Тема
Мета
Хід урокуРелігія як явище культури. Світові релігіїРелігія - це одна з форм суспільного сприйняття, форма духовно-практичного освоєння світу, що заснована на віру в існівання Бога (богів) чи надприродніх сил. Географія релігій - наука, що вивчає територіальну організацію релігійної життєдіяльності людей та її вплив на територіальну організацію суспільства. Найдавніша зі світових релігій - це буддизм. Він виник в IV ст. до н.е. в Північній Індії. Християнство - найбільш поширена світова релігія. Воно зародилося в Палестині. Іслам виник в арабських племенах Аравії в VII ст.
- фетишизм (Західна Африка) - тотемізм (корінні народи Америки та Австралії) - шаманізм (народи Сибіру та Кореї) - культ пращурів (народи Східнох Азії)
- індуїзм (Індія) - іудаїз (Ізраїль) - конфуціанство (Китай) - даосизм (Китай) - синтоїзм (Японія) - джайнизм (Індія) - зороастризм (Індія, Іран)
- християнство (1,85 млрд.чол.) - іслам (більше 1 млрд. чол.) - буддизм (300 млн.чол.)
Ісламісти визнають єдиного Бога Аллаха та його пророка Мухаммеда. Існують два основні напрямки ісламу:
- Албанія, Боснія та Герцеговина, Росія, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Таджикістан, Туркменістан, країни Південно-Західної Азії, Північної, Західної та Східної Африки, Афганістан, Індія, Пакистан, Бангладеш Індонейзія, Малайзія.
- Іран, Ірак, Ємен, Азербайджан, Македонія
духовний початок. Існують два основні напрямки - хінаяна та махаяна. Поширений в Китаї, Монголія, Японії, М'янмі, Кореї, Тайланді, В'єтнамі, Камбоджі, Лаосі, Малайзії, Шрі-Ланці, Росії.
Соціальна і професійна структура населення. Трудові ресурсиТрудові ресурси - це частина населення країни, що має необхідні фізичні та духовні властивості, а також загальноосвітні та професійні знання для роботи в народному господарстві. Згідно документам ООН трудовими ресурсами вважаються працездатні люди у віці від 15 до 64 років. У більшості країн світу встановлена верхня межа працездатного віку - 60-65 років. В деяких країнах Азії та Африки вік виходу на пенсію складає 50 років, а в країнах з високою тривалістю життя - 67 (Данія, Швеція) або 70 (Норвегія) років. Економічно-активне населення - частина населення, зайнята суспільно-корисною діяльністю, що приносить прибуток. У відповідності з рекомендаціями ООН до економічно-активного населення включають не тільки фактивно працюючих, але й безробітніх, які шукають оплачувану роботу. Ринок праці - це суспільно-економічна форма руху трудових ресурсів, спосіб включенння робочої сили в економічну систему. Зайнятість - суспільно-корисна діяльність громадян, що пов'язана із задоволенням власних та суспільних потреб, яка як правило приносить їм заробіток.
Проблеми зайнятості і безробіттяБезробіття - перевага пропозицій вільної робочої сили над попитом на неї. Рівень безробіття є однією з важливих характеристик соціально-економічного життя населення країни. Основними показниками безробіття є:
Практична робота: 1. Порівняльна оцінка трудових ресурсів і зайнятості населення в основних сферах господарства країн та регіонів світу1. Розрахуйте частку населення країн(и) у віці 15-59 років, яка складає основу трудових ресурсів держави. Заповніть таблицю 1 для вибраних країн (за зразком). Приклад рахунку для Японії: а) частка населення середнього віку 100-(15+21)%=64% б) різниця між часткою населення середнього віку і часткою ЕАН: (64-53)%=11%
Дайте оцінку трудових ресурсів і заповніть таблицю 2 для порівнюваних країн (за зразком). Яка з країн краще забезпечена трудовими ресурсами? Укажіть причини, що зумовлюють у цій країні більш високі : частку населення працездатного віку, рівень загальноосвітньої і професійної підготовки.
3.1. У сільському господарстві; 3.2. У промисловості; 3.3. У невиробничій сфері.
Цікаві фактиДомашне завдання1. Відмітьте на контурній карті країни, де поширений буддизм. 2. Відмітьте на контурній карті території, де поширені примітивні релігії.
Контрольні запитання1. Дайте визначення поняття релігія та географія релігії. 2. Які існують види релігій? 3. Які ви знаєте світові релігії? 4. Перерахуйте основні напрямки християнства. 5. Які існують напрямки буддизму та ісламу? Чим вони відрізняються? 6. Дайте визначення трудовим ресурсам. 7. Що є основними показниками безробіття? 8. Які існують види безробіття?
Список літератури1. В.Ю. Пестушко, Г.Ш. Уварова, Географія, 10 клас, Видавництво: Генеза, 388 стр. - 2008 2. Довгань Г. Д. Экономическая и социальная география мира. 10 класс: Наглядный справочник. — К.; Х.: Веста, 2007. — 144 с. 3. http:/ /ukrmap.su/ 4. http:/ /osvita.ua
Паутинка А.В. Довгань Г. Д. Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: