KNOWLEDGE HYPERMARKET


Мольєр — комедіограф. Повні уроки
Строка 31: Строка 31:
{{#ev:youtube|Cv8N67ORsVk}}  
{{#ev:youtube|Cv8N67ORsVk}}  
-
«Театр - це дзеркало суспільства, - говорить він. - Змальовує людей, ви пишете з натури. Портрети їх мають бути схожі, і ви нічого не досягли, якщо у них не взнають людей вашого століття».<br>Список використаних джерел:<br>Урок на тему&nbsp;: Мольєр творець жанру комедія., Котик В. Н. учителя російської мови та літератури, сш № 6, м Запоріжжя.<br>Урок на тему&nbsp;: Життєвий і творчий шлях Мольєра Гусько А. Б,&nbsp; учителя світової літератури, сш №10, м Ковель.<br>Бахмутський В.Я. і ін. Історія зарубіжної літератури XVIII століття. _ М., 2007. <br>&nbsp;Бояджієв Т.Н. Мольер. - М., 2007.&nbsp; <br>&nbsp;Віппер Ю.Б. Курс лекцій з історії зарубіжних літератур XVII століття. - М., 2004.&nbsp; <br>&nbsp;XVII століття в світовому літературному розвитку. - М., 2009.&nbsp; <br>Історія зарубіжної літератури XVIII століття / Під ред. В.П. Неустроєва, Р.М. Самаріна. - М., 2004.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
+
«Театр - це дзеркало суспільства, - говорить він. - Змальовує людей, ви пишете з натури. Портрети їх мають бути схожі, і ви нічого не досягли, якщо у них не взнають людей вашого століття».<br>
 +
 
 +
'''Список використаних джерел:'''<br>Урок на тему&nbsp;: Мольєр творець жанру комедія., Котик В. Н. учителя російської мови та літератури, сш № 6, м Запоріжжя.<br>Урок на тему&nbsp;: Життєвий і творчий шлях Мольєра Гусько А. Б,&nbsp; учителя світової літератури, сш №10, м Ковель.<br>Бахмутський В.Я. і ін. Історія зарубіжної літератури XVIII століття. _ М., 2007. <br>Бояджієв Т.Н. Мольер. - М., 2007.&nbsp; <br>Віппер Ю.Б. Курс лекцій з історії зарубіжних літератур XVII століття. - М., 2004.&nbsp; <br>XVII століття в світовому літературному розвитку. - М., 2009.&nbsp; <br>Історія зарубіжної літератури XVIII століття / Під ред. В.П. Неустроєва, Р.М. Самаріна. - М., 2004.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
[[Category:Зарубіжна_література_9_клас]]
[[Category:Зарубіжна_література_9_клас]]

Версия 14:34, 16 ноября 2010

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 9 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Мольєр — комедіограф. Повні уроки


Тема: Мольєр — комедіограф, актор, театральний діяч. Провідні теми та художні особливості комедій Мольєра.
Мета: Ознайомити учнів із життям та творчістю Жан Батіста Мольєра, мотивація навчальної діяльності, виховувати інтерес до творчості письменника.
Тип уроку: урок вивчення основ теорії та історії літератури: урок-лекція


Хід уроку:
Комедія чи не найважчий жанр літератури. Про природу комічного ефекту роздумували філософи старовини і новітні теоретики мистецтва, але ніхто ще не дав вичерпного пояснення. Англійський драматург Сомерсет Моем заявив, що «відносно комедії висувати вимогу реалістичності навряд чи розумно. Комедія - штучний жанр, в ній доречна лише видимість реальності. Сміху слід добиватися заради сміху».

T6m.jpeg
Мольер, творець національної французької комедії, що переступив рубежі свого віку і кордону своєї країни, класик світової літератури, всією своєю творчістю спростовує такий погляд на комедію.
Мольер (Жан Батист Поклей) народився в Парижі 15 січня 1622 р. Його батько, буржуа, придворний шпалерник, ніскільки не думава над тим, щоб дати синові яку-небудь освіту, і до чотирнадцяти років майбутній драматург тільки-но навчився читати і писати. Батьки добилися того, щоб їх придворна посада перейшла до сина, але хлопчик виявив неабиякі здібності і наполегливе бажання вчитися, ремесло батька не вабило його. За наполяганням діда Поклен-батько з великим небажанням оформив сина на навчання  в єзуїтський коледж.

T6m1.jpeg
Тут протягом п'яти років Мольер з успіхом вивчає курс наук. Йому пощастило мати одиним з вчителів знаменитого філософа Гассенді, який познайомив його з вченням Епікура. Розповідають, що Мольер переклав французькою мовою поему Лукреція «Про природу речей» (переведення не збереглося, і немає доказів достовірності цієї легенди; свідоцтвом може служити лише здорова матеріалістична філософія, яка відчувається у всіх творах Мольера).
Ще з дитинства Мольер був захоплений театром. Театр був його  самою дорогою мрією. Після закінчення Клермонського коллежу, виконавши всі обов'язки по формальному завершенню освіти і отримавши диплом юриста в Орлеані, Мольер поспішив створити з декількома друзями і однодумцями трупу акторів і відкрити в Парижі «Блискучий театр». Про самостійну драматургічну творчість Мольер ще не думав. Він хотів бути актором, і актором трагічного амплуа, тоді ж він узяв і псевдонім - Мольер.

T6m2.jpeg
То була рання пора в історії французького театру. У Парижі лише недавно з'явилася постійна трупа акторів, під творчим началом драматургічного генія Корнеля, а також заступництвом кардинала Рішельє.
Талант драматурга відкрився в нього досить  несподівано. Він ніколи не мріяв про самостійну літературну творчість і взявся за перо, через бідність репертуару своєї трупи.


Спочатку він лише переробляв італійські фарси, пристосовуючи їх до французьких умов, потім став усе більш віддалятися від італійських зразків, сміливіше вводити в них оригінальний елемент і, нарешті, зовсім відкинув їх ради самостійної творчості.

T6m4.jpeg
Так народився кращий комедіограф Франції. Йому було більше тридцяти років. «Раніше цього віку важко що-небудь досягти в драматичному жанрі, який вимагає знання і світу, і серця людського», - писав Вольтер.
За чотирнадцять років свого творчого життя в Парижі Мольер створив все те, що увійшло до його багатої літературної спадщини (більше тридцяти п'єс).


Дарування його розвернулося у всьому блиску. Йому протегував король, який був, далекий від розуміння того, яким скарбом в особі Мольера володіє Франція.

T6m3.jpeg
Мольер помер раптово на 52- році життя. Одного дня під час вистави «Уявний хворий», в якій важко хворий драматург грав головну роль, він відчув себе погано і через декілька годин після закінчення спектаклю помер (17 лютого 1673 р.). Архієпископ Паризький Гарлей де Шанваллон заборонив поховати по християнських обрядах тіло «комедіанта» і грішника, що не «покаявся».


Мольера не встигли соборувати, як того вимагає церковний статут. Біля будинку драматурга, що помер, зібрався натовп фанатиків, намагаючись перешкодити похованню. Вдова драматурга викинула у вікно гроші, щоб позбавитися від образливого втручання збудженого церковниками натовпу. Мольер був похований вночі на кладовищі Сіно-Жозеф.

T6m5.jpeg
Драматург прекрасно розумів суспільне значення свого сатиричного мистецтва: «Краще, що я можу робити, - це викривати в смішних зображеннях пороки мого століття». Тяжіння Мольера до сценічної правди в її реалістичному тлумаченні вельми очевидно, і лише час, смаки і поняття століття не дозволили йому розвернути свій талант з шекспірівською широтою.


«Театр - це дзеркало суспільства, - говорить він. - Змальовує людей, ви пишете з натури. Портрети їх мають бути схожі, і ви нічого не досягли, якщо у них не взнають людей вашого століття».

Список використаних джерел:
Урок на тему : Мольєр творець жанру комедія., Котик В. Н. учителя російської мови та літератури, сш № 6, м Запоріжжя.
Урок на тему : Життєвий і творчий шлях Мольєра Гусько А. Б,  учителя світової літератури, сш №10, м Ковель.
Бахмутський В.Я. і ін. Історія зарубіжної літератури XVIII століття. _ М., 2007.
Бояджієв Т.Н. Мольер. - М., 2007. 
Віппер Ю.Б. Курс лекцій з історії зарубіжних літератур XVII століття. - М., 2004. 
XVII століття в світовому літературному розвитку. - М., 2009. 
Історія зарубіжної літератури XVIII століття / Під ред. В.П. Неустроєва, Р.М. Самаріна. - М., 2004.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 9 клас