KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Повторення вивченого про типи мовлення
Строка 5: Строка 5:
'''Тема уроку:'''&nbsp; Частини&nbsp;&nbsp; мови.<br>  
'''Тема уроку:'''&nbsp; Частини&nbsp;&nbsp; мови.<br>  
-
'''Мета:'''<br>- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;<br>- поглибити знання про частини мови,їх значення,морфологічні ознаки та синтаксичну роль;вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;<br>- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;виховувати любов до рідного слова.<br>
+
'''Мета:'''<br>- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;<br>- поглибити знання про частини мови,їх значення,морфологічні ознаки та синтаксичну роль;вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;<br>- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;виховувати любов до рідного слова.<br>  
'''Обладнання:''' індивідуальні картки,ребуси<br>  
'''Обладнання:''' індивідуальні картки,ребуси<br>  
Строка 17: Строка 17:
<br>ІІ Актуалізація учнів дло уроку<br>'''1. Робота&nbsp; з картками'''<br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко<br>Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br><br>Картка 2<br>Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї&nbsp;&nbsp; і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка&nbsp; поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець&nbsp; все це скарби України.  
<br>ІІ Актуалізація учнів дло уроку<br>'''1. Робота&nbsp; з картками'''<br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко<br>Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br><br>Картка 2<br>Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї&nbsp;&nbsp; і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка&nbsp; поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець&nbsp; все це скарби України.  
-
<br>'''2. Опитування.'''<br>— Який розділ мовознавства вивчає частини мови?<br>— Що таке орфографія?<br>-Який зв'язок між морфологією&nbsp; і орфографією  
+
<br>'''2. Опитування.'''<br>— Який розділ мовознавства вивчає частини мови?<br>— Що таке орфографія?<br>Який зв'язок між морфологією&nbsp; і орфографією  
<br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.'''  
<br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.'''  
Строка 37: Строка 37:
<br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>1. Тату&nbsp; я&nbsp; хочу сполоснутись&nbsp; пропищало гусенятко<br>2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br>  
<br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>1. Тату&nbsp; я&nbsp; хочу сполоснутись&nbsp; пропищало гусенятко<br>2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br>  
-
 
+
<br>
Картка 2<br>Запишіть речення схематично:<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї&nbsp;&nbsp; і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка&nbsp; поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю&nbsp; до&nbsp; знедолених і ненавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів&nbsp; а саме слюсарів&nbsp; токарів&nbsp; фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець&nbsp; все це скарби України.  
Картка 2<br>Запишіть речення схематично:<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї&nbsp;&nbsp; і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка&nbsp; поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю&nbsp; до&nbsp; знедолених і ненавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів&nbsp; а саме слюсарів&nbsp; токарів&nbsp; фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець&nbsp; все це скарби України.  

Версия 10:23, 5 декабря 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 7 клас
Тема: «Повторення та узагальнення вивченого. Частини мови»


Тема уроку:  Частини   мови.

Мета:
- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;
- поглибити знання про частини мови,їх значення,морфологічні ознаки та синтаксичну роль;вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;
- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;виховувати любов до рідного слова.

Обладнання: індивідуальні картки,ребуси

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок


Хід уроку


І Організація учнів до уроку


ІІ Актуалізація учнів дло уроку
1. Робота  з картками
Картка 1
Перепиши речення, поставивши розділові знаки
Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко
Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати

Картка 2
Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):
Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.
Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.
Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..
Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.


2. Опитування.
— Який розділ мовознавства вивчає частини мови?
— Що таке орфографія?
— Який зв'язок між морфологією  і орфографією


ІІІ Основна частина уроку
1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.


2.Акродиктант. Пояснити орфограми в словах

Іменник                         Прикметник                       Числівник            Дієслово             Займенник
Ворскла                        некрасивий                       одиннадцять      лишатися            абиякий
Ірпінь                            одягнений                         багато                 економити           вони
Рига                              зеленіший                                                     недовчити            деякий
                                      різкий                                                            екзаменувати      аніякий
                                                                                                            залишатися         ні в кого
                                                                                                                                         ніхто
                                                                                                                                         який-небудь
- Підкреслити першу літерув кожному слові
Ключ: Вірно зроблене завдання
3. Морфологічні розбори виділених слів.
У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці   кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.
4. Відмінювання числівника  1768 ( як кількісний)


5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.

Закарпаття, Верховна Рада,журнал «Барвінок»,гайвороння,марево,паливо,фізико-математичний,південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій,міні-спідниця,пів  яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,
п ятсотий,абищо,хтозна-чим,будь у кого;несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий,,нестача

6 Іменники 2 відміни в Р.в.
Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,
перпендикуляра


ІV Підсумок уроку
V. Домашнє завдання

українська мова


Додатки до уроку

ребуси


Картка 1
Перепиши речення, поставивши розділові знаки
1. Тату  я  хочу сполоснутись  пропищало гусенятко
2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати


Картка 2
Запишіть речення схематично:
Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.
Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю  до  знедолених і ненавистю до експлуататорів.
Наше училище випускає різноманітних спеціалістів  а саме слюсарів  токарів  фрезерувальників..
Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 7 клас > Повторення вивченого про типи мовлення > Повторення вивченого про типи мовлення. Конспект уроку і опорний каркас