KNOWLEDGE HYPERMARKET


Завдання на тему «Характеристика Доранта і Клеонта»

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 9 клас>> Зарубіжна література: «Міщанин-шляхтич». Втілення в комедії рис класицистичної комедії

Домашнє завдання до предмету Зарубіжна література 9 клас.

Тема «Характеристика Доранта і Клеонта».


Розгляд теми: «Міщанин-шляхтич». Втілення в комедії рис класицистичної комедії    Граф Дорант — людина благородного походження, у нього вишукані манери, підкуплива ввічливість.Але граф — це убогий авантюрист, шахрай,який ради грошей готовий на будь-яку підлість.Дорант оббирає Журдена. Боязкий і позбавлений тих благородних якостей, якими повинен володіти дворянин.

    Втратив можливість добре пожити (на широку ногу), але не втратив бажання. У нього з рук поплили успадковані ним маєтки, фальшиві коштовності він марнотратив. Він, по суті, вже і не граф, але залишилися звички, манери і претензії залишилися аристократично панськими.

    Граф, ніби-то зглянувся до Журдена, але насправді - зневажає. Та все ж підлизується, вимагаючи подачки. Йде на уклін до Журдена, лестощами, обманом і "прив'язаністю" видурює з нього гроші. Дорант за рахунок Журдена ладнає свої особисті справи. Він просто забув про свою честь!

Zhurden3-stand.JPG

    Клеонт благородний не за походженням, а по характеру, він чесний, правдивий, люблячий, діяльний, працелюбний, розумний - він корисний суспільству. Шість років Клеонт віддав службі в армії, постійно зайнятий справою.

    У Клеонта є те розумне і добродійне, що втратив Дорант, в нім жива гордість демократа. Він зневажає людей, титули, що купують собі, і звання за гроші, обурений модою «одворянюватися». Він стверджує, що соромитися своїх батьків, видавати себе не за того, ким ти є насправді, — ознака душевної низькості. Клеонт упевнений, що лише душевне благородство людини і його розумна поведінка в суспільстві є достеменними. На його думку, всякий обман кидає на людину тінь.
Надіслав вчитель зарубіжної літератури Забишний О.О. м.Ірпінь


Зарубіжна література скачати, завдання школяру 9 класу, матеріали з зарубіжної літератури для 9 класу онлайн

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 9 клас > «Міщанин-шляхтич». Втілення в комедії рис класицистичної комедії > «Міщанин-шляхтич». Втілення в комедії рис класицистичної комедії. Домашнє завдання