Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література >>Зарубіжна література: Урок розвитку зв'язного мовлення(Підготовка проекту з використанням мультимедійних технологій з метою представлення літературної епохи). Просвітництво як літературна епоха. Розмаїття виявів літературного життя: виникнення (сентименталізм) та розвиток (класицизм, реалізм) художніх напрямів, нових жанрів (філософська повість тощо).
Тема уроку. Просвітництво як літературна епоха. Розмаїття виявів літературного життя Обладнання: портрети Д. Дефо, Дж. Свіфта, Р. Бернса, Вольтера, Ж.-Ж. Руссо, Ш.Л. Мотеск’є, Д. Дідро, П.О. Бомарше, Й.В.Гете, Й.К.Ф. Шиллера. Тип уроку: урок сприйняття та засвоєння нового матеріалу.
Кросворд або літературний диктант Запишіть відповіді на запитання у стовпчик. Яке слово можна скласти з перших літер слів-відповідей? Відповіді:
- Як ви думаєте, чому ключовим словом до теми уроку є слово розум? Гра «Мікрофон» Що я знаю про добу Просвітництва? ( кожний говорить одне речення, слідкуючи, щоб інформація не повторювалася). Обговоріть у групі запитання, підготовлені кожним як домашнє завдання, визначте кращі з них. Група, яка першою відібрала запитання (2-3) задає його класу. Група, яка відповість на запитання правильно, задає своє запитання і т.д.
- Що характерно для художнього напряму ? Просвітницький класицизм на новій основі продовжував традиції класицизму XVIIcт. Його представники віддавали перевагу об’єктивним законам мистецтва, що спиралися на розум. Література була рупором філософських та політичних ідей, з допомогою яких просвітителі намагалися виховати нову людину і змінити світ. Характерною особливістю було прагнення повчати людей, формувати нові моральні цінності та ідеали. Митці зосереджували увагу на конфліктах, які виникали внаслідок зіткнення героїв з недосконалим суспільством і труднощами при виконанні ними свого громадського обов’язку. Проголошується ідея служіння всьому суспільству, справі свободи і справедливості. Герої охоплені ідеєю змінити існуючий порядок і встановити більш розумний і гуманний. Представники: Вольтер, Й.В.Гете, Ф.Шиллер. Улюблені жанри: трагедії, епопеї, оди. Просвітницький реалізм – за основу бере принцип наслідування природи, основним естетичним принципом проголошує правдивість мистецтва. Головним об’єктом представники просвітницького реалізму обрали суспільне життя свого часу. Їх цікавили різні сфери соціального буття, стосунки між різними соціальними верствами, вплив середовища на людину. Вони сміливо виступали із соціальною критикою, викриттям несправедливих порядків і вад суспільства, їх згубного впливу на людину, утверджували в літературі тип активного, діяльного героя. Митців цікавила доля простої людини, тому вони зображували звичайних людей зі звичайного життя. Представники Д.Дідро, Дж.Свіфт, Г.Філдінг, Р.Б.Шерідан. Жанри: роман, повість, “міщанська” драма, памфлети. Сентименталізм – напрям, який утверджував “культ почуттів”, “культ серця”. Отримав назву за твором англійського письменника Л.Стерна “Сентиментальна подорож”. Для нього характерні увага до внутрішнього світу людини, возвеличення почуттів, культ природи, аналіз переживань у приватній сфері, утвердження багатства духовного світу представників нижчих станів. Головний об’єкт зображення – життя людського серця. Представники: Л.Стерн, С.Річардсон, Ж.Ж.Руссо, М.Карамзін. Жанри: роман, щоденник, дорожні нотатки, елегія, драма. Рококо – напрям, що розвивався незалежно від ідей Просвітництва. Його представники орієнтувалися на смаки аристократії, тому твори відзначаються особливою вишуканістю та витонченістю форм, пишністю й багатством засобів художньої виразності. Митці вважали, що витвір мистецтва має радувати й вражати зір, слух та уяву, нагадуючи про насолоди життя – красу, кохання. Тому характерні для творів естетизм, святковість, театральність, увага до дрібниць. Мистецтво рококо робило життя приємним, вишуканим, красивим. Воно тісно пов’язане з бароко. Представники: П.О.Бомарше, Д.Дідро, Х.М.Віланд. Складіть сенкан на задане слово “Просвітництво” 1 рядок – задане слово Наприклад: ПРОСВІТНИЦТВО
Бібліотека з підручниками та книгами на скачку безкоштовно онлайн, Зарубіжна література для 9 класу скачати, шкільна програма з зарубіжної літератури, плани конспектів уроків Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 9 клас > Просвітництво як літературна епоха > Просвітництво як літературна епоха. Конспект уроку і опорний каркас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: