Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 11 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література: Борис Пастернак. Повні уроки
Тема: Борис Пастернак (1890-1960) Мета уроку: Ознайомити учнів із життям та творчістю Ф. М. Достоєвського, мотивація навчальної діяльності, виховувати інтерес до творчості письменника та допитливість учнів Тип уроку: урок вивчення основ теорії та історії літератури: урок-лекція У Москві в районі старих Тверських-візників, в безпосередній близькості до тріумфальних воріт, в невеликому будинку, побудованому після московської пожежі в 1817 році і що належить спершу візнику Кокоріну, а пізніше купцеві Вєдєнєєву, народився Борис Леонідович Пастернак. Збереглося свідоцтво. У метричній книзі за 1890 рік в статті під номером сьомим значиться: у дійсного студента Леоніда Йосиповича Пастернака та його дружини Рози Кауфман, тридцятого січня, о 12 годині ночі народився тут, по оружейному провулку, будинок Вєдєнєєва, син, якому дано ім'я Борис. академік живопису, викладав в училищі живопису. Мати, Роза Кауфман, відома піаністка, прищепила синові любов до музики. Захопленість, одержимість музикою, близькість до відомих художників, що бували в будинку Пастернаків, - всім цим наповнено дитинство поета. З наставників до гімназичної пори, з вдячністю згадує Пастернак Е. І. Боратинську, дитячу письменницю і перекладачку.
Для вдосконалення у філософії Пастернак в 1912 році їде до Німеччини. Там на Пастернака складає велике враження старовинне німецьке містечко. В ньому він займався у професора Германа Когена, глави марбургської школи філософів - неокантіанців. Професор Когет запропонував молодому росіянину залишитися в Марбурге для здобуття докторського ступеню.
"Епоха Б. Пастернака", сприймається ним самим катастрофічно (як дорога "з дір епохи рокової / У іншу безвихідь непрохідну"), унікальна своєю протяжністю в часі: з 10-х по 50-ті включно. З великих російських поетів двадцятого століття цю дорогу прошла лише А. Ахматова. І це тим більше дивно, що Росія-країна, в якій за вірші вбивали. Про це говорила Ахматова. Писав О. Мандельштам, а Пастернак виразив ту ж думку в першому варіанті перекладу "Фауста".
Великий, такий, що вважався найаполітичнішим, поет став політичним символом свободи і боротьби проти придушення особи. Роман Пастернака -- це плід філософських роздумів про буття, про історію, про те, як інтелігенція прийняла революцію, як існувала в революційну епоху і чи потрібна інтелігенція країні, що пережила революцію. У романі Пастернак прагне “дійти до самої суті”. Пастернака звинувачували в тому, що його книга «наклепницьки змальовує Жовтневу революцію, народ, що зробив цю революцію, і будівництво соціалізму в Радянському Союзі, була піднята на щит буржуазною пресою і прийнята на озброєння міжнародною реакцією». На загальних московських зборах письменників в 1958 році обговорювалася «поведінка Пастернака», де бло вилито тонни грязі на Бориса Леонідовича. Образи, типа - пасквілянт, бур'ян, самозакоханий естет сипалися на письменника. Під час цькування люди забули просту істину, - художник завжди мав право сказати те, що сказав: не оглядаючись на партію, на ідеологію. Список використаних джерел:
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 11 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: