Конспект уроку до предмету Українська мова, 7 клас Тема: «Повторення та узагальнення вивченого. Частини мови»
Тема уроку: Частини мови.
Мета: - систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія; - поглибити знання про частини мови,їх значення,морфологічні ознаки та синтаксичну роль;вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови; - розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;виховувати любов до рідного слова. Обладнання: індивідуальні картки,ребуси
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок
Хід уроку
І Організація учнів до уроку
ІІ Актуалізація учнів дло уроку 1. Робота з картками Картка 1 Перепиши речення, поставивши розділові знаки Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати
Картка 2 Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені): Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї і самі мелодії пісень. Твори Шевченка поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів. Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників.. Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець все це скарби України.
2. Опитування. -Який розділ мовознавства вивчає частини мови? -Що таке орфографія? -Який зв'язок між морфологією і орфографією
ІІІ Основна частина уроку 1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.
2.Акродиктант. Пояснити орфограми в словах Іменник Прикметник Числівник Дієслово Займенник Ворскла некрасивий одиннадцять лишатися абиякий Ірпінь одягнений багато економити вони Рига зеленіший недовчити деякий різкий екзаменувати аніякий залишатися ні в кого ніхто який-небудь - Підкреслити першу літерув кожному слові Ключ: Вірно зроблене завдання 3. Морфологічні розбори виділених слів. У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий. 4. Відмінювання числівника 1768 ( як кількісний)
5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми. Закарпаття, Верховна Рада,журнал «Барвінок»,гайвороння,марево,паливо,фізико-математичний,південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій,міні-спідниця,пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий, п ятсотий,абищо,хтозна-чим,будь у кого;несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий,,нестача
6 Іменники 2 відміни в Р.в. Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка, перпендикуляра
ІV Підсумок уроку V. Домашнє завдання
Додатки до уроку
Картка 1 Перепиши речення, поставивши розділові знаки 1. Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко 2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати
Картка 2 Запишіть речення схематично: Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї і самі мелодії пісень. Твори Шевченка поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і ненавистю до експлуататорів. Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів токарів фрезерувальників.. Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець все це скарби України.
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 7 клас > Повторення вивченого про типи мовлення > Повторення вивченого про типи мовлення. Конспект уроку і опорний каркас
|