KNOWLEDGE HYPERMARKET


Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Природознавство>>Природознавство 5 клас. Повні уроки>>Природознавство: Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі. 

Содержание

Мета уроку

– виховувати любов до природи, розглянути поняття природи. Розповісти, що є природа для людини.

Хід уроку


Частина 1.

Вступ

Природу ніхто не створював вона завжди була і буде в своєму русі. Людина є складовою природи. Вона вважається найрозумнішим серед живих організмів. Завдяки цьому людина вивчає природу і за допомогою отриманих знань вносить деякі зміни:строїть міста і села, фабрики і заводи. В наслідок цього розвивається наука.
Більш ніж 2,5 тис років тому в Стародавній Греції виникли перші відомості про природу, але ці знання були загальними.


Priroda5 1 1.jpg
Рис.1 стародавній півострів


Мета науки про природу - вивчити, узагальнити закони природи для потреб людини. Спочатку ця наука називалася натурфілософія. Але з подальшим глибоким вивченням натурфілософія поділилася на такі науки, як хімія, фізика, астрономі, біологія. Всі вони називаються природничими науками.
Priroda5 1 2.jpg
Рис.2 малюнок природи

Жива та нежива природа


Природа ділиться на живу та неживу природу. Жива природа це гриб, горила, папуга, вона відрізняється за такими ознаками: рух, розвиток, ріст, виділення, подразливість, розмноження, дихання, смерть, живлення. Нежива природа це сніг, мінерали, вода.
Давайте проаналізуємо кожен з ознак природи. Рух є активним і пасивним. Активний це коли організми переміщуються завдяки органам пересування. Пасивний – організми переносить течія, вітер.

001i..jpg
Рис.3 рух бактерії за допомогою джгутиків


002i.jpg
Рис. 4 біг оленя

Ріст існує обмежений і необмежений. Організми з обмеженим ростом ростуть до певних розмірів. Організми необмеженим ростом розвиваються протягом усього життя.(рослини та гриби)


Функції організму

Розвиток-становлення функцій організму в процесі його росту. Людина розвивається фізично і розумово.
Подразливість – здатність живих організмів реагувати на зовнішнє середовище. У багатоклітинних організмів формується нервова система та з’являються рефлекси.
Розмноження буває статеве і нестатеве. Статеве здійснюється за допомогою жіночих та чоловічих статевих клітин. За нестатевого розмноження нові особи мають тільки материнські ознаки,що їм дає можливість пристосовуватися до навколишнього середовища.
Смерть – це припинення життєдіяльності.

Завдання


Контролюючий блок №1.

1.Скільки років тому виникли перші відомості про природу?
2.Які науки називаються природничими?
3. Які ознаки відрізняють живу природу від неживої?

Частина 2
Місце людини в природі, навколишньому середовищі.

Priroda5 1 5.jpg
Рис. 5 людина та природа

Людина

Людина належить до царства Тварин, типу Хордові, класу Ссавці. Загальноприйнятною теорією є походження людини від мавпоподібних предків. Людина на відміну від тварин розвивається під дією двох програм: біологічної та соціальної. Соціальна програма реалізується через навчання та виховання,а біологічна через потреби людини, як живої природи.
Природа і суспільство завжди знаходяться в єдності і це робить людину залежною від природи. На початку людина знаходилася в повній залежності від природи, а з розвитком науки і технологій ситуація почала змінюватися, але нажаль тільки ілюзорно. І тому наростання екологічних проблем веде до головного: збереження цивілізації та планети Земля.


Ніщо не може замінити нам живої, мінливої природи, отже треба по-новому, набагато дбайливіше ніж раніше ставитися до неї. Адже ми самі теж її частка, незважаючи на те, що відгородилися від неї кам'яними стінами міст. І якщо природі стає погано, неодмінно буде погано й нам.

Завдання


Контролюючий блок №2.

1.Що є основою людської природи?
2.Яким чином людина впливає на природу?
3. Що треба зробити для того щоб зберегти природу?


Список використаних джерел:
1. Урок на тему "Природа и ми" , вчитель природознавства Самойленко Г. А, школа №1. м. Запоріжжя

2. Біда О.А. (книга) Природознавство та сільскогосподарська праця(5-6 клас), Ірпінь: Перун, 2009
3. Довідник з біології / За ред. К. М. Ситника.— К.: Наукова думка, 2008.— 793 с.
4. Ярошенко О. Г. Природознавство. 5 кл. / О. Г. Ярошенко, В. І. Баштовий, Т. В. Коршевлюк— К.: Генеза, 2009.— 125 с.
5. Естествознание. 5 кл.— М.: Просвещение, 2009.— 171 с.

Відредаговано та вислано Лісняк А.


----

Над уроком працювали

Самойленко Г. А.

Поповічук О.Р.

Лісняк А.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Біологія > Біологія 7 клас > Тема 21. Способи розмноження рослин > Тема 21. Способи розмноження рослин. Ілюстрації
Предмети > Природознавство > Природознавство 5 клас