Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 7 клас>> Зарубіжна література: Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини.
План-конспект уроку з курсу «Зарубіжна література 7 клас» з теми «Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини.»
Тема уроку: Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини
Мета уроку: розкрити роль літератури у формуванні життєвих цінностей людини, пізнавальне значення літератури та її роль в становленні і розвитку особистості; розвивати уміння висловлювати власну думку, аргументувати її; виховувати любов до читання.
Епіграф: У книги люди, наче бджоли в соти, Знесли духовний, чародійний мед. Д.Павличко
І. Актуалізація знань ?- Що таке цінності? Які цінності ми називаємо духовними? Завдання: Складіть асоціативний кущ
?- Як ви думаєте, що потрібно робити, щоб мати матеріальні і духовні цінності?
Завдання: Прочитайте епіграф до уроку. Як ви розумієте ці слова? Спробуйте продовжити думку Д.Павличка.
ПЕРЕВІР СЕБЕ: А ось як продовжив сам автор:
У книги люди, наче бджоли в соти, Знесли духовний, чародійний мед. Сліпцеві очі ним потри, і вмент Побачить сонце й голубі висоти, Відчує мислі найстрімкіший лет, Збагне людські страждання і турботи, Поможе іншим темряву збороти… Д.Павличко
? – Про який мед говорить автор? Чому, на його думку, мед має цілющі властивості? В чому його сила? Кого і як він може зцілювати?
В основі кожного літературного твору лежить художній образ. Художній образ – особлива форма відображення дійсності мистецтвом; зображення людського життя, окремих його сторін в індивідуалізованій формі. Реальне життя відбивається в художньому творі в художніх образах.
ІІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу Робота з підручником Завдання: Прочитайте статтю підручника «Душа тисячоліть себе шукає в слові…». Складіть план. Складіть чотири запитання до тексту статті і дайте на них відповідь.
Гра «Ланцюжок запитань» Задай запитання, прокоментуй відповідь однокласника. Той, хто відповів правильно, задає наступне запитання.
Угадай вислів Джерелом вислову є легенда про одного із семи найславетніших мудреців античного світу – філософа Біанта, який жив і працював у VIст. до н.е. Коли до рідного міста філософа Прієни наблизилося величезне перське військо під проводом царя Кіра, його мешканці змушені були залишити свої домівки, узявши із собою все найцінніше зі свого майна, і втікати подалі від міста. Разом з усіма пішов і Біант, але, на відміну від усіх інших, він нічого не взяв зі свого майна і йшов із порожніми руками, чим викликав великий подив у співгромадян. Коли у мудреця запитали, чому він нічого не взяв із собою, той відповів висловом, що став крилатим і підкреслює перевагу життєвого досвіду людини, її високих моральних чеснот, багатств її розуму і душі над матеріальними цінностями. Пізніше цей вислів використовували у своїх творах Цицерон, Сенека, Плутарх та інші вчені й письменники. Вислів вживається в значенні: духовні й інтелектуальні надбання людини завжди цінніші, важливіші й потрібніші, ніж матеріальні вартості. ? – Що сказав Біант співгромадянам? ? – Як ви думаєте, чому Біант вважав, що духовні й інтелектуальні надбання людини завжди цінніші, ніж матеріальні.
ПЕРЕВІР СЕБЕ: Omnia mea mecum porto. – Усе своє ношу з собою.
ІІІ. Підсумок уроку Склади усний твір на тему: Роль літератури в житті людини.
Скористайся схемою
Домашнє завдання: Підберіть та випишіть прислів’я і крилаті вислови про книгу, читання. Підготуйте презентацію книги, прочитаної влітку.
Надіслано учителем зарубіжної літератури гімназії "Троєщина" Юсипович І.В.
Онлайн бібліотека з підручниками і книгами, плани конспектів уроків з зарубіжної літератури, завдання з зарубіжної літератури 7 класу скачати
Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 7 клас > Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини > Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини. Конспект уроку і опорний каркас
|