KNOWLEDGE HYPERMARKET


Джек Лóндон (1876—1916).Повні уроки
Строка 38: Строка 38:
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 +
Басюга О. Я.
Пилипенко В.В.  
Пилипенко В.В.  

Версия 10:15, 11 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 6 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Джек Лóндон (1876—1916).Повні уроки

Тема: Джек Лóндон (1876—1916). “Жага до життя”. Сильний людський характер в екстремальній ситуації. Анонімність головного героя оповідання та її зв’язок з ідеєю твору.
Мета: Познайомити учныв ыз творчыстю Джека Лондона
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
  - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:

T46l.jpeg
Джек Лондон (12 січня 1876 року – 22 листопада 1916 року) був американським письменником, який написав «Заклик предків» і багато інших великих книг. Піонер, тоді ще в тому, що розцвітає, світі журнальної белетристики, він був одним з перших американців, який зробив прибуткову кар'єру виключно написанням книг.


Батько  Джека Лондона кинув сім'ю, коли йому було 10 років.  Він виховувався в Окленді, Каліфорнія його матір'ю Флорой Веллман, вчителькою музики і спіритістки. Оскільки Флор була хвора, вихованням Джека в дитинстві займалася рабиня, Віржінія  Прентісс, яка залишалася головною материнською фігурою, поки хлопчик зростав. У 1876 році Флора вийшла заміж за Джона Лондона, частково непрацездатного ветерана Громадянської війни. Сім'я переїхала в Сан-Франциско в область затоки в Окленед, де Джек закінчив початкову школу.
Джек Лондон народився недалеко від Третин і Бреннен стріт в Сан-Франциско. Будинок, де він народився згорів дотла в пожежі в 1906 році після землетрусу в Сан-Франциско. На місці, де знаходився будинок, встановлена меморіальна дошка Каліфорнійським Історичним Суспільством в 1953 році. Лондон, по суті, займався самоосвітою. Він вчився головним чином в публічній бібліотеці, читаючи книги.

T46l1.jpeg
У 1885 році він знайшов і прочитав «Оквіда» довгий вікторіанський роман Сигна, який змальовує селянського дитину, яка досягла популярності як оперний композитор. Це стало сім'ям його літературного прагнення. Важливою подією в його житті в 1886 році було відкриттям Публічної бібліотеки і співчуваючого бібліотекаря Оклендськой, Іни Кулберс (яка пізніше отримала першу літературну премію поета Каліфорнії і стала важливою фігурою в літературному співтоваристві Сан-Франциско.

T46l3.jpeg
До 1889 Лондона почав працювати по 12-18 годин в день на заводі Хикмотта. Шукаючи виходу  з цієї ситуації, він узяв позику зі своєї чорної годувальниці Віржінії Прентісс, купив шлюп під назвою «Реззл-Деззл» у устричного пірата, що називав себе Френком Французом, і сам став устричним паратом.  У «Джоне Барлейкоме» він стверджував, що вкрав коханку Френка  Француза Мамі.  Після декількох місяців роботи його шлюп отримав пошкодження, непіддатливі ремонту. Тоді Лондон перейшов на сторону закону і став членом Каліфорнійського рибного контролю.

  • Вікторина:

Вігадайте назву оповідання Джека Лондона:



Після багатьох подій, побачених очима бродяги і моряка, Лондон повернувся до Окленду і відвідав Оклендську Середню школу ,  де вніс безліч статей до журналу середньої школи «Егида». Його першою опублікованою роботою була «Тайфун недалеко від берега Японії»,  що описує його морські пригоди. Джек Лондон сильно хотів поступити в Каліфорнійський Університет і, в 1896 році після літа інтенсивного зубріння, зробив це. Але фінансові обставини змусили його виїхати в 1897 році і, таким чином він не здобув вищу освіту. Кінгман говорить, що «Джек не писав для студентських газет».
Джек виїхав з Окленда, прибічником соціальної робочої етики і з соціалістичними схильностями, щоб стати активним прибічником соціалізму.  Так само він вирішив що єдина надія уникнути «робочої пастки» - здобути освіту і «продавати свої мізки». Протягом свого життя Лондон розглядав письменство як бізнес, як квиток з убогості,  і як засіб перемогти багачів.


Після повернення до Окленд в 1898 році, він намагався щодуху серйозно увірватися в друк. Цей етап життя описаний в романі «Мартін Іден». Його перша видана робота була чудова і швидше складала   антологію під назвою «Людині, що йде по сліду». Коли щомісячник «Оверленд Манслі»  запропонував Лондону 5 доларів за цю роботу – а це було дуже мало – то він був близький до відмови від кар'єри письменника. За його словами, «буквально і література був я був врятований», коли «Блек кет» прийняла його історію «Тисяча смертей», і заплатила йому 40 доларів, «перші гроші, отримані від написання розповіді».
Джеку Лондону повезло з часом початки його кар'єри. Він почав тоді, коли нові технології дозволили здешевити друк.  Це привело до буму популярних журналів, націлених на широку аудиторію, і розширення ринку для короткої  белетристики. У 1900 році Лондон заробив 2 500 доларів, що еквівалентне 200 000 доларів сьогодні. Його кар'єра йшла повним ходом. Серед робіт, поданих журналам, була розповідь під назвою « Батард» або «Діабл»,  в двох випусках. Жорстокий французький канадець робить жорстоким
свого собаку. Собака, з помсти, вбиває його. Лондон відповідав деяким з критиків, що дії людини – головна причина того або іншого проведення їх тварин, і він показав це в іншій розповіді.

T46l4.jpeg
Як би важко ні доводилося жити, письменника завжди виручала любов до життя. Ця ж любов до життя відрізняла і його героїв. На Клондайку Джек Лондон побачив, як люди під тягарем суворої природи звільнялися від запеклості і індивідуалізму, недовір'я один до одного. Але серед сильних і мужніх були немало таких, які принесли з собою в сувору білу безмовність Аляски звірині закони цивілізованого суспільства; ненаситну пристрасть до золота, прагнення розбагатіти, не гребуючи жодними засобами.
У діях і поведінці героїв розповіді «Любов до життя» (1906) ми бачимо нездатність щось зрозуміти, поступитися, допомогти один одному. Два старателі після вдалих пошуків повертаються додому. Один з них вивихнув ногу і попросив іншого допомогти, але той вважав за краще рухатися далі, він не зупинився і не допоміг. І як не кричав товариш услід тому, що вирушає, той не обернув на його благання про допомогу жодної уваги. Він відносив свою долю спільно здобутого золота, розділивши навіть сірники.

T6l5.jpeg
Любов до життя — це те, що завжди рухає діями людини, вона мобілізує всі його можливості для опору і боротьби. І тоді людина бере перемогу над смертю, як це сталося в розповіді Джека Лондона.

  • Запитання на закріплення нової теми:

Які твори Джека Лондона вам відомі?
Які факти з біографії вам запм’ятались?

  • Домашнє завдання:

Прочитайте оповідання «Любов до життя».

Список використаної літератури:

Урок на тему:Сильний людський характер у екстремальній ситуації. Басюга Олександра Яківна. Бабченська школа Богородчанського району Івано-Франківської обл.
Тернер Джек Творчество Дж. Лондона.- К.: Киев. эколого-культ. центр, 2009.- 72с.
Лондон Джек Путешествие на "Снарке". Рассказы.- М.: Правда, 20098.-
  Лондон Джек Мартин Иден.- М.: Просвещение, 2006.- 303с.
Лондон, Джек Любов до життя: Оповідання. Повість.- К.: Дніпро, 2006.- 252с.- Пер. з англ.- 3.00
  Лондон, Джек. Рассказы.: Перевод с английского.- М.: Художественная литература, 2002.- 544с.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.
----

Над уроком працювали

Басюга О. Я.

Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 6 клас