KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку на тему - Клімат Землі

Гіпермаркет Знань>>Географія>>Географія 6 клас>> Географія: Клімат Землі, фактори його формування

Конспект уроку до предмету Географія 6 клас.

Содержание

Тема

«Клімат Землі».

Хід уроку


Наша Земля характеризується великою різноманітністю клімату. Клімат окремих її територій – це лише частина атмосферного процесу всієї нашої планети. Кліматичні умови мають великий вплив на наше життя, здоров’я та біологічні особливості.

Класифікація клімату

Хоча наша Земля має різноманітний клімат, але все ж таки є певні риси подібності, які поступово змінюють один одного у напрямку від екватора до полюсів. Кожна півкуля нашої планети ділиться на сім кліматичних поясів, серед яких виділяються чотири основних і три перехідних. Це пов’язано з розміщенням повітряних мас, які різняться своїми властивостями і особливостями повітряного руху в них.


Клімат

До основних кліматичних поясів належать:

• екваторіальний;
• два тропічних;
• два помірних;
• арктичний і антарктичний.

На протязі всього року в основних поясах формується одна повітряна маса. Так, наприклад, в тропічному поясі формується тропічна повітряна маса, а в помірному переважає повітря помірних широт, це стосується також екваторіального та арктичного поясів.

У перехідні пояси по черзі заходять повітряні маси основних прилеглих до них поясів в залежності від зміни пор року. А от сезонні зміни відбуваються так: кліматичні умови влітку схожі на умови, які знаходяться в більш теплому сусідньому поясі, а взимку вони такі ж, як у прилеглому більш холодному поясі. Так, наприклад, при зміні повітряних мас, в перехідних поясах відбувається і зміна погоди. Там де влітку переважно дощова та спекотна погода, то взимку в цьому поясі переважно погода суха та прохолодна.

Різноманітність клімату Землі


Клімат

Так як в середині поясів клімат не є однаковим, тому пояси умовно ділять на кліматичні області. В залежності від того, де утворилися повітряні маси, клімат може бути океанічним або континентальним. А в деяких кліматичних поясах формуються і інші типи клімату, які відрізняються і від океанічного і континентального, так як океанічні течії та їх повітряні маси взаємодіють між собою.

Екваторіальні кліматичні пояси

До поясів, в яких переважає жаркий клімат, належать екваторіальний, субекваторіальний та тропічні пояси. Їх території протягом всього року отримують велику кількість тепла і протягом цілого року тут переважає спекотна та волога погода.

Тропічні кліматичні пояси

Ці території Земної поверхні найспекотніші, за винятком материків, які омивають теплі течії. Тут переважає ясна погода і протягом всього року випадає мало опадів.

Помірні кліматичні пояси

Для помірних поясів характерні різкі сезонні зміни, як в температурі, так і в опадах.

Холодні кліматичні пояси

Земна поверхня арктичного та антарктичного поясів отримує дуже мало сонячного тепла, а під час полярної ночі не нагрівається зовсім. На цих територіях переважає найбільш суровий антарктичний клімат з морозними зимами та холодним літом.

Предмети > Географія > Географія 6 клас > Клімат Землі, фактори його формування > Клімат Землі, фактори його формування. Конспект уроку і опорний каркас