Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 7 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література: Сатиричне зображення в романі англійської дійсності. Повні уроки.
Мета уроку
Задачі уроку
План уроку
Роман «Мандри Гулівера» Автор перлини англійської літератури - книги «Мандри Гулівера» - богослов і священик Джонатан Свіфт. Він народився в 1667 р. в Дубліні в Ірландії в сім'ї англійського священика. Все його життя пройшло під владою королів Вільгельма ІІІ, королеви Анни, Георга II. Тоді ж склалися політичні партії - тоді англійська монархія позбавила прав і волі народи, які увійшли до англійської держави, - ірландців, шотландців. Не маючи можливості прямо викривати англійську монархію, Свіфт писав памфлети, сатиричні твори, де в казковій формі розповідав про причини і наслідки політичних подій, нелади англійського життя. Все життя ліліпутів дріб'язкове, але вони цього не помічають. Лише Гулівер з висоти свого зросту бачить і розуміє нетямущість їх метушні, дурощі політиків. Імператор править країною лише тому, що він «на ніготь» вище за свої вірнопідданих. Політичні партії - тремексенів та семексенів - можна розрізнити не за поглядами, а лише за одягом, високими або низькими підборами. Низькі підбори - одяг вігів, «низької церкви», поборників законів, які обмежують владу монарха. У моді - високі підбори, вони прибічники короля і самодержавної влади. Для утримання рівноваги в суспільстві принц повинен ходити в різному взутті - на різних підборах. Саме тому його величність «накульгує». Процедура нагороджень англійськими державними винагородами представлена Свіфтом через розповідь Гулівера, якому ордени здаються просто тонкими шовковими нитками; орден Підв'язки - синій, орден Куполу - червоний, орден Св. Андрія - зелений. Релігійне життя Англії також знайшло відображення на сторінках твору і Свіфта. Спори різних релігійних конфесій - англійців і пуритан, католиків протестантів, показані в боротьбі «гострокінечників» і «тупокінечників», які сперечаються з якого кінця треба розбивати яйце. «Тупокінечники» знайшли укриття в сусідній державі Блефусьці (так Свіфт називає Францію). Військову перемогу Англії на морі Свіфт описав в історії викрадання Гулівером флоту Іпієфуська. Свіфт змалював і королівську розшукову службу, якою керував міністр Р. Уол-Поль. У книзі це розповідь про обшук Гулівера і протокол його обшуку, в якому перераховані всі речі, знайдені в « Чоловіка-гори» (так ліліпути назвали Гулівера). Гуліверові мандри закінчилися поверненням героя до Англії. Він, як і Свіфт, не знайшов ідеального світу і приходив до висновку, що всі повинні жити на цьому світі, де народилися, хоча він і не найкращий. А щоб уникнути переслідувань, Свіфт відмітив: «Описання це, повинен зізнатися, зовсім не стосується британської нації, яка може бути за приклад для цілого світу своєю мудрістю, чесністю і справедливістю.» Але його сучасники добре зрозуміли всі натяки письменника.
Значення зросту Гулівера Розповідь англійського письменника XVIII ст. Джонатана Свіфта про Гулівера написана у формі «мандр». Безглуздою є і війна Ліліпутії з сусідньою державою - Блефуська, під якою Свіфт мав на увазі Францію. Гулівер просто забирає військові кораблі Блефуська і приводить їх в Ліліпутію. За таку велику військову перемогу Гулівера нагороджують, оскільки вважають його допомогу неоціненною. Але при першій же нагоді героя вже називають зрадником і він втікає в Блефуськ. До багатьох висновків Свіфт заставляє читача доходити самостійно - про державу, його устрій, про звичаї і закони, про людські відносини. Головний висновок, до якого ми доходимо разом зі Свіфтом, дуже простий. Для того, щоб зрозуміти життя не треба мандрувати. Важливо уявити себе Гулівером, піднятися над сьогоднішнім днем, його дріб'язковістю. Тоді все стає зрозумілим, як Гуліверу. Запитання
Список використаних джерел
Відредаговано і надіслано Запорожець Н.В.
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 7 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: