Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 7 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література: Картини української природи в повісті М. Гоголя «Тарас Бульба». Повні уроки.
Мета уроку
Задачі уроку
План уроку
Повість «Тарас Бульба» - поетичний твір Повість «Тарас Бульба» – це один з найпрекрасніших поетичних творів російської художньої літератури. В центрі повісті Миколи Васильовича Гоголя «Тарас Бульба» знаходиться героїчний образ народу, який бореться за справедливість і свою незалежність від загарбників. Ніколи ще в російській літературі не відбивався так повно і яскраво розмах народного життя. Кожен герой повісті своєрідний, індивідуальний і є складовою частиною життя народу. Образ Тараса пройнятий суворою і ніжною поезією батьківства. Він є батьком не лише для своїх синів, але і для козаків, які довірили йому командування. Образ Тараса – один з найтрагічніших образів в світовій літературі. Його героїчна загибель підтверджує велич боротьби за свободу народу.
Опис пейзажу в повісті У своїй повісти Микола Васильович Гоголь не лише розповідає про безстрашних воїнів, але і дає розгорнуті картини пишної і прекрасної природи. Характерні риси гоголівської майстерності виражені в пейзажних зарисовках. Микола Васильович Гоголь прекрасно живописав природу. «Степ, чим далі, тим прекраснішим ставав. Тоді весь південь, весь простір, який складає нинішню Новоросію, до самого Чорного моря, був зеленою невинною пустелею. Нічого в природі не могло бути краще. Вся поверхня землі представляється зелено-золотим океаном, по якому бризнули мільйони різних кольорів.» Пейзаж Миколи Васильовича Гоголя дуже ліричний, пройнятий відчуттям захоплення і приголомшує багатством фарб. Природа допомагає читачеві повніше зрозуміти внутрішній світ героїв. Коли сини Тараса, розпрощавшись із засмученою матір'ю, покидають рідний хутір, Гоголь замість того, щоб показати пригноблюваний настрій подорожніх, обмежується фразою: «День був сірий, зелень виблискувала яскраво, птиці щебетали якось врозлад». Миттєво розкривається внутрішній світ і стан душі героїв. Люди засмучені, вони не можуть зосередитись, все оточуюче здається їм позбавленим єдинства і гармонії. Природа живе у Гоголя таким же напруженим і багатогранним життям, як і його герої. При описі облоги міста Дубно перед зустріччю Андрія із служницею прекрасної панни теж є пейзажна зарисовка. «Якась духота на серці», яку відчуває хлопець, співставлена Гоголем з картиною липневої ночі. Поряд з описом зоряного неба виникає вигляд засинаючого табору запоріжців, і «щось величне і грізне», що виявилося «загравою вдалині догораючих околиць», як би запобігає про страшні події, що насуваються. Пейзаж в повісті Гоголя «Тарас Бульба» грає важливу роль, скупо, але дуже точно змальовує місце дії і настрою героїв. Запитання
Список використаних джерел
Відредаговано і надіслано Запорожець Н.В.
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 7 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: