і, звичайно ж, бачимо майбутні мрії людини.

T1l2.jpeg

В уяві починають формуватися новітні поняття, в глибині душі народжується невідоме до цих пір відчуття. І лише літературні твори і праці ми сприймаємо в першу чергу своїм серцем, а потім і практичним розумом, і здоровим глуздом.

  • Вікторина:

Хто з цих вигадників прославився не лише байками, але і державними гімнами
•    Езоп
•    І.А.Крилов
•    Ж.де Лафонтен
•    С.В.Міхалков 
Хто написав «Казки про Італію»
•    Л.Н.Толстой
•    Дж.Родари
•    А.М.Горький
•    А.Мандзоні 
Хто з цих літературних героїв мав прізвисько Каланча
•    Гуллівер
•    Дядя Степа
•    Дон Кихот
•    Папа Карло

Література базується на гуманістичних поглядах і переконаннях, схвалює нетлінні і вічні загальнолюдські цінності. Саме цим вона і є близькою, дуже потрібною і просто необхідною для людства. Письменники і творці літератури в абсолютно різних по своєму жанру творах відображують багатообразні верстви населення, відкривають талант і дар простої людини, оспівують працю людей. І цим п ищеплюють зацікавленість до своєї власної історії, любов до рідної землі-матінки, до батьків і близьких, до свого ближнього і до своїх братських народів.

T1l3.jpeg

Література допомагає і підтримує людину в складні хвилини життєвого шляху. Надихає на подвиги ради своїх ближніх і ради інших. Дає силу для подолання різних життєвих негараздів, направляє і орієнтує на дорогу до правильного вирішення важливих в даний момент проблем.


Cаме цим вона і коштовна для нас і для кожного народу окремо.
Літературний напрям - часто отожествляєтся з художнім методом. Позначає сукупність фундаментальних духовно-естетичних принципів багатьох письменників, а також ряду угрупувань і шкіл, їх програмно-естетичних установок, використовуваних засобів.

T1l4.jpeg

  • Це цікаво: Треба жити, щоб писати, а не писати, щоб жити. Жюль Ренар

У боротьбі і зміні напрямів найвиразніше виражаються закономірності літературного процесу. Прийнято виділяти наступні літературні напрями:
•     Класицизм
•     Сентименталізм
•     Натуралізм
•     Романтизм (до якого деякі відносять і літературу бароко)
•    Символізм
•    Реалізм (у якому виділяють ренесансний реалізм, тобто реалізм епохи Відродження, просвітницький реалізм, тобто реалізм епохи Освіти, критичний реалізм і соціалістичний реалізм).
T1l5.jpeg
Про правомірність виділення інших напрямів єдиної думки немає - таких, як маньерізм, передромантизм, неокласицизм, неоромантизм, імпресіонізм, експресіонізм, модернізм і інш. Річ у тому, що літературні напрями, змінюючи один одного, породжують безліч проміжних форм, які існують не довго і не носять глобального характеру. Були спроби запропонувати більш універсальні системи розділення на літературні напрями - напр. "класика" і "романтика"; або "реалістична" і "ірреалістична" література.


Літературна течія - часто асоціюється  з літературним угрупуванням і школою. Позначає сукупність творчих осіб, для яких характерні ідейно-художня близькість і програмно-естетична єдність. Інакше, літературна течія - це різновид літературного напряму. Наприклад, стосовно російського романтизму говорять про "філософську", "психологічну" і "цивільну" течію. У російському реалізмі деякі виділяють "психологічну" і "соціологічну" течію.
T1l6.jpeg

  • Запитання для закріплення нової теми:

Як ви розумієте поняття літературна течія?

Опишіть характерні риси реалізму в літературі.
Розвиток реалізму в літературі Англіі і Росії,назвіть  загальні та відмінні риси.
Видатні письменники цієї єпохи.

  • Домашнє завдання:

Дайте визначення наступним поняттям:

Що таке художня література?
Які ви знаєте літературні  напрямки?

Підготуйте розповідь на тему: Значення світової літератури в формуванні особистості.

Список використаної літератури:
Урок на тему : Роль  літератури в освіті , Назаренко Н. М., викладача світової літератури Сш. №7 ,м. Кіровоград.
Урок на тему : Значення літератури в формуванні особистості, Паб Н. Д., викладача світової літератури Сш. №10 ,м. Миколаїв.
•  Литература.- К: Освіта, 2009.- 415с.
•  Литература.- К: Перун, 2009.- 560с.
Античная литература.- М: Современник, 2008.- 493с.
Литература ХХ века 1871-1917.- М.: Просвещение, 2007.- 640с.

Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Над уроком працювали

Пилипенко В.В.

Паб Н. Д.

Назаренко Н. М.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 6 клас