Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 9 клас>> Зарубіжна література: Духовний світ головних героїв твору. Онєгін як втілення типу «зайвої людини»; суперечливість його почуттів і вчинків. ТЛ. Визначення поняття онєгінська строфа.
План-конспект уроку з курсу «Зарубіжна література 9 клас» з теми ««Герой» свого часу у романі О.С.Пушкіна «Євгеній Онєгін»»
Мета уроку:актуалізувати поняття романтизм як художній напрям, поглибити знання учнів про реалізм, проаналізувавши текст, визначити риси героїв твору та їх належність до романтичного чи реалістичного типу героя; розвивати навички компаративного аналізу, уміння аналізувати цитатний матеріал та робити висновки; виховувати вдумливого, спостережливого читача. Обладнання: тексти роману, ілюстрації. Тип уроку:комбінований.
І. Актуалізація знань - Як О.С.Пушкін визначав жанр свого твору «Євгеній Онєгін»? - Чи продовжує автор традиції митців-романтиків у своєму творі? - Чому «Євгеній Онєгін» називають соціально-психологічним романом?
Літературний диктант (КРОСВОРД) 1. Як характеризує автор розум Онєгіна? 2. Уривок з якої античної поеми Євгеній міг процитувати напам’ять? 3. Кого з богів називає автор поеми, згадуючи Італію? 4. Яку з іноземних мов добре знав герой «Євгенія Онєгіна»? 5. Кого з російських балерин згадує Пушкін, розповідаючи про відвідини Онєгіним театру? 6. Куди віддавав землі батько Євгенія? 7. Який танець легко танцював герой роману?
ПЕРЕВІР СЕБЕ: «РЕЗКИЙ» «ЕНЕЇДИ» АПОЛОНА ЛАТИНСЬКУ ІСТОМІНУ в ЗАЛОГ МАЗУРКУ ПОПРАЦЮЙТЕ В ГРУПАХ Завдання: Що таке реалізм? Чи є щось спільне між романтизмом і реалізмом? Чим вони відрізняються у зображенні світу, життя, людини? Складіть ЛСК або узагальнюючу таблицю.
ПЕРЕВІР СЕБЕ: РОМАНТИЗМ РЕАЛІЗМ спільне: творчий метод у мистецтві, що відтворює світ, життя, людину відрізняються:
суб’єктивність у зображенні світу і життя; прагнення не відтворити, а перетворити дійсність; надзвичайний герой у надзвичайних обставинах; зображення ідеального героя, його духовного світу і ідеалів; увага до внутрішнього світу людини;
| об’єктивність у зображенні світу, прагнення до безпосередньої достовірності зображення; типовий герой у типових обставинах; зображення людини у її взаємодії з середовищем; увага до соціально-побутового фону часу;
|
- Кого з героїв «Євгенія Онєгіна» можна назвати романтиком, а хто сприймає світ як реаліст? На це питання спробуємо відповісти у кінці уроку.
ІІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу - Чи змінив переїзд до сільського маєтку ставлення Євгенія Онєгіна до життя? - Чим відрізнялося життя провінційних дворян від життя у столиці? - Як характеризують Онєгіна нововведення у господарстві? - Як поставилися до його рішень сусіди? - Як ви думаєте, чому Євгеній не хотів спілкуватися із сусідами? - Чому герой заприятелював з Ленським?
Порівняльна характеристика Онєгіна і Ленського
| Онєгін
| Ленський
|
вчинки
|
|
|
риси характеру
|
|
|
цитати
|
|
|
Робота з ілюстраціями Розгляньте ілюстрації до роману. Підберіть до них цитати з тексту. Чи вдалося художникам передати характер героїв? Яка з ілюстрацій здається вам найбільш вдалою? Аргументуйте свою відповідь.
ІІІ. Підсумок уроку Онєгіна називають «зайвою людиною». Термін «зайва людина» використав уперше російський письменник І.С.Тургенєв у творі «Щоденник зайвої людини» (1849р.) Це літературний герой, для якого характерний конфлікт із суспільством, неможливість реалізувати свої сили, зневіра у можливості щось зробити. - Чому, на ваш погляд, Євгенія Онєгіна називали «зайвою людиною»? Для кого він був зайвим? Аргументуйте свою відповідь.
Домашнє завдання: прочитайте розділи 5 – 8.
Надіслано учителем Юсипович І.В., гімназія “Троєщина”, м.Київ
Плани конспектів уроків з зарубіжної літератури 9 класу скачати, підручники та книги безкоштовно, розробки уроків з зарубіжної літератури онлайн
Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 9 клас > Духовний світ головних героїв твору. Онєгін як втілення типу «зайвої людини» > Духовний світ головних героїв твору. Онєгін як втілення типу «зайвої людини». Конспект уроку і опорний каркас
|