Версия 09:18, 27 октября 2010Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 11 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література: Традиції реалізму 19 ст.Повні уроки. Тема: Традиції реалізму 19 ст. Тип уроку: навчально виховний, урок засвоєння нових знань. Реалізм – (від латів. realis, речовий) художній метод в мистецтві літератури. Для повного розуміння сутності реалізму, давайте познайомимось із раелізмом живопису:
Історія реалізму в світовій літературі незвичайно багата. Само уявлення про нього мінялося на різних етапах художнього розвитку, відображаючи наполегливе прагнення художників до правдивого зображення дійсності.
бачить в Росії країну, «де люди торгують людьми, не маючи і того виправдання, яким користуються американські плантатори, стверджував, що негр - не людина... де люди самі себе називають не іменами, а кличками: Ваньками, Стешками, Палашками; ... де... немає не лише жодних гарантій для особи, честі і власності, але немає навіть і поліцейського порядку, а є лише величезні корпорації різних службових злодіїв і грабіжників." Суспільна страта країни, розвивається в умовах деспотизму і всевладдя держави, станового ділення суспільства, абсолютного безправ'я населення, існування кріпака права. Свята Русь - категорія чи не космічна. Принаймні, в її межі (або її безмежність) вміщається і старозавітний Едем і євангельська Палестина". В Святої Русі немає локальних ознак. У неї лише дві ознаки: перший - бути в деякому розумінні всім світом, що вміщає навіть рай; другий - бути світом під знаком дійсної віри. Російська національна самосвідомість ХIХ століття вбирає ці два несумісні феномени: Землю святорусськую і уявлення про Росію як національну державу.
К.Д. Кавеліна, Б.І. Чичеріна. Західники вважали, що російський народ - народ європейський і його дорога пов'язана з розвитком свободи людської особи, також як і дорога Західної Європи. Росія - відстала країна, вона потребує освіти, саме в цьому своєрідність Росії. На думку Н. Бердяєва, західники дуже мало представляли особливості реального життя сучасної Європи і орієнтувалися на утопічний ідеал європейського життя. Відповідь на це запитання лежала через вирішення проблеми про місце і долю Росії в світовому культурному процесі. Хто ми такі? Європейці і наша дорога - це повторення дороги Західної Європи: або нова, молода цивілізація, що йде своєю дорогою і здатна показати світу зразки моральності. Засновниками західницького напряму можна вважати як революційно - демократично налагоджених А.І. Герцена і В.Г. Белінського, так і мислителів ліберального толку Д.Л. Крюкова, Т.з. Грановського, І.С. Тургенева, К.Д. Кавеліна, Б.І. Чичеріна. Західники вважали, що російський народ - народ європейський і його дорога пов'язана з розвитком свободи людської особи, також як і дорога Західної Європи. Росія - відстала країна, вона потребує освіти, саме в цьому своєрідність Росії. Перетворення життя можна досягти, вказуючи суспільству на його недоліки, тому "Ревізор"
і "Мертві душі" - це дорога, по якій суспільство йти не повинно. З-під його пера виходять фантасмагоричні, подібно гофманським, образи "мертвих душ". Але віра в перетворення світу втрачається Гоголем він розчарований в своїй творчості. «Вибрані місця з листування з друзями», що викликали таке обурення Белінського, це пошук доріг досягнення кращого життя, яке неможливе без особистої етичної досконалості. У основі його проповіді лежить ідея соціального християнства. Гогольовськая теократична утопія несе на собі друк релігійно-етичного учительства, настільки властивого літературі XIX століття. Освіченого світу представляється письменникові як авторитетне суспільство, де як і раніше панує кріпацтво, але якщо зовнішній вигляд утопій нічим не відрізняється від сучасної йому Росії, то люди, які в ній живуть, управляються добродійними генерал - губернаторами, а нижчі шари відрізняються покірливістю і слухняністю. Основа ідеї Гоголя полягає в тому, що саме Росія вдягнулася і визвана нести людям братерство і повинна стати прикладом етичної досконалості для людей всього світу.
Гоголь - дійсний носій російської духовності, для якої такий характерний шукати Царство Боже на землі. Гоголь закладає основу релігійно-етичних пошуків російської літератури, її месіанського служіння. Достоєвський сказав про Гоголя, що його твори «давлять на розум якнайглибшими непосильними питаннями, викликають в російській думці. 40 російських письменників XIX століття склали світову славу російській літературі, яка прагне до творчої досконалості життя, піднімає проблему соціальної місії мистецтва, закликає письменника словом служити суспільній справі. Вся російська література пройнята шуканнями соціальної правди. Особливе місце плеяді великих правдолюбів займають Ф.М. Достоєвський і Л.Н. Толстой. Обидва титани російської літератури прагнули до соціальної правди, шукали Царство Боже на землі, оскільки лише в нього і може входити соціальна правда. Для них соціальна тема не відємна від релігійної. Важливим чинником, що сприяв інтенсивному розвитку російської культури, було тісне спілкування і взаємодія її з іншими культурами. Світовий революційний процес і передова західноєвропейська суспільна думка робили сильний вплив і на культуру Росії. Це був час розквіту німецької класичної філософії і французького утопічного соціалізму, ідеї яких користувалися широкою популярністю в Росії.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 11 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: