KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку на тему "Сума кутів трикутника."

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 7 клас>> Математика: Побудова кута, що дорівнює даному. Побудова бісектриси кута


План-конспект уроку з курсу «Математика 7 клас» з теми «Сума кутів трикутника.».






                                                                                           “Геометрія-надає нам гнучкість,
                                                                                            зміцнює уяву, привчає
                                                                                            ненавидіти недоведене”.


Матеріал уроку розрахований на дві години.                                                                                                     

Тема: Сума кутів трикутника.


Мета:  Довести теорему про властивість суми внутрішніх  кутів трикутника, навчити  розв’язувати  задачі .

ТИП УРОКУ:      комбінований,  урок повторення, пояснювання, систематизації  та  закріплень знань.

НАВЧАЛЬНА МЕТА:  Сформувати  знання про суму кутів трикутника,  властивість зовнішнього кута трикутника, виробити вміння знаходити невідомий

кут трикутника. закріпити навички роботи з комп’ютером.                                                                                                                                                                               

РОЗВИВАЮЧА МЕТА:  Розвиток мислення абстрактного, елементів творчої діяльності—інтуїції, просторової уяви,  письмової та усної мови, розвиток пам’яті.

ВИХОВНА МЕТА:           Виховання почуття колективізму, взаємодопомоги, формування навичок самоконтролю.

                                                ( слайд №2)


13-07-1.jpg

 

Хід уроку:

1.    Організаційний момент.

Постановка мети и задач уроку.
На сьогоднішньому уроці ми вивчимо одну  з найбільш важливих тем геометрії - «Сума кутів трикутника» і будемо застосовувати Ії при розв’язуванні задач.
Розв’язування задач – практичне мистецтво, подібне плаванню, ковзанню на лижах або грі на фортепіано; навчитися йому  можливо тільки наслідувати гарним зразкам і постійно практикуючись. «Якщо ви бажаєте навчитися плавати, то сміліше входьте в воду, а якщо бажаєте навчитися розв’язувати задачі, то розв’язуйте їх», - казав видатний математик Д. Пойа.



2.    Повторимо теорію, застосовуючи мультімедійний проектор.

 (Під час уроків за правильні відповіді учні отримають маленькі картонні  трикутники, кількість яких і визначить оцінку за усну роботу в кінці уроку)
Питання класу: 
  1. Означення кута, класифікація кутів, означення вертикальних, суміжних кутів, внутрішніх різносторонніх, односторонніх, відповідних, їх властивості.

  (слайди № 3-12)


  2. Дати означення трикутника, класифікація трикутників за сторонами,  кутами.
  3. Означення рівнобедреного трикутника, властивість його кутів, ознака.
  4. Дати означення медіани, висоти і бісектриси трикутника.
  5. Властивість медіани в рівнобедреному трикутнику.

      (слайди № 13-18)


3.    Вивчення нових тем:
а) Сума кутів трикутника.

Використаємо  демонстраційні моделі кутів і магніти, склавши з трьох різних кутів  трикутник.
Два учня виходять до дошки, де кожний зі своїх моделей  кутів намагається скласти трикутник( у одного з них не можливо це зробити).
- Робимо висновок: Щоб існував трикутник, необхідно мати три кута, але недостатньо.
- А зараз, виконаємо накладання трьох  кутів. Чи утворюють ці три кута розгорнутий кут? (Ні)
Завдання 2: З моделі трикутника складеного з кутів, закріплених магнітами на дошці, виконаємо накладання  кутів трикутника.
Учні виконують накладання кутів трикутника.
Вчитель: - Чи утворюють ці  три кути розгорнутий кут? (Так)
   - Робимо висновок: Так як величина розгорнутого кута дорівнює 1800, то градусна міра всіх кутів трикутника дорівнює градусній мірі розгорнутого кута, тобто, дорівнює 1800.
   (слайди № 19-21)



Учням пропонується з паперових трикутників, виконати практичну роботу,
для того, щоб наочно переконатися, що сума кутів трикутника дорівнює 180°.


(слайди № 22-24)


-    Розглянемо доведення теореми і запишемо в зошитах.
Вчитель розглядає доведення першим способом, два інших пропонує довести учням.

 (слайди № 25-27)



4.    Розв’язування задач:
Усно:  1)  Чи існують такі трикутники? Чому? (слайди № 28)


               2) Знайти невідомий кут трикутника. Усний тест    (слайди № 29-32)



Розв’яжемо задачі письмово :
             №1   (слайди № 33-35)



б) Зовнішній кут трикутника
-    Який кут називається зовнішнім?
-    Скільки різних зовнішніх кутів в трикутнику?
-    Які кути суміжні з зовнішнім кутом і які не суміжні з ним?

Теорема: Зовнішній кут трикутника дорівнює сумі двох
                   внутрішніх кутів не суміжних з ним.
      (слайди № 36, 37)


(Усно)  Розв’язати задачі: №1
Знайти невідомі кути.   (слайди № 38,39)



5. Виконати письмово самостійну роботу, або за допомогою «ЕКЗАМЕНАТОРА» (комп’ютерне тестування) перевірити
знання учнів.
                      (слайди № 40, 41)


6. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.

Питання:
1.З якою важливою теоремою ми познайомилися на уроках?
2.Теорема справедлива для будь-якого трикутника?
3.Скільки кутів необхідно знати, щоб знайти невідомий кут трикутника?
4. Кути будь –якого трикутника можна поміряти?
(Кути Бермудського трикутника поміряти не можливо, але сума його кутів також складає 180°)
 Знайдемо периметр Бермудського трикутника на карті, застосуємо масштаб, визначимо периметр в км і переведемо в милі.


       (слайд № 42)


13-07-2.jpg


Виконав вчитель математики Міжнародного ліцею "Гранд" Чередниченко А.В.


Математика за 7 клас безкоштовно скачати, плани конспектів уроків, готуємось до школи онлайн

Предмети > Математика > Математика 7 клас > Побудова кута, що дорівнює даному. Побудова бісектриси кута > Побудова кута, що дорівнює даному. Побудова бісектриси кута. Конспект уроку і опорний каркас