Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 9 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:«Вільгельм Телль» народна драма.Повні уроки Тема: «Вільгельм Телль» — народна драма. Поетизація в ній боротьби за національну незалежність і свободу особистості.
слова якої поклав на музику великий Людвіг Ван Бетховен. Якщо вслухатися, ми зрозуміємо, що це вакхічнийє твір, який прославляє життя, радість і вино:
Доля обирає його своїм провідником. Телль - не лише влучний стрілець, він відмічений долею обранець. Та і народ в драмі «Вільгельм Телль» це вже не просто натовп. Це натовп, який складається з героїчних осіб, тому кожен з них рівний Теллю, і також може очолити війну за незалежність.
Немає дітей у вас, - вам не зрозуміти, що серце батьківське переживає!.» Після пострілу він говорить Геслеру: «Стрілою я цією убив би вас, Якби знайшов я в свій дитяти, - не помилився б тоді я вже напевно.»
Сюжетно ніяк не пов'язана з основною лінією подій, що розгортаються в драмі, сцена ця, проте, необхідна була поетові, щоб ще сильніше підкреслити правоту швейцарського мисливця. У будинок Телля забрів мандрівник, всіма гнаний герцог австрійський, який убив свого дядька-імператора. Вбивця загордився, що у Телля він знайде притулок , розуміння і підтримку.
Огиду викликає жалюгідна фігура герцога. Вічною ганьбою покрито його ім'я. Телль виво дить з будинку дружину і дітей, щоб їх не поганила тінь вбивці, повітря, яким він дихає. Чим брудніше, жахливіше з'являється перед нами злочин цього царственого нащадка, здійснений ради корисливих цілей, тим чистіше, благородніше, священніше здається подвиг народного месника Вільгельма Телля, що заступився за знищення права людини. Гете згадував опісля п'ятнадцять років про роботу Шиллера: «Він скрізь обвішав стіни своєї кімнати всілякими картинами Швейцарії. Потім він почав читати описи країни, поки досконально не познайомився зі всіма дорогами і стежинами місця події». Стилю Шиллера властива риторична піднятість. Він любить різкі контрасти. У нього немає півтонів. Він кладе на своє полотно густі фарби. Метафори, порівняння кидають нас від однієї крайньої межі до іншої, від сліпучого світла до непроглядної тьми.
Остання Шиллером закінчена п'єса «Вільгельм Телль» (1804)зображена народною драмою. Народність її - в антитиранічній спрямованості, в заклику, що актуально звучать для Німеччини, до національного звільнення. Драма завершується апофеозом свободи, в якому відсутнє містичне забарвлення: прославляння Вільгельма Телля зливається з тріумфуванням швейцарського народу, що переміг . Творчість Шиллера завершує літературу XVIII століття, його художній метод нерозривно зв'язаний і з мистецтвом .
Який випадок заставляє Вільгельма Телля боротися із загарбниками?
Назвіть головних героїв драми.
Над уроком працювали Гандзюк А. Д.
Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: