| 
 
 Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас>> Інформатика: Побудова діаграм та графіків 
 Методичні рекомендації до предмету Інформатика 11 клас. 
 Тема «Побудова діаграм в електронних таблицях Excel». 
 
 Розгляд теми: Побудова діаграм та графіків
 
 
 Побудова діаграм в електронних таблицях Excel
 
 Мета: Закріпити навички роботи з ЕТ Excel;
 Сформувати вміння створювати діаграми;
 Вдосконалювати навички роботи на ПК;
 Виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу,
 уміння працювати в групі;
 
 Наочність:
  4 парти об’єднані по 2, на кожній з яких стоїть вимпел із символом піратів;* для вчителя – бандана;
 * музика "Фанфари";
 * чорна пов’язка;
 * на дошці намальована карта півострова із зазначенням основних моментів уроку;
 * програмне забезпечення: NetOpSchool, Total Commander, Excel;
 * файли Зразок.xls , Планети.xls , Використання.xls
 * прикріплені до дошки 2 смужки, на кожній з яких намальовані риски
 (для зручного відривання) і написано "1 бал = 1$";
 Хід уроку
 
 I Теоретична частина
 
 1. Привітання
 - Доброго дня, шановні учні та гості.
 - Сьогодні ми проведемо наш урок у вигляді гри – відчуємо себе справжніми піратами.
 Отже – починаємо!
 - (Звучить музика – "Початок уроку")
 - Шановне панство, а також запрошені гості. Як вам відомо – я самий головний пірат на цьому півострові – нашій школі. (Одягаю на голову бандану). Не раз ми воювали з вами проти поганих оцінок, але прийшов час іти мені на пенсію. І тому перед цим я хочу зробити єдину добру справу в своєму житті. Знаю, знаю, що вам це чути гидко, я б сказав – бридко. Але так треба.
 
 2. Поділ класу на групи- Отже, сьогодні ви сядете на свої кораблі і між вами я організую дуель. Та команда, яка переможе і стане володіти моїм скарбом – чорною пов’язкою капітана і довічно буде носити горде ім’я "Пірат інформаційного кабінету", а також матиме майже необмежений доступ до Інтернету, щоб там продовжувати свої чорні справи.
 
 3. Вибір командира групи- У нас є два кораблі. Вам необхідно зараз дати їм назву, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати командира корабля, який, можливо, і стане моїм наступником.
 
 4. Пояснення умов гри- За кожну правильну відповідь ви наближатиметеся на 1 крок ближче до перемоги. А нагородою вам за це стане добра оцінка. Щоб було краще видно результати, на цій смужці я буду відривати по одному балу і віддавати вам. В кінці уроку відразу стане зрозуміло, яка команда виграла. Отже, до бою!
 
 II Повторення вивченого матеріалу
 
 1. Конкурс "Дуель"
 [hide]
 - Перш ніж вивчати нову тему, давайте пригадаємо, а що ми вже знаємо про ЕТ Excel. Для цього я пропоную вам здійснити по 3 постріли по своїх конкурентах – задати їм питання про роботу в Excel. За кожну правильну відповідь – крок вперед.
 
 2. Конкурс "Далі, далі…"
 
 - Похвально. Але це ще не все. Вам необхідно буде швидко протягом не більше 10 секунд продовжити мої речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже ….
 
 І) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці)
 ІІ) Кожна клітинка таблиці має своє …… (ім’я)
 
 І) Ідентифікатор клітинки складається із назви ……… (стопчика і номера рядка)
 ІІ) Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)
 
 І) Ім’я файла (книги) в ЕТ Еxcel має розширення ……. (xls)
 ІІ) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)
 
 3. Конкурс "Хто згадає більше?"
 
 - А зараз та команда, яка згадає більше відомостей про Еxcel матиме відразу +2 бала. (відповідають по черзі)
 
 ІІІ. Актуалізація
 
 1. Перше знайомство з діаграмами- Молодці, з цим ви справилися. Отже моя справа не загине. Я зараз з вами поділюся інформацією про мої скарби. Вам необхідно буде якомога швидше визначити, в якій країні заховано найбільший скарб.
 - (Роздаю аркуші із таблицею і діаграмою чистою стороною вверх. Гравці по команді перевертають його і дають відповідь).
 - Я вражений! Поясніть, як вам вдалося так швидко це визначити?
 - (команді противника) То який висновок можна зробити з цього факту?
 
 ІV. Повідомлення теми уроку
 
 - Ви вже, мабуть, здогадалися, що тема сьогоднішнього уроку буде "Побудова діаграм".
 - (Записати тему в зошити)
 
 - А чому ця тема така важлива, я надіюсь, ви розповісте мені в кінці уроку.
 
 - Скажіть, так що ми вже знаємо про ЕТ?
 (коротко записую на дошці, добавляю бали командам)
 
 - А що хочемо узнати? (на дошці – Як створити діаграми?)
 
 V. Вивчення нового матеріалу
 
 1. (Учні сідають за комп’ютери)
 
 2. (Запускаю програму NetOpSchool i Excel. Відкриваю файл Зразок.xls)
 
 3. Демонстрація:
 - Як створити діаграму?
 - Види діаграм
 - (Відкриваю файл Планети.xls)
 - Показати, що потрібно вибирати певний вид діаграми так, щоб було зрозуміло
 - Налаштування опцій діаграм
 
 VІ. Закріплення вивченого
 
 1. (Учні самостійно відкривають файл Використання.xls)
 
 2. Побудувати діаграму за поданими даними.
 
 3. Оцінення результатів капітаном команди противника.
 
 VІІ Підсумок уроку
 
 1. Ми з вами знаходимось у відкритому морі у пошуку скарбів. А наші гості – поважні городяни, на березі. Вони озброєні далекобійними гарматами, щоб захищати своє місто. Тому давайте дамо їм шанс потопити ваші кораблі своїми питаннями по новій темі. Отже – ваші питання до команд (1-2 запитання кожній команді)
 
 2. То що ж ми сьогодні нового дізналися і навчилися?
 3. Де можна застосувати ці знання на практиці?
 
 4. Виставлення оцінок з короткою аргументацією.
 
 5. Домашнє завдання:
 - Повторити §1.16 с.86;
 - Тим, в кого є домашній ПК – побудувати діаграму своєї успішності в 10 класі
 по навчальних предметах і зробити висновок;
 - Підготувати питання для самостійної роботи (виберу з них 3 питання).
 
 6. Нагородження команди переможців пов’язкою капітана піратів.
 Подякувати за активну участь на уроці.[/hide]
 
 
 
 
 
 
 Надіслав викладач інформатики Манжула Анна Михайлівна. 
 Плани конспектів уроків з інформатики 11 класу скачати, підручники та книги безкоштовно, розробки уроків з інформатики онлайн
Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас > Побудова діаграм та графіків > Побудова діаграм та графіків. Методичні рекомендації 
 
 
 |