KNOWLEDGE HYPERMARKET


Взаємозв'язок стану людської душі та опису природи.Повні уроки
Строка 63: Строка 63:
Яковлев Александр Николаевич Реализм - земля перестройки.- М.: <br> Изд-во полит. лит-ры,2008.- 544с. <br> &nbsp;Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.- М.: <br> Просвещение, 2009.- 639с. <br> Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.  
Яковлев Александр Николаевич Реализм - земля перестройки.- М.: <br> Изд-во полит. лит-ры,2008.- 544с. <br> &nbsp;Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.- М.: <br> Просвещение, 2009.- 639с. <br> Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.  
-
<br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
+
<br> ----
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
Масленко Н. М.
 +
 
 +
Колісніченко В. Д.
 +
 
 +
Пилипенко В.В.
 +
----
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
[[Category:Зарубіжна_література_5_клас]]
[[Category:Зарубіжна_література_5_клас]]

Версия 15:29, 16 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 5 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література:Взаємозв'язок стану людської душі та опису природи. Повні уроки


Тема: Взаємозв'язок стану людської душі та опису природи. «Олюднення» природи у віршах Мета:  розширити знання учнів про поезію природи
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
  - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:

«Любовь к родной природе – один из важнейших признаков любви  к  своей
стране…»
Це  слова  письменника  К.Г.Паустовського,  неперевершеного  майстра опису  російського  пейзажу,  письменника,  серце  якого  було  переповнене ніжністю і любов'ю до рідної природи. Хто може не погодиться з ним?  Не можна любити Батьківщину, не живучи однією душею з життям улюбленої берізки.  Не можна  любити  весь світ, не маючи батьківщини.


Самий зміст поняття "природа" в XVIII і XIX вв. було абсолютно різним. Але безпосередні передумови романтичного погляду на природу, яке своїм корінням вирушає в раніші періоди, - в античність і в епоху Відродження, - утворилися в XVIII ст Б. Віллі, посилаючись на П’єра Бейля, заявляє, що на початку XVIII століття це слово мало одинадцять значень
Відмінність поетичного відношення до природи від наукового, практичного полягає перш за все в тому, що поет в своїх віршах наділяє її переживаннями, властивостями і межами живої істоти, іншими словами — одушевляє.п
Учений спостерігає природні явища і відкриває усесвітні закони; технік ставить їх на службу людям. А лісовод, наприклад, не дає убожіти зеленим запасам землі і тим допомагає  природі зберегти і примножити свої сили.

  • Згадайте які ви знаєте вірші про природу?

Традиції пейзажної лірики, як і багато чого іншого в російській поезії, були закладені Олександром Сергійовичем Пушкіним.

T45p5.jpeg

У розділах  роману у віршах «Євгеній Онєгін», у віршах   «Зимовий ранок», «Село», «Осінь» поет досяг дивного поєднання піднесеності відчуттів і реалістичності кожної деталі описуваного. Літературний критик Н. Добролюбов так сказав про це в 1860 році: «До Пушкина отвращение от всякого естественного чувства и верного изображения обыкновенных предметов простиралось до того, что самую природу старались искажать...


Пушкин долго возбуждал негодование своей смелостью писать стихи, находить поэзию не в воображаемом идеале предмета, а в самом предмете, как он есть. Но сила его таланта, уменье чуять, ловить и воссоздавать естественную красоту предметов — победили дикое упорство фантазёров, и в этом-то приближении к реализму в природе состоит величайшая литературная заслуга Пушкина».

T45p6.jpeg

Світ природи Лєрмонтова володіє самостійністю, і світ цей дисгармонійний, розколений на землю і небо як низ і верх. Із землею пов'язане все кінцеве, скороминуще, тимчасове. Нбо  втілює в собі вічність.

T42l7.jpeg

Своєрідною сполучною ланкою між землею і небесами виступають гори. Вони непорушні, не підвладні руйнуванням. Саме тут можливе досягнення гармонії.     Такі думки характерні для раннього періоду творчості поета. В молодості М. Ю. Лермонтов описує “бурі галасливі”, величні явища природи:

  • Прочитайте виразно:

 Ревет гроза, дымятся тучи
     Над темной бездною морской,
    И хлещут пеною кипучей,
    Толляся, волны меж собой.

T42es.jpeg

Есенін - творець єдиного у своєму роді "сільського роману", ліричний герой якого - клен, а героїні - берези і верби. Олюднені образи дерев обростають "портретними" подробицями: в берези - "стан", "стегна", "грудей", "ніжка", "зачіска", "Поділ", в клена - "нога", "голова" ("Клен ти мій опалий, клен заледенілий..."; "Я по першому снігу бреду..."; "Моя дорога"; "Зелена зачіска..." і ін.). Береза багато в чому завдяки Есеніну стала національним поетичним символом Росії.

T42es2.jpeg

Відчуття  природи,  відчуття  єдності  з  нею  людини  заповідане  нам геніальними російськими поетами  Пушкіним  і  Есеніним.

 

Завдяки  Пушкіну  ми зупиняємося в хвилюванні і завмираємо  перед  прекрасною  картиною  осіннього дня або перед сяянням зимової дороги.
Проникнувши  в  світ  поетичних  образів Есеніна, ми починаємо відчувати себе братами самотньої берези,  старого  клена, горобинового куща, різної «звірини». Ці відчуття повинні допомогти нам  зберегти людяність, а значить, і людство.

T42es3.jpeg

Значне місце в творчості Есеніна займають фантастичні і космічні пейзажі, витримані в стилі біблейських пророкувань, але набуваючі людського сенсу:
"Ныне на пики звездные
Вздыбливаю тебя земля!";
"Возгремлю я тогда колесами
Солнца и луны, как гром...".

  • Запитання на закріплення нової теми

На вашу думку, що є спільного в описанні природи письменниками.
Пригадайте вірш про природу.

T42es4.jpeg

  • Домашнє завдання:

Напишіть твір на тему: Прироса в поезіі сучасних письменників
Список використаної літератури:
Урок на тему : Природа в просійській поезії, Масленко Н. М., викладача світової літератури Сш. № 3,м. Херсон.
Урок на тему : Поезія природи, Колісніченко В. Д., викладача світової літератури Сш. №2 ,м. Хмельницький
Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.-
М.: Современник, 2009.- 639с.

Яковлев Александр Николаевич Реализм - земля перестройки.- М.:
Изд-во полит. лит-ры,2008.- 544с.
 Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.- М.:
Просвещение, 2009.- 639с.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


----

Над уроком працювали

Масленко Н. М.

Колісніченко В. Д.

Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 5 клас